°C
      2024 04 23 Antradienis

      Kaip populiarioji žiniasklaida plauna žmonijos smegenis?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-11-28 08:00:00

      Nuo CŽV operacijos „Mockingbird“ laikų, kuria buvo siekiama įsiskverbti į populiariąją žiniasklaidą ir skleisti dezinformaciją bei propagandą tam, kad būtų galima kontroliuoti žmonijos suvokimą, tačiau laikai keičiasi ir žmonės bunda. Tai vyko prieš dešimtmečius ir šiandien nesunku pastebėti, kaip vyriausybės, žvalgybos agentūros ir korporacijos pakenkė populiariajai žiniasklaidai. Mes tai žinome iš kelių dokumentų ir kelių informatorių, taip pat iš pagrindinių žurnalistų. Pavyzdžiui, slaptas CŽV archyvų dokumentas, pateiktas CŽV darbo grupės laiško pavidalu, adresuotas CŽV direktoriui, detalizuoja glaudų ryšį tarp CŽV ir populiariosios žiniasklaidos bei akademinės bendruomenės. Dokumente teigiama, kad CŽV darbo grupė „dabar palaiko ryšius su žurnalistais iš įvairių laidų, laikraščių, naujienų portalų ir televizijos tinklo“ ir kad „tai padėjo mums kai kurias„ žvalgybos nesėkmės istorijas“ paversti „žvalgyba sėkmės istorijomis“ ir prisidėjo prie daugelio kitų aplinkybių pagražinimo.”

      Dažnai vakaruose, kai kalbame apie, pavyzdžiui, karą ir terorizmą, girdime visiškai kitokį pasakojimą, kuris prieštarauja kelių nepriklausomų žiniasklaidos priemonių pasakojimams. Populiarioji žiniasklaida buvo naudojama pateisinti įsiveržimą į kitas šalis, pavyzdžiui, Siriją, pateikiant “netikras naujienas”. Apie tai gali paliudyti populiariosios žiniasklaidos informatoriai, pavyzdžiui, Riam Dalati, žinomas BBC Sirijos korespondentas, vienas iš daugelis kūrusių istorijas apie tariamas dujų atakas Dūmoje, kurios buvo surežisuotos. 

      Yra daugybė pavyzdžių, rodančių tikrąjį populiariosios žiniasklaidos veidą. Neseniai Williamas Arkinas, seniai žinomas kariuomenės ir karo žurnalistas, labiausiai žinomas dėl novatoriškų trijų dalių „Washington Post“ serialo apie įslaptintą juodąją buhalteriją. Laida paskelbė, jog NBC / MSNBC yra nepatikimos, vyriausybės valdomos agentūros. W. Arkinas taip pat yra žinomas kaip Amerikos politikos komentatorius, rašytojas, žurnalistas, aktyvistas, tinklaraštininkas ir buvęs JAV armijos kareivis. Anksčiau jis yra buvęs „Los Angeles Times“, „The Washington Post“ ir „The New York Times“ karo reikalų analitiku. 

      Udo Ulfkotte, buvęs geriausias vokiečių žurnalistas ir redaktorius, dirbantis daugiau nei du dešimtmečius, įraše teigė, kad jis buvo priverstas paskelbti žvalgybos agentų darbus savo vardu, taip pat užsimindamas, kad atsisakęs tai daryti, jis būtų praradęs darbą. 

      Žemiau pateiktame vaizdo įrašę žurnalistė-veteranė (ir buvusi CBS NEWS tiriamoji žurnalistė) Sharyl Attkisson parodo, kaip netikri visuomenės judėjimai, finansuojami politinių, korporacinių ar kitų specialiųjų interesų, labai efektyviai manipuliuoja žiniasklaidos pranešimais ir juos iškraipo.


      Sąmoningas žmonijos įpročių ir nuomonėmis manipuliavimas yra svarbus demokratinės visuomenės elementas. Tie, kurie manipuliuoja šiuo nematytu visuomenės mechanizmu, sudaro slaptą vyriausybę, kuri yra tikroji valdančioji galia. Mes esame valdomi, mūsų mintys ir skoniai yra formuojami, o didžiąją dalį idėjų siūlo vyrai, apie kuriuos niekada nesame girdėję.

      Neabejotina, kad populiarioji žiniasklaida vaidina svarbų vaidmenį, ir tai tik dėl to, kad jas valdo vyriausybės, žvalgybos agentūros ir milžiniškos korporacijos.

      Yra paaiškinimas, kodėl nepriklausomos žiniasklaidos priemonės yra taip cenzūruojamos ir blokuojamos. Šiandien informacija, pateikta su patikimais įrodymais, kurie kelia grėsmę įmonių ir politiniams interesams, bus cenzūruojama. Egzistuoja “tiesos ministerija”, vienas iš pavyzdžių yra „netikrų naujienų“ prižiūrėtojas - „NewsGuard“, kuris siekia, kad žiniasklaida būtų atsakinga už savo istorijas. Juos finansuoja Clinton rėmėjai ir farmacinės kompanijos, turinčios ryšių su CFR. Atrodo, kad „NewsGuard“ kryptis yra aiški: palanki populiariajai žiniasklaidai.

      Nepaisant kontrolės ir cenzūros yla, anksčiau ar vėliau, išlenda iš maišo. 

      Skaityti komentarus