°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Julianas Assange: karta, kuri gimsta dabar, bus paskutinė laisva karta

      Nuotrauka: TechCentral nuotr.

      2018-09-25 07:00:00

      „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange interviu metu kalbėjo kaip technologijų pažanga keičia žmoniją, kol jo ryšį su pasauliu nutraukė Ekvadoro laidos vedėjas. Julianas sakė, jog globalus visų stebėjimas bus neišvengiamas.  

      Assage, kuris šiuo metu yra paliktas likimo valiai Ekvadoro ambasadoje Londone, jam draudžiama susisiekti su išoriniu pasauliu, išskyrus teisinę komandą, turi ganėtinai neigiamą požiūrį į žmonijos ateitį. Jis mano, kad greitai bus neliks nė vieno žmogaus, kurio informacijos nebus galima rasti visuotinėje duomenų bazėje.    

      „Karta, kuri gimsta dabar, bus paskutinė laisva karta. Tu gimsti ir arba tuoj pat, arba po metų tu esi žinomas. Tavo asmens duomenys viena ar kita forma pasklinda, nes idiotai tėvai skelbė tavo vardą ir nuotraukas „Facebook“. O pildant draudimo ar paso išdavimo dokumentus informacija apie tave pasiekia didžiąsias pasaulio jėgas.“

      „Mažas vaikas dabar tam tikra prasme turi derėtis su didžiosiomis pasaulio jėgomis... Tai pastato mus į labai sunkią poziciją. Labai maža dalis žmonių geba gyventi be technologijų, pasirenka tokį gyvenimo būdą sąmoningai, nors technologijos ir supa juos“,- pridūrė jis. „Tai panašu į totalitarizmą – tam tikra prasme.“

      Gebėjimas surinkti ir apdoroti informaciją apie žmones didėja eksponentiškai ir toliau nenustos didės, teigė jis. Pritaikę dirbtinį intelektą tokiems duomenims tvarkyti, nesunku nuspėti, kas mūsų lauks.   

      „Pažiūrėkite, ką „Google“ ir „Baidu“, ir „Tencent“, ir „Amazon“, ir „Facebook“ daro. Jie paprasčiausiai atvirai renka žinias apie žmoniją, kai mes bendraujame vienas su kitu... Šis klasikinis modelis, kurį akademinė visuomenė vadina „stebėjimo kapitalizmu“... dabar keičiasi.  

      „Tai labai svarbus ir rimtas ekonominis pasikeitimas. Reiktų stebėjimo kapitalizmo modelį pakeisti į modelį, kuris kol kas dar neturi pavadinimo. Pagal naująjį modelį, turima informacija būtų naudojama dirbtinio intelekto treniruotėms, kad šis būtų skirtingų tipų. Tai pakeistų ne tik tarpininkų sektorių – daugelis dalykų internete yra labiau patobulėję tarpininkai – bet perimtų transporto sektorių ar sukurtų naujus sektorius.“  

      Assange taip pat spėja, jog internete padaugės priešiškų veiksmų. Tai turėtų pasireikšti tuomet, kai naujasis dirbtinio intelekto modelis išmoks automatizuotai rengti įsilaužimo atakas.   

      „Internete nėra „sienų“. Iš Niujorko nukeliauti į Nairobį galima per 220 milisekundžių. Kodėl tokiu atveju galėtų kada nors įsivyrauti taika?“,- sakė jis. Subjektai internete kuria savo „sienas“ naudodami kriptografiją. Bet „sienos“ turėtų talpinti puolamą plotą, tam tikrą žmonių skaičių, skirtingų rūšių programinę bei techninę įrangą, o tai padaryti – sunku.

      „Aš nemanau, kad įmanoma sukurti „sienas“, kurios būtų pakankamai stabilios, jog pašalintų konfliktą. Todėl bus tik daugiau konfliktų.“

      Skaityti komentarus