°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Sidney Powell padavė ieškinius dėl rinkimų rezultatų Džordžijoje ir Mičigane

      Nuotrauka: Politico nuotr.

      2020-11-28 09:00:00

      Trečiadienį advokatė Sidney Powell pateikė ieškinius, kuriuose ginčijo prezidento rinkimų rezultatus Džordžijoje ir Mičigane. Ji teigė, kad „ biuleteniai buvo kemšami“ į balsadėžes, tačiau, jos teigimu, „tapo praktiškai neįmanoma to susekti dėl specialiai pritaikytos kompiuterinės programinės įrangos, kurią sukūrė ir valdė šalies ir užsienio veikėjai“.

      Praėjusią savaitę S. Powell panašias įžvalgas pateikė per spaudos konferenciją su prezidento D. Trump’o teisine komanda. Tačiau advokatę negailestingai užsipuolė kritikai, teigę, jog ji negali įrodyti to, ką pasakoja. Sekmadienį prezidento teisinė komanda atsiribojo nuo jos  sakydami, kad S. Powell įžvalgos viršijo įrodymus, kuriuos jie matė arba gali įrodyti teisme.

      S. Powell, kuri taip pat teisme atstovavo pilną išteisinimą gavusį generolą leitenantą  Michael’ą Flynn’ą, priėmė tokį kampanijos sprendimą išdidžiai, tačiau, toliau laikėsi savo pozicijos.

      Ji teigė, kad Džordžijos valstijoje „kaip kad rodo dokumentai, ekspertų parodymai ir daugelio liudininkų pasakojimai, pasireiškė nesuvokiamo lygio matematinės ir statistinės anomalijos, bylojančios apie sukčiavimo schemą, taikytą visoje Džordžijos valstijoje. Ypač šiurkštūs pažeidimai pasireiškė Forsyth, Paulding, Cherokee, Hall ir Barrow apygardose. Vien tik Džordžijoje ši sukčiavimo schema paveikė dešimtis tūkstančių balsų ir „suklastojo“ Joe Bideno laimėjimą šioje valstijoje.”

      S. Powell pateikė panašius įtarimus ir dėl Mičigano valstijos, atkreipdama dėmesį į „ypač siaubingą elgesį Veino grafystėje ir Detroito mieste. Tačiau advokatė pabrėžė, jog „Mičigano valstijos rinkimų pareigūnų nurodymu, toks sukčiavimo modelis buvo taikomas visoje valstijoje.”

      S. Powell sukčiavimą sieja su „ programine ir technine įranga iš „Dominion Voting Systems Corporation“ ”, kuri, pasak jos, kilo iš „Smartmatic Corporation“  kuri JAV tapo „Sequoia“.

      Savo skunduose dėl abiejų valstijų ji teigia, kad „Smartmatic“ ir „Dominion“ bendroves įkūrė užsienio oligarchai ir diktatoriai tam, kad užtikrintų kompiuterizuotą balsavimo procesą ir galėtų visiškai manipuliuoti rinkimais. „Sistema buvo sukurta taip, kad Venesuelos diktatorius Hugo Chavez niekada nebepralaimėtų rinkimų.”

      Remdamasi liudininko rašytiniu patvirtinimu, S. Powell teigia, kad sistemos buvo sukurtos taip, kad „paprastu auditu“ būtų sunku aptikti balsavimo biuletenių klastojimą. Pasak jos, jais manipuliavo žmonės, turintys prieigą prie sistemų.

      Džordžijos valstijoje ji sakė:

      Video iš Fultono grafystės valstijos ūkio arenos rodo, kad lapkričio 3 d., pasibaigus rinkimų apylinkių rinkimams, darbuotojai melagingai tvirtino, kad dėl vandens nutekėjimo jie privalo uždaryti pastatą. Apie 22:00 visi rinkimų darbuotojai ir prižiūrėtojai buvo evakuoti kelioms valandoms. Tačiau keli rinkimų darbuotojai liko neprižiūrimi ir neginčijamai dirbo prie balsavimo lentelių aparatų iki pat 1:00 val. nakties.

      Ji taip pat teigė, kad „ agentai, veikiantys Kinijos ir Irano vardu, turėjo prieigą prie programinės įrangos „Dominion“, todėl galėjo stebėti ir manipuliuoti rinkimais, įskaitant paskutinius JAV prezidento rinkimus 2020 m.“.  Pasak jos, viena ekspertė, „padarė išvadą, kad šimtai tūkstančių balsų, kurie 2020 m. rinkimuose buvo atiduoti už prezidentą D. Trump’ą, buvo perduoti buvusiam viceprezidentui J. Bidenui“.

      Ji pridūrė, kad „Džordžijos rinkimų pareigūnai ir apklausų darbuotojai dar labiau sustiprino ir padėjo, nesvarbu, sąmoningai, ar nesąmoningai, „Dominion“ sistemai vykdyti didžiulę manipuliaciją rinkėjais, nes atsisakė laikytis įstatymų numatytų apsaugos priemonių nuotoliniams biuleteniams. Rinkimų pareigūnams nepavyko patikrinti parašų ir užtikrinti vokų saugumo. Jie uždraudė stebėtojams sekti skaičiavimą, o tai taip pat palengvino sukčiavimą.”

      S. Powell teigia, kad Mičigane, jau nekalbant apie „Dominion“ sistemą, pasitaikė ir kitų  „tradicinių“ nesklandumų - sukčiavimų bei Mičigano rinkimų kodekso pažeidimų, apimančių bauginimo, diskriminacijos, piktnaudžiavimo ir net fizinio respublikonų apklausos dalyvių pašalinimo veiksmus, dėl kurių nebuvo įmanoma užtikrinti balsų skaičiavimo proceso skaidrumo, objektyvumo ir sąžiningumo.”

      S. Powell, remdamasi ekspertų parodymais, tvirtina, kad Mičigane užfiksuota dešimtys tūkstančių „perteklinių rinkėjų“. Tai reiškia, kad rinkimų darbuotojai užpildė nepaskirtus ar tuščius nedalyvaujančių asmenų biuletenius ir beveik visi šie balsai atiteko Joe Bidenui. Ji taip pat tvirtina, kad lapkričio 4 d., 2,5 val. trukusios pertraukos metu,  net keturiose apylinkėse buvo suskaičiuota daugiau biuletenių, nei fiziškai įmanoma per tokį laiko tarpą.

      Ji teigia, kad iškilę nesklandumai Mičigano valstijoje - pavyzdžiui, 6000 klaidingai už J. Bideną suskaičiuotų balsų Antrimo apygardoje - visada buvo J. Bideno naudai.

      S. Powