°C
   2019 12 13 Penktadienis

   Europos Parlamentas išrinko U. von der Leyen naująja Europos Komisijos vadove

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-07-16 21:00:00

   Vokiečių politikė Ursula von der Leyen (Ursula fon der Leyen) antradienį užsitikrino Europos Parlamento palaikymą ir taps įtakingos Europos Komisijos pirmininke ateinantiems penkeriems metams.

   U. von der Leyen, kurios kandidatūra netikėtai buvo iškelta per anksčiau šį mėnesį vykusį įtemptą Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, kai buvo atmesti EP remiami kandidatai, laimėjo balsavimą dėl Bendrijos aukščiausios vykdomosios valdžios institucijos vadovo posto 383 balsais prieš 327.

   Dar 22 europarlamentarai susilaikė.

   60-metė U. von der Leyen lapkričio 1-ąją perims EK vadovo postą iš Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio).

   Ji buvo išrinkta gavusi mažiau balsų negu J.-C. Junckeris prieš penkerius metus. Tąsyk buvęs Liuksemburgo premjeras užsitikrino 422 europarlamentarų palaikymą.

   „Laimės paslaptis yra laisvė. Laisvės paslaptis yra drąsa. Būkime drąsūs drauge“, – prieš balsavimą ragino ji europarlamentarus, cituodama senovės graikų istoriką Tukididą.

   „Daug kartų minėta, kad turime tik dvi savaites pažinti vieniems kitus. Aš čia“, – sakė ji, baigdama dėstyti savo argumentus Europos Parlamentui.

   Dabartinė vokiečių gynybos ministrė turėjo tik dvi savaites išdėstyti savo vizijai po netikėto jos kandidatūros iškėlimo, tačiau U. von der Leyen pateikė virtinę raštu išdėstytų pažadų pagrindiniams centro dešiniųjų, socialistų ir liberalų blokams.

   Pirmadienį U. von der Leyen paskelbė, kad vėliau šią savaitę pasitrauks iš Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybės, kad ir kaip pakryptų balsavimas Europos Parlamente, pabrėždama savo ambicijas siekti karjeros Bendrijos institucijose.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus