°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Kinijos sveikatos ekspertai ragina sustabdyti skiepijimą „Pfizer“ vakcina po to, kai Norvegijoje mirė paskiepyti vyresnio amžiaus asmenys

      Nuotrauka: vcg.com nuotr.

      2021-01-16 09:00:00

      Kinijos sveikatos ekspertai paragino Norvegiją ir kitas šalis sustabdyti mRNR pagrindu sukurtų COVID-19 vakcinų naudojimą, kurias gamina tokios bendrovės kaip „Pfizer“. Ypač kalbama apie vakcinų nesaugumą pagyvenusiems žmonėms, nes dėl vakcinų saugumo neapibrėžtumo Norvegijoje mirė 23 vyresnio amžiaus žmonės, kurie buvo paskiepyti šia vakcina.

      Naujoji mRNR vakcina buvo sukurta pernelyg skubotai ir niekada anksčiau nebuvo naudojama plačiu mastu infekcinių ligų prevencijai, o jos saugumas taip pat nebuvo patvirtintas masiniu naudojimu žmonėms, sakė kinų imunologas.

      Ekspertų teigimu, mirtys Norvegijoje taip pat įrodė, kad vakcinos „mRNA COVID-19“ veiksmingumas nebuvo toks geras, kaip tikėtasi prieš tai.


      Ketvirtadienį Norvegija pranešė apie 23 mirtis, kurias sukėlė skiepai.

      „Iki šiol buvo įvertinta 13 iš jų. Dažnas šalutinis vakcinų poveikis galėjo sukelti sunkią silpnos sveikatos pagyvenusių žmonių ligos eigą", - savo tinklalapyje nurodė Norvegijos vaistų agentūra.

      Visi mirė asmenys buvo silpni, pagyvenę pacientai, esantys slaugos namuose. Visiems yra daugiau nei 80 metų, o kai kuriems - ir daugiau nei 90 metų, pranešė Norvegijos žiniasklaida.

      Norvegijoje naudojamos dvi COVID-19 vakcinos: „Comirnaty“ iš „BioNTec / Pfizer“ ir „Moderna“. Pasak agentūros, vakcinos buvo sukurtos naudojant MRN technologiją ir buvo laikinai patvirtintos ES.


      Gruodžio pabaigoje Norvegija pradėjo masinę skiepijimo kampaniją, kurioje pirmiausia buvo siūloma pasiskiepyti vyriausiems šalies piliečiams ir slaugos namų gyventojams, įskaitant vyresnius nei 85 metų žmones.

      Norvegijos vaistų agentūra pripažino, kad tyrimuose, kurie yra laikino vakcinos patvirtinimo pagrindas, dalyvavo labai nedaug žmonių, vyresnių nei 85 metų, ir mažai žinoma, kaip bet koks šalutinis poveikis paveiks šias amžiaus grupes, tačiau manoma, kad „vyresnio amžiaus žmonėms šalutinis poveikis iš esmės bus toks pat, kaip vyresniems nei 65 metų žmonėms.“

      Kinijos ekspertai teigė, kad mirties atvejus reikia vertinti atsargiai, kad suprasti, ar mirtį sukėlė vakcinos ar kitos anksčiau esančios šių žmonių sveikatos problemos.


      Wangano universiteto virusologas Yangas Zhanqiu penktadienį „Global Times“ sakė, kad mirties atvejis, jei įrodoma, kad jį sukelia vakcinos, parodė, kad „Pfizer“ vakcinos ir kitų mRNR vakcinų poveikis nėra toks geras, kaip tikėtasi, nes pagrindinis MRNR vakcinų tikslas yra išgydyti pacientus.

      MRNR vakcinos „moko“ žmogaus ląsteles gaminti baltymą, kuris sukeltų imuninį atsaką; tada imuninis atsakas gali apsaugoti žmones nuo užsikrėtimo, jei tikrasis virusas patektų į jų organizmą.

      Tuo tarpu vakcinacijos iRNR metu gali išsivystyti toksinės medžiagos; todėl vakcinų saugumas negali būti visiškai užtikrintas, sakė Yangas.

      Tačiau taip pat nėra ir inaktyvintų vakcinų Kinijoje, kurios turi saugesnę gaminimo technologiją, sakė Yangas.

      Pekine gyvenantis imunologas, paprašęs anonimiškumo, penktadienį „Global Times“ pareiškė, kad pasaulis turėtų sustabdyti „Pfizer“ atstovaujamos vakcinos „mRNA COVID-19“ naudojimą, nes ši nauja technologija dar nėra iki galo įrodyta, kad galėtų būtų naudojama plačiu mastu ar užkertant kelią bet kokios infekcinės ligos prevencijai.


      Pasak jo, vyresnio amžiaus žmonėms, ypač vyresniems nei 80 metų, neturėtų būti rekomenduojama skiepytis jokia COVID-19 vakcina.

      Jis teigė, kad vyresni nei 80 metų žmonės turi silpnesnę imuninę sistemą ir yra labiau linkę į neigiamą šalutinį valcinos poveikį; todėl jiems turėtų būti rekomenduojama vartoti vaistus, kurie pagerintų jų imuninę sistemą.

      Kinija pradėjo skiepyti žmones nuo 18 iki 59 metų, nes klinikinių skiepų tyrimų metu statistiniai duomenys apie 60 metų ir vyresnius bei 18 metų ir jaunesnius žmones buvo palyginti nedideli. Taigi, negalime iki galo nustatyti šių dviejų grupių veiksmingumo ir šalutinių poveikių, „Global Times“ sakė Pekine gyvenantis sveikatos ekspertas.

      Skaityti komentarus