°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   Rio de Žanero olimpinės žaidynės – finansinė katastrofa, kuri vis blogėja

   Nuotrauka: businessinsider nuotr.

   2018-12-05 08:00:00
   2018-12-05 08:00:00

   Šalys visame pasaulyje ima žiūrėti skeptiškai į garbę rengti Olimpines žaidynes savo šalyje.

   Jei „Associated Press" pateikti duomenys apie 2016 metais vykusias žaidynes yra teisingi, tai nenuostabu, kad šalys nedega noru jų rengti.  

   Pasak „Associated Press", Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės kainavo 13 mlrd. JAV dolerių, kurie buvo gauti iš valstybės ir privačių rėmėjų.

   Daugiausia pinigų buvo panaudota olimpinio miestelio statymui, naujos metro linijos kūrimui, dopingo laboratorijos įkūrimui, uosto renovacijai ir Guanabara pakrantės tvarkymui. Be to, buvo atnaujintas istorinis rajonas, o tai atsiėjo 4 mlrd. JAV dolerių. Pasak „Associated Press", metro linijos statybos kainavo 2,9 mlrd. JAV dolerių, o tai reiškia, kad šalis permokėjo 25prc.

   Rio de Žaneiras, kaip ir daugelis kitų miestų, kurie yra rengę žaidynes, susiduria su didele problema – ką daryti su olimpiniu miesteliu. Pasak „Associated Press", Olimpiniame parke vyko keletas „mažų nacionalinių ir vietinių renginių“, tačiau geresnės paskirties nebuvo rasta. Pasak pranešimo, planuotas aukcinionas, kurio metu pastatai su žeme turėjo būt parduoti privatiems savininkams, neįvyko, nes susidomėjęs buvo tik vienas pirkėjas.

   Nuo žaidynių pabaigos keli olimpinio miestelio statiniai sugriuvo. Olimpinis baseinas tapo oranžiniu; Maracana stadionas ėmė panašėti į vaiduoklių miestą, be to, buvo nutrauktas elektros tiekimas dėl nesumokėtų sąskaitų.

   Taigi akivaizdu, jog Rio nepasipelnė iš Olimpinių žaidynių. Pasak „Associated Press", Rio de Žaneiras vėluoja mokėti pensijas bei algas ligoninės darbuotojams, mokytojams, o nusikalstamumo lygis pasiekė rekordines aukštumas.  

   Manoma, jog 2020-ųjų Olimpiada Japonijai atsieis apie 12 mlrd. JAV dolerių, o Italija pasitraukė iš konkurso rengti žaidynes 2024 metais dėl milžiniškos jų kainos. Visi ženklai signalizuoja, kad tarptautinis olimpinių žaidynių komitetas bus priverstas pakeisti kaip ir kur Olimpiada yra rengiama. 

   Skaityti komentarus