°C
   2021 08 03 Antradienis

   Naujausia apklausa rodo, kad didžioji dauguma vokiečių norėtų glaudesnių santykių su Rusija

   Nuotrauka: World Politics Review nuotr.

   2021-06-06 15:00:00

   Berlyno apklausų įmonės „Forsa” atliko tyrimą, kuris parodė, kad beveik du trečdaliai vokiečių nori geresnių santykių su Rusija. Apklausos duomenys buvo publikuoti kaip tik tuo metu, kai abi šalys susirėmė dėl nesutarimų po kurį laiką trukusio bendradarbiavimo. 

   Ši apklausa buvo atlikta Vokietijos Rytų Europos ekonominių santykių komiteto (OA) interesų grupės pageidavimu, kadangi būtent jie rūpinasi Berlyno prekybiniais saitais su Rytų Europa.  Tyrimas parodė, kad dauguma (62 proc.) vokiečių nori pagerinti šalies santykius su Rusija.

   Jeigu būtų atsižvelgiama į Vokietijos gyventojų norus, ES ir Rusijos santykiai būtų plėtojami žymiai labiau ir daugelyje skirtingų sričių”, - teigė OA pirmininkas Oliver’is Hermes’as, pažymėdamas, kad žmonės vertina bendradarbiavimą ir glaudesnius santykius, ypač ekonomikoje ir energetikos sektoriuje.

   O. Hermes’as taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad vokiečiai nori pamatyti „bendrą Europos ekonominę erdvę, kurioje įtraukiama ir Rusija“, pasak jo, tai apimtų ir prieštaringai vertinamo „Nord Stream 2“ dujotiekio projekto užbaigimą bei Maskvoje pagamintos „Covid-19“ vakcinos „Sputnik V“ pripažinimą šalyje.

   Apklausa buvo paskelbta trečiadienį, tą pačią dieną, kai Šiaurės Vokietijos Meklenburgo-Pomeranijos regione buvo švenčiama „Rusijos diena“. Vietovė, vadinama Meklenburgo-Pomeranijos žeme, ankčiau priklausė buvusiai Rytų Vokietijai ir vis dar palaiko glaudžius ryšius su Maskva dėl „Nord Stream 2“ projekto. Kai dujotiekis bus užbaigtas, Meklenburgo-Pomeranijos žemėje dujos bus tiekiamos iš Rusijos Leningrado srities.

   Nepaisant glaudaus bendradarbiavimo energetikos sektoriuje ir Berlyno noro pasipriešinti JAV bendradarbiaujant su Maskva dėl ekonominių tikslų, Vokietijos ir Rusijos santykiai nėra labai geri. 

   Praėjusių metų rugpjūtį, skrydžio metu sunegalavo Rusijos opozicijos veikėjas Aleksejus Navalnas ir buvo nuskraidintas į Berlyno Charité kliniką. Vėliau vokiečių gydytojai paskelbė, kad A. Navalnas buvo apsinuodijęs nervų sistemą veikiančiu preparatu „Novičok“. Toks pranešimas prieštavo gydytojams Omske, kur jis buvo gydomas pirmą kartą.

   Abi šalys taip pat konfliktavo dėl teiginių, kad Rusija yra atsakinga už kibernetines atakas, įvykusias prieš Vokietijos įstatymų leidėjus. Visai neseniai konfliktas paaštrėjo dėl oro eismo maršrutų. Buvo pasiūlyta „Lufthansa“ skrydžio trajektorija, kurios laikantis išvengiama Baltarusijos oro erdvės, tačiau Maskvos valdžia tokį siūlymą atmetė.

   Skaityti komentarus