°C
      2024 04 23 Antradienis

      Respublikonų lyderiai vieningai sutaria dėl vieno - 2022 metais reikia atsikovoti daugumą

      Nuotrauka: Politico nuotr.

      2021-04-30 13:00:00

      Nors pasibaigus D.Trumpo prezidentavimo erai prasidėjo partijos vidaus ginčai, respublikonų lyderiai, susirinkę savo metiniame susitikime Orlande, vienbalsiai nutarė, kad jų svarbiausias tikslas yra susigražinti balsų daugumą 2022 metais.

      Nacionalinio respublikonų kongreso komiteto pirmininkas Tomas Emmeris, kuriam pavesta vadovauti „House GOP“ kampanijos strategijai, sakė, kad mano, jog dar per anksti prognozuoti, kiek vietų jie pasiims, tačiau jis tiki partijos šansais laimėti daugumą.

      Minesotos respublikonas atkreipė dėmesį, kad jie gerokai viršijo politinių prognozuotojų lūkesčius praėjusiame cikle, kai kai kurie prognozavo, kad senate respublikonai neteks 10–15 vietų, tačiau jie nepaisė šių prognozių, o tai atnešė didelę naudą, dėl kurios demokratai surinko mažiausiai daugumos balsų visoje istorijoje.

      „Tai yra ranka pasiekiama - skirtumas tarp 213 ir 218 vietų buvo vos 31 751 balsas. Po rinkimų nuoširdžiai sakiau, kad esu nusivylęs, jog mes nelaimėjome daugumos, kaip kad planavome. Mūsų tikslas buvo aiškus - pirmą kartą per daugiau nei 50 metų perimti daugumos vietas senate per dvejų metų prezidentinį ciklą“, - pasakojo jis portalui „The Post“.

      „Taip, buvo ir keletas gerų dalykų, bet dabar mes turime išsikėlę svarbiausią tikslą: pirmiausia,  jūs turite apsaugoti kiekvieną esamą vietą. Turime daryti taip pat, kaip darėme paskutinį ciklą, [kuomet buvo] pirmasis kartas nuo pat 1994 metų, kai kiekvienas respublikonų atstovas sugrįžo į Kongresą. Labai svarbu kiekvieno iš mūsų įsitikinimas, kad turime aiškų planą ir iš tikrųjų jį vykdome, siekdami pasiimti vietas, kurių mums reikia, kad būtume daugumoje. O kai turėsime daugumą, privalome užtikrinti, kad šias vietas turėsime dar ilgam“.


      T. Emmer’as teigė, kad NRCC planuoja sustiprinti savo jėgas susiedami pažeidžiamus narius su rūmų pirmininke, demokrate Nancy Pelosi. Pasak neseniai atliktos vidaus apklausos, Kalifornijos demokratė surinko 38 proc. palankių balsų. T. Emmer’as teigė, kad N. Pelosi vadovaujasi kraštutinių kairiųjų nuostatomis, užuot vykdžiusi politiką, kuri suteiktų jos partijos lyderiams pranašumą. Jis tikino, kad jie ir toliau šmeižia pažeidžiamus demokratus skelbimais, susiejančiais juos su progresyvia politika, pvz., „Green New Deal“, ir atmeta politiką, kuri pasirodė esanti veiksminga paskutiniuoju ciklu.

      „Ji [N. Pelosi] dar niekada nebuvo tokia nepopuliari. Mes atlikome keletą svarbių apklausų, manau, mums pavyko nuleisti ją iki 38 procentų, tačiau kai kuriose apklausose šįryt mačiau, kad jos populiarumas yra 37 procentai, taigi, taip, nuo vasario mėnesio jos populiarumas nukrito septyniais procentais“, - tęsė jis.

      „Praėjusį kartą mes tikrai nesikišome, galbūt kiti tai darė, bet mes laikėmės pozicijos, kad balsavimas turi vykti laisvai, tačiau šie naujieji demokratai pasirodė lyg būtų kokie socialistai, todėl šį kartą dėmesys iš tikrųjų buvo sutelktas į tai. Esu įsitikinęs, jog taip yra dėl Nancy Pelosi ir jos socialistinės darbotvarkės, nes tai ir yra jos siekis. Ji tiesiogine prasme yra vienintelė rūmuose, užsiimanti šia veikla, visi aplinkui stebi, bet tik ji pati viską tvarko“.


      Kiti lyderiai paantrino T. Emmer - mažumų lyderis Kevinas McCarthy žurnalistams sakė: „Mes tikime, kad respublikonai užims Rūmus 2022 metais“, pridurdamas, kad jie ir toliau dirba rinkdami įvairius, kvalifikuotus kandidatus.

      Rūmų mažumos atstovas Steve'as Scalise'as teigė esąs įsitikinęs, kad jie gali išlaikyti populistinius D.Trumpo rinkėjus, tuo pačiu pritraukti priemiesčių rinkėjus. Jis atkreipė dėmesį į mokyklų uždarymą pandemijos metu, pasiūlymus didinti mokesčius ir toli siekiančią, brangiai kainuojančią energetikos politiką.

      „Tai ne tik istorija apie žmones, norinčius užtikrintumo ir pusiausvyros, tai ir kraštutinės kairės planas, kurio priešaky prezidentas J. Biden’as ir Nancy Pelosi. Jų pastangos neatitinka daugelio priemiesčio rinkėjų, kurių netekome, įsitiknimų. Vis dar reikia išspręsti daugelį klausimų, kuriuos mes akcentuosime kitais metais“, - sakė jis.


      Nors respublikonų rūmų konferencijos pirmininkė Liz Cheney Ir K. McCarthy viešai nesutarė dėl to, kokį vaidmenį partijoje turėtų prisiimti buvęs prezidentas Donald’as Trump’as, ji teigė mananti, kad partija yra vieningesnė nei ankščiau,o kalbėdama apie vietų atsikovojimą rūmuose, ji teigė, kad  jaučiasi užtikrintai.

      „Jei pažvelgsite į pasiekimus, aš tikiu, kad J. Bideno administracija nebus patraukli rinkėjams. Manau, kad daugybė faktorių yra mūsų pusėje, tai iš tikrųjų skatina optimistinį požiūrį į mūsų galimybes“.

      T. Emmer’as kalbėjo, kad didžiausia respublikonų kliūtis atgauti valdžią - „mes patys“, ir pridūrė, kad, nepaisant to, kad kartais išsiskiria jų nuomonės, jie privalo ir toliau sutelkti dėmesį į svarbiausią savo tikslą - perimti vietas iš demokratų.


      „Turiu omenyje, kad šiuo metu esame vieningesni, nei kada nors galėjome įsivaizduoti. Tiesiog svarbu įsitikinti, jog visi suprantame, kad nors ir galime turėti skirtumų, ir visada jų turėtume, tai yra visiškai normalu“, - sakė jis. „Turime būti vieningi dėl bendro tikslo -  Nancy Pelosi pensijos. Privalome sustabdyti socialistinę kairiųjų darbotvarkę, kurią jie bando įbrukti Amerikos žmonėms“.

      Nors Orlando susitikimo nariai aptarė savo planą dėl vidurio laikotarpio, tikimasi, kad įstatymų leidėjai išsamiau aptars savo strategiją NRCC pavasario susitikime Majamyje jau šį savaitgalį.

      Skaityti komentarus