°C
      2024 03 29 Penktadienis

      JAV Teisingumo departamentas siūlys atnaujinti „Big Tech“ teisinio imuniteto reikalavimus

      Nuotrauka: forbes.com nuotr.

      2020-06-18 21:00:00

      Pranešta, kad JAV Teisingumo departamentas rengia pasiūlymus atnaujinti ir pakeisti „Big Tech“ kompanijų naudojamą teisinį imunitetą pagal Komunikacijos tinkamo elgesio įstatymo 230 skyrių.

      Pasak D.Trumpo administracijos pareigūno, Teisingumo departamentas siūlo panaikinti teisinę apsaugą, kuria internetinės platformos naudojasi daugiau nei du dešimtmečius. Tokiu būdu siekiama paskatinti technologijų kompanijas būti atsakingas už tai, kaip jos kontroliuoja savo informacijos turinį.

      230 įstatymo skyrius suteikia „Big Tech“ bendrovėms imunitetą nuo teismo procesų ir bylų nagrinėjmo, kurios būtų susijusios su vartotojų keliamu turiniu į socialinius tinklus. Jei asmuo šmeižiamas „Google“, „YouTube“, „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ar kitose didelėse technologijų platformose, tokiose kaip „Reddit“, šios platformos nėra teisiškai atsakingos už tokį turinį, kai tuo tarpu kitokios žiniasklaidos priemonės būtų atsakingos už tai. Tai leidžia socialinės žiniasklaidos platformoms talpinti milijardus naudotojų pranešimų be potencialiai žalingos teisinės rizikos.

      „Big Tech“ socialinių tinklų platformos pradėjo vis labiau domėtis, kaip galima cenzūruoti savo vartotojų skelbiamą turinį, tačiau daugelis įstatymų leidėjų teigė, kad cenzūruodami ir mėgindami redaguoti vartotojų keliamus įrašus jie elgiasi kaip tradiciniai žiniasklaidos įrankiai, kurie neleidžia tinkamai reikšti savo nuomonės viešai. Didėjantis įstatymų leidėjų skaičius tvirtina, kad 230 skyriuje apibrėžiamas teisinis imunitetas turėtų priklausyti nuo to, koks yra tam tikros socialinio tinklo platrformos požiūris į naudojamą atvirą vartotojų kalbą.

      Kitas problematiškas 230 skyriaus elementas yra C-2 poskyris, suteikiantis technologijų įmonėms imunitetą nuo ieškinių, kuriuos ieškovai gali kelti dėl „nepriimtino“ turinio cenzūros. Šis imunitetas suteikia jiems didelę laisvę cenzūruoti vartotojus, nepaliekant teisės socialiniuose tinkluose reikštis tiems, kurie savo socialinių tinklų paskyras naudoja darbui ar kitiems teisėtiems tikslams įgyvendinti.

      Tačiau Teisingumo departamento pasiūlymai neapsiriboja vien ties cenzūros klausimu:

      Pavyzdžiui, remiantis pateiktu departamento pasiūlymu būtų panaikinta teisinė apsauga tuo atveju, kai socialinių tinklų platformos leidžia viešinti trečiųjų šalių turinį ar veiklą, kuris pažeidžia federalinį baudžiamąjį įstatymą. Kaip pavyzdys galėtų būti internetinis sukčiavimus ar prekyba neteisėtais narkotikais. Departamentas taip pat nesuteiktų imuniteto socialinių tinklų platformoms, susijusioms su vaikų išnaudojimu internete ir seksualine prievarta, terorizmu ar elektroniniu pokalbių stebėjimu. Šios išimtys reikalingos siekiant sumažinti interneto bendrovių imunitetą, kad aukos galėtų kreiptis į teismą.

      Teisingumo departamentas taip pat sieks padaryti taip, jog socialinių tinklų platformos neturėtų imuniteto pagal federalinės vyriausybės pateiktus civilinės teisės gynimo veiksmus ir negalėtų naudoti imuniteto gindamosios nuo antimonopolinių teiginių teigdamos, kad jos pašalino turinį dėl antikonkurencinių priežasčių.

      Taip pat matyti, kad Teisingumo departamentas nemėgins atimti socialinių tinklų imuniteto teisės cenzūruodamas „nepriimtiną“ turinį, užuot siekęs paskatinti „Big Tech“ būti sąžiningesniais ir nuoseklesniais priimant sprendimus panaikinti turinį. Jie mano, kad toks veiksmas būtų smerktinas.  

      Skaityti komentarus