°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Meksikoje - marihuanos perversmas?

   Nuotrauka: PotNews.com

   2018-11-04 21:00:00
   2018-11-04 21:00:00

   Marihuanos draudimas Meksikoje aukščiausiojo teismo sprendimu buvo pripažintas prieštaraujančiu konstitucijai. Legalizacijos šalininkams tai suteikė vilties, jog greitu metu gali būti įteisinta prekyba šia narkotine medžiaga.

   Šis istorinis teismo nuosprendis buvo priimtas trečiadienį, sprendžiant dvi individualias bylas, kuriose marihuana buvo vartojama savo reikmėms. Aukščiausiasis teismas, po penkių išteisinimų, kreipiasi į Meksikos Federalinę Komisiją, su prašymu dekriminalizuoti marihuanos vartojimą savo reikmėms.

   Nuosprendyje teigiama ,, suaugę žmonės turi teisę praleisti savo laiką taip, kaip nori. Vyriausybė neturėtų riboti žmonių laisvių".

   ,,Ši teisė - nėra be išimčių ir kaikurių medžiagų vartojimas turėtų būti ribojimas, bet marihuanos vartojimo pasekmės nėra pakankamai rimtos, kad jos vartojimas būtų draudžiamas",- pridėjo aukščiausiojo teismo atstovai.

   Fernando Belaunzaran, Meksikos Demokratinės Revoliucijos partijos atstovo manymu, tai - ,,istorinė diena".

   Nepaisant teismo verdikto, marihuanos vartojimas Meksikoje ir toliau liks draudžiamas, kol kongresas priims įstatymų pataisas, leidžiančias reguliuoti narkotinę medžiagą.

   Skaityti komentarus