°C
   2020 10 31 Šeštadienis

   „JTO išgyvena nepasitikėjimo krizę“ - Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi ragina vykdyti reformas švenčiant 75-asias organizacijos metines

   Nuotrauka: the Hindu nuotr.

   2020-09-27 09:00:00

   Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi teigė, kad reikalingos skubios reformos, jog būtų galima sutvarkyti JTO „pasenusias struktūras“ ir užtikrinti, kad jos geriau atspindėtų šiuolaikinio pasaulio realijas. N. Modi teigė, kad pokyčiai turi paveikti pagrindines Jungtinių Tautų įstaigas ir užtikrinti, kad organizacija „suteiktų balsą visoms suinteresuotoms šalims“. Jis teigė, kad Naujasis Delis ir toliau yra įsipareigojęs kurti „naują gyvenimą” Saugumo taryboje ir „atgaivinti“ Generalinę asamblėją, taip pat Ekonomikos ir socialinių reikalų tarybą.

   „Be visapusiškų reformų JTO susiduria su nepasitikėjimo krize. Šiandienos globaliajame pasaulyje mums reikia reformuoto daugiašališkumo, atspindinčio šių dienų realijas “, - N. Modi kalbėjo vaizdo įraše, JTO 75-ųjų metinių minėjimo proga.

   „Neįmanoma kovoti su šiandienos iššūkiais pasitelkus pasenusias struktūras”. 

   Kvietimas vykdyti reformą taip pat atsispindėjo JTO metinėje deklaracijoje, raginančiose valstybes nares sukurti „judresnę, veiksmingesnę ir atskaitingesnę organizaciją“. Tuo tarpu JTO vadovas Antonio Guterresas teigė, kad jos pagrindiniai idealai „išlieka švyturiais į geresnį pasaulį“.

   Indija buvo viena iš šalių, siekiančių išplėsti JTO Saugumo Tarybą, įtraukdama keletą nuolatinių narių, turinčių veto teisę. Šiuo metu ji turi penkis nuolatinius narius: Rusiją, Kiniją, JAV, Jungtinę Karalystę ir Prancūziją. Visos šios šalys pasisakė už tai, kad Saugumo taryba būtų vienaip ar kitaip išplėsta ir taptų reprezentatyvesnė įvairiems pasaulio regionams.

   Skaityti komentarus