°C
   2019 04 25 Ketvirtadienis

   Prieštaringi Skripalių kaltinimai gali įžiebti ugnį Sirijoje

   Nuotrauka: Reuters nuotr.

   2018-09-14 07:00:00
   2018-09-14 07:00:00

   Prieštaringi Skripalių kaltinimai gali įžiebti ugnį Sirijoje, kur JAV/JK ašis yra įsitvirtinusi ir pasiruošusi pulti. JK žiniasklaida nebesilaiko vieningos nuomonės apie Rusiją, bet jų vadovai vis dar laikosi. Ši beprotybė – jų pasirinktas metodas.   

   Šiuo metu naujausios antraštės skamba maždaug taip: praeitą savaitę paskelbtų įtariamųjų jau nėra gyvų, nes pats Putinas pasirūpino, kad šie užtiltų amžiams. Tai atleidžia Didžiąją Britaniją nuo atsakomybės, bendradarbiaujant su Rusija, identifikuoti nusikaltėlius. Londono nenoras prašyti pagalbos ima kelti įtarimus ciniškos visuomenės tarpe. Tačiau dabar nebėra prasmės, galimi žudikai atsigulė amžinojo atilsio.

   Vietinė žiniasklaida visiškai ignoravo „Scotland Yard" kovos su terorizmu grupės vadovo pareiškimą, kad jis turi įrodymų paneigiančių,  Rusijos dalyvavimą nusikalstamoje veikloje Salisburio mieste. Žiniasklaida renkasi pasakoti apie pigiais būdais pradžiugintą Britanijos ministrą pirmininką bendruomės rūmuose.

   Paklausykite, ką šneka policija. Ir stebėkite juos, jų veiksmai iškalbingesni už žodžius. Policija per pastarąjį mėnesį pristatė daugybę palapinių prie Skripalių namo Salisburyje, kurį vyriausybė planuoja įsigyti už didesnę kainą nei jis yra vertas, žinoma, už mokesčių mokėtojų pinigus. „Namo dekontaminacija" yra valstybės pareiga .

   Tačiau, yra manančių, kad Julija ir Sergejus Skripaliai apsinuodijo ne „Novichok" medžiaga, užtepta ant durų rankenos.

   Skripaliai iš namų išėjo apie devintą valandą lemtingą kovo 4-osio rytą ir nėra jokių įrodymų, kad jie grįžo atgal. Yra vaizdo stebėjimo įrašų, kai jie abu išvažiuoja iš savo namų maždaug  9.15 val., bet nėra įrašo, kuris įrodytų, jog bent vienas iš jų grįžo.

   Pasak policijos parodymų, „rusų įtariamųjų" nebuvo Salisburyje iki 11.48 val., jei jie ir būtų aptepę Skripalių namo durų rankeną „mirtiniausia nervus pralyžiuojančia medžiaga - 8-10 kartų pavojingesne nei VX“ pasekmės nebūtų tokios baisios. Jei jie būtų aptepę rankeną, tai jie būtų priversti tai padaryti dienos metu, kuomet kaimynai grįžta namo iš bažnyčios, tvarko sodus, plauna automobilius. Įtaremieji nedėvėjo jokių apsauginių drabužių. Tuomet jie apsilankė miesto centre, apžiūrinėjo parduotuvių vitrinas  ir buvo užfiksuoti kiekvienos centre esančios vaizdo kameros. Jei kuris nors kaimynas, matydamas juos nusikaltimo vietoje, būtų paskambinęs policijai (o „nusikaltėliai" negalėjo būti tikri, kad niekas jų nemato), tai jie dabar būtų areštuoti, o ne „palaidoti po žeme".

   Jie taip pat pasirinko labai nepraktišką kelionės maršrutą viešuoju transportu iš Salisburio į Heathrową, kurio, kaip teigė britų žurnalistai, „joks anglas nesirinktų tokio maršruto, jei turėtų skubėti į oro uostą.“

   Taigi, jei šiuo metu gausios policijos pajėgos yra Skripalių namuose, tai negali būti tik dėl durų rankenos - tiek dėl nurodytų priežasčių, tiek dėl to, kad policijos pareigūnas po kraupių įvykių stovėjęs už Skripalių namų durų dieną ir naktį, taip keletą savaičių, nedėvėjo guminių pirštinių ir jam nepasireiškė jokie šalutiniai poveikiai.

   Visgi  didžioji dalis „Novichoko" buvo aptikta Skrypalių  namuose, o ne ant jų durų rankenos. Ši hipotezė paaiškina britų detektyvo DS Bailey apsinuodijimą, kuris nekontaktavo su ant parko suoliuko gulinčiais Skripaliais, bet yra vienintelis žmogus, kuris apsinuodijo namuose. Jei dėl visų išvardintų priežasčių nuodinga medžiaga nebuvo ant durų rankenos, tuomet vienintelė vieta, kur detektyvas galėjo apsinuodyti buvo namo vidus.

   Kitas policijos pareiškimas, kurį Britanijos žiniasklaida ignoravo, buvo atsakymas, kurį „Scotland Yard" kovos su terorizmu grupės vadovas Neil Basu pateikė BBC spaudos konferencijos metu.

   „Kokios rūšies vizą turėjo rusai atvykdami į Britaniją?"

   Atsakymas buvo „Aš nežinau." Jis nesakė ne todėl, kad tai konfidenciali informacija. Jis to tikrai nežinojo.

   Žinau vadą ir labai gerbiu jo profesinę patirtį. Žinau, kad jis negalėjo suklysti klausdamas tokio klausimo. Žinau, kad Vidaus reikalų ministerija turi žinoti atsakymą į tokį klausimą. Todėl vienintelis logiška išvada yra ta, kad Vidaus reikalų ministerija, kuri tikrina prašymus išduoti vizą, galėjo būti priversta ją išduoti, todėl dabar atsisako už nusikaltimo tyrimą atsakingam vadui atskleisti tokią svarbią informaciją.

   Pasak „Wall St Journal", JAV išsiaiškino, kad Sirijos „Bashar Assad" režimas ketina panaudoti "cheminį ginklą" kovai su paskutinės Al-Qaida ir Islamo valstybės (IS, anksčiau ISIS) kovotojais Sirijoje. Tikėtina, kad laimėjęs karą Assad sieks ranka pasiekiamos pergalės, bet patirs pralaimėjimą, bandydamas sugrąžinti ašines jėgas į Sirijos karą.

   Greičiausiai nė vienas išskyrus mažiausiai išmintingas avis nepatikės, kad šnipinėjimas yra viskas, kuo karo šalis gali pateisinti numatomą naujų kruizinių raketų pirkimą. Be to, Sirijos kariuomenė turi Rusijos kariuomenės užnugarį, kuri jau spėjo pradėti cheminių ginklų karą Salisburio gatvėse. Vis dėlto lemtingi ponios May žodžiai, ištarti Britanijos parlamente, kurie tuoj bus nuskandinti Idlibo karo.

   Skaityti komentarus