°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Rusijos karo analitikas perspėja: „Ši krizė gali peraugti į visos Europos ar net pasaulinį karą“

      Nuotrauka: The Daily Mail nuotr.

      2021-04-09 11:00:00

      Nepriklausomas Rusijos karo analitikas perspėja, kad mėnesio bėgyje gresia Europos ar net pasaulinis karas, kadangi Rusija išsiuntė 4000 karių į ginčijamą teritoriją Ukrainoje.

      Socialinės žiniasklaidos kadruose užfiksuoti įtariami didelio masto Rusijos kariniai judėjimai regionuose, esančiuose netoli sukilėlių kontroliuojamos Rytų Ukrainos ir aneksuoto Krymo.

      Sparčiai didėjant įtampai, analitikas Pavelas Felgenhaueris teigė, kad dabar ypač reikia „psichoanalitiko“, kuris išaiškintų Rusijos ketinimus Ukrainoje, tačiau perspėjo, kad įvykiai „mėnesio begy“ gali sukelti karą.

      Vakarai išreiškė nerimą dėl Maskvos kariuomenės ir pajėgų judėjimo, o P. Felgenhaueris teigia, kad jų baiminimasis yra pagrįastas, nes nepatvirtinti naujausi kadrai rodo karinius judėjimus Rusijos Voronežo, Rostovo ir Krasnodaro regionuose bei pagrindiniuose geležinkelio keliuose.

      „Krizė gali peraugti į visos Europos karą, jei ne į pasaulinį“, - interviu metu Rusijos „Rosbalt“ naujienų agentūroje perspėjo P. Felgenhaueris.

      - Bet kol kas numatomas tik potencialas. Ar tai tikrai įvyks? Palaukime ir pamatysime. Vakaruose jie nežino, kaip tai išspręsti“.

      Anksčiau šią savaitę Rusija pažadėjo „imtis papildomų priemonių“, jei NATO išsiųs savo pajėgas į Ukrainą. Grasinimai pasipylė po to, kai Kremliui išsiuntė 4000 karių į ginčijamą zoną.

      „Be abejo, toks scenarijus dar labiau padidintų įtampą aplink Rusijos sienas. Žinoma, tai reikalautų papildomų priemonių iš Rusijos pusės, kad būtų užtikrintas jos saugumas“, - žurnalistams sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

      Vis dėlto jis primygtinai tikino, kad Rusija „nekelia grėsmės“ Ukrainai, nepaisant ankstesnio pareiškimo, kuriame buvo įspėta, kad karas Donbasuje „sunaikins“ kaimyninę šalį.

      Pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti dešimtys karinių sraigtasparnių, skraidančių netoli sienos, taip pat buvo užfiksuota tankų bei kitų karinių transporto priemonių judėjimas.


      Jungtinės Valstijos pažadėjo savo „besąlygišką“ paramą Ukrainai, nes gynybos pareigūnai teigė žinantys apie tūkstančius karių, naujai dislokuotų į separatistinio Donbaso teritoriją, kurią kontroliuoja pro-Maskvos frakcijos.

      Paklaustas, kodėl Rusija dabar gali siekti konflikto, P. Felgenhaueris atsakė: „Dėl šio klausimo kreipkitės į psichoanalitikus. Ar man reikia toliau aiškinti?”

      „Faktai lieka faktais, viskas jau vyksta.”

      Jis teigė, kad visos sąlygos gali būti sudarytos jau iki gegužės pradžios, kai rusai rengs didžiulį Raudonosios aikštės paradą, skirtą pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms paminėti. Ekspertas įtaria, kad „sprendimas jau priimtas“.

      P. Felgenhaueris teigė, kad veiksniai, paskatinę Rusiją užgrobti dalį žemės iš Ukrainos, buvo „prorusiškų televizijos kanalų panaikinimas Ukrainoje, grasinimas sulaikyti ir teisti Ukrainos politiką Viktorą Medvedčiuką, Aleksejaus Navalno areštas [ir] prezidento J. Bideno komentaras, kuriame jis pavadino V. Putiną žudiku.“

      „Grėsmės vis didėja ir tai vyksta labai greitai. Žiniasklaidoje daug kas neaptariama, tačiau matome labai blogų ženklų“, - pridūrė jis.

      Kovo trečią savaitę trys dideli Rusijos Baltijos laivyno desantiniai laivai praplaukė į pietus per Lamanšą, lydimi korvetės.

