°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      PSO teigia, jog buboninio maro protrūkis Kinijoje yra „gerai valdomas“, rizika nėra didelė

      Nuotrauka: BBC nuotr.

      2020-07-09 08:00:00

      Manoma, kad paskelbtas buboninio maro protrūkis Mongolijoje ir Kinijoje nekelia didelės grėsmės, teigė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai ir pridūrė, kad šiuo metu jie itin atidžiai stebi situaciją.

      Grėsmingai skambanti liga, istorijoje pasižymėjusi  kaip bene labiausiai nuniokojusi didelę dalį Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos, neseniai buvo užfiksuota Mongolijoje ir galimai yra išplitusi kaimyninėje Kinijoje. Protrūkis iki šiol yra „gerai valdomas“, - antradienį žurnalistams sakė PSO atstovas.

      „Stebime protrūkius Kinijoje, atidžiai stebime, bendradarbiaudami tiek su Kinijos, tiek ir Mongolijos valdžia“, - spaudos konferencijoje Ženevoje kalbėjo Margaret Harris.

      „Šiuo metu mes nemanome, kad liga kelia didelę riziką, tačiau stebime, atidžiai stebime.”

      Viduramžiais Europoje ši liga netgi buvo praminta „juodąja mirtimi“, nes išplitusi žaibišku greičiu, bakterinė liga nusinešė dešimtis milijonų gyvybių per visą istoriją ir sukėlė mažiausiai tris pandemijas, paskutinę - XIX a.

      Veiksmingi antibiotikai ir žinios apie tai, kokia yra epidemijos eiga, apvertė viską aukštyn kojomis - nuo nevaldomos gamtos jėgos, galinčios sunaikinti ištisas civilizacijas, buboninis maras tapo pavojinga, tačiau kontroliuojama infekcija.

      Praėjusią savaitę Mongolijoje patvirtino ligos protrūkį, po to, kai dviems žmonės Khovdo regione buvo nustatyti teigiami ligos rezultatai. Manoma, jog jie užsikrėtė suvalgę švilpikų mėsos, nes šie graužikai yra natūralūs bakterijų nešiotojai.

      Kinija nustatė įtariamą vieną ligos atvejį Vidinės Mongolijos autonominiame regione.

       

      Skaityti komentarus