°C
   2019 10 21 Pirmadienis

   Prognozės D. Trumpui būti perrinktam – optimistinės

   Nuotrauka: EPA-ELTA nuotr.

   2019-06-20 21:00:00

   2020 lapkričio 3 dieną amerikiečiai rinks naująjį šalies prezidentą. Siekti šio posto bandys rekordinis skaičius atstovų, tačiau kokie šansai išsaugoti savo postą ir būti perrinktam, yra dabartiniam šalies prezidentui Donaldui Trumpui, baigiančiam savo pirmąją kadenciją? 

   D. Trumpas jau oficialiai yra paskelbęs, jog sieks perrinkimo artėjančiuose rinkimuose. Pasilikęs tokį pati rinkiminį šūkį, kaip ir 2016 metais, „Išlaikyti Ameriką didžią“, jis akcentuoja savo politikos darbų tęstinumą ir naujoje kadencijoje, teigdamas, jog pradėtus darbus yra būtina pabaigti. Žvelgiant iš chronologinės perspektyvos, D. Trumpas šansų būti perrinktu turi tikrai daug, kadangi JAV istorijoje kandidatai dažniausiai yra perrenkami. Šiais rinkimais bus paskirtas 46-asis šalies vadovas, o neperrinktų šalies vadovų JAV istorijoje yra vos tik 5. Tokie optimistiniai skaičiai yra žvelgiant iš istorinės perspektyvos, tačiau kokias išvadas bei prognozes galime įžvelgti gyventojų apklausose?

   Nors D. Trumpas nebuvo mėgstamas politikas ir dažnai reitinguose nebuvo vertinamas populiariu, dabartiniai reitingai jam yra palankūs. Prieš oficialiai pasiskelbiant apie kandidatavimą, bendrovės „Harris“ atliktomis apklausomis už D. Trumpą ketino balsuoti vos trečdalis rinkėjų, tačiau naujesniais duomenimis, apklausos pasikeitę D. Trumpo naudai ir jis renka vis daugiau pritariančių balsų. „Gallup“ patvirtinimo reitingu, D. Trumpas turi apie 45%. Jo pirmtako, B. Obamos, reitingas buvo identiškas, kai šis buvo išrinktas 2012 metais. Dar vienam palyginimui – 1995 metai, kada Billas Clintonas tuo pačiu „Gallup“ rodikliu turėjo 46% - taip pat buvo išrinktas prezidentu.

   Nors Trumpo kritikai vis tiek skelbia apie jam nepalankius vertinimus ir prognozes, tačiau tuo pat metu rinkėjai atrodo pritaria D. Trumpo politikos linijai ir ekonomikos valdymui. Šioje srityje statistika jam taip pat palanki, kadangi amerikiečių darbo užmokestis stabiliai didėja, o nedarbingumo lygis šalyje – krenta. Tačiau yra ir nepabaigtų pažadų, su kuriais D. Trumpas atėjo į valdžią – sienos su Meksika statymas bei „Obamacare“ sistemos naikinimas, apie kuriuos labai garsiai buvo kalbama. Vis dėl to politologų vertinimais tai D. Trumpui neužkirs kelio toliau sėkmingai kandidatuoti, o suteiks pagrindą kalbų motyvams apie darbų tęstinumą, nes nemažai kitų žadėtų reformų ir planų vis dėl to buvo įgyvendintos. O įsibėgėjančioje naujoje kampanijoje D.  Trumpas ir pats daug mėnesių skiria darbų tęstinumo klausimams.

   Vienas iš stipriausių D. Trumpo konkurentų artėjančiuose rinkimuose – buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas, tuo tarpu buvusi aršiausia D. Trumpo varžovė Hillary Clinton jau yra pareiškusi, kad artėjančiuose rinkimuose nedalyvaus. Belieka laukti kol rinkiminė kampanija dar labiau „įsisiūbuos“ ir ar D. Trumpas turės rimtą varžovą siekiant išsaugoti savo prezidento postą. 

   Skaityti komentarus