      „Iš viso bus dešimt tokių kovinių dalinių, taip pat nedidelė oro desanto kariuomenė“, - sakė jis. „Atsižvelgiant į oro pajėgas, galimai bus surinkta iki dviejų divizijų.“


      Jis tvirtino, kad Rusija galimai planuoja „Normandijos stiliaus nusileidimą“ tarp Odesos ir Mykolaiv.

      V. Putinas turi milžiniškas pajėgas okupuotoje Rytų Ukrainoje, kuri jam atiteko 2014 metais, taip pat ir Kryme, kuris buvo okupuotas.

      „Akivaizdu, kad rengiama didelė operacija, bus atvežtos ir kitos pajėgos“, - sakė jis.

      „Visi kalba apie galimą tankų įsiveržimą iš Belgorodo per Charkovą Zaporožės kryptimi, siekiant apjuosti Ukrainos pajėgas kairiajame Donbaso krante.”

      V. Putinas gali „atskirti Ukrainą nuo jūros, sukurti, pavyzdžiui, [naują sukilėlių valstybę] Novorosiją“, tačiau taip pat jis galėtų atakuoti, tada pristabdyti ir pradėti diktuoti Vakarams sąlygas, pridūrė P. Felgenhaueris.

      Arba Rusija galėtų siekti išplėsti savo kontrolę Ukrainoje iki pat Padniestrės, neturinčios prieigos prie jūros, Maskvos valdomos niekieno žemės, „neoficialios valstybės“, turinčios savo KGB slaptąją tarnybą.

      P. Felgenhaueris prognozavo, kad laukiama Vakarų reakcija į tokius žingsnius yra „neaiški“.

      Kai kurie [Vakaruose] sako, kad rusų nereikia provokuoti, o karinė intervencija yra per daug rizikinga.

      „Kiti, priešingai, palaiko (Rusijos ir Ukrainos) suvienijimą ir atvirą konfrontaciją, nes tada būtų galima derėtis su Rusija“.

      Ukraina tvirtina, kad Rusija Kryme turi 32 700 karių ir sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje vadovauja 28 000 separatistų karių.

      „Nepaisant galingų priešo pajėgų, Ukrainos armija yra pasirengusi visiems galimiems scenarijams“, - sakė Ukrainos vyriausiasis vadas Ruslanas Khomchakas.

      V. Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas gynė karių judėjimą pasienio zonų link.

      „Rusijos Federacija savo nuožiūra perkelia karius savo teritorijoje “, - sakė jis.

      „Tai neturėtų niekam rūpėti, nes tokie veiksmai niekam nekelia pavojaus“.

      Jis teigė: „Kaip žinote, Rusijos sienų perimetre pastebimas intensyvus NATO valstybių narių ir kitų organizacijų, taip pat konkrečių valstybių ir armijų aktyvumas. „Turime likti sargyboje.”

      NATO pareigūnas teigė, kad Vakarų sąjungininkai „nerimauja“ dėl Rusijos „plataus masto karinės veiklos aplink Ukrainą“.

      Amerikos ekspertas Rusijos klausimais Michaelas Kofmanas teigė, kad  „nėra rimtų įrodymų, kad išpuolis yra neišvengiamas“, tačiau aišku, kad „kažkas vyksta ne įprastų pratybų ar įprastos kariuomenės rotacijos metu“.

      Jis perspėjo: „Rusijos ketinimai neaiškūs“.

      Ukraina, Vakarų šalys ir NATO kaltina Rusiją karių ir sunkiosios artilerijos siuntimu  savo atstovams Donbaso mieste, kurie 2014 metais užgrobė Rytų Ukrainą.

      Rusija teigia, kad ji teikia politinę ir humanitarinę paramą separatistų kovotojams tik tuo atveju, kai gręsia vidinis konfliktas.

      Ukrainos karinė žvalgyba apkaltino Rusiją inžinerinėmis provokacijomis sukuriant pretekstą siųsti papildomus Rusijos karinius dalinius į Donbasą.

      „Be to, neatmetamas bandymas išplėsti Rusijos okupacines pajėgas gilyn į Ukrainą“, - sakoma jame.

      Skaityti komentarus

      rusijos analitikas 2021 10 04 01:26

      tegul tie rusijos ANAlitikai i ANAla pasidolbina

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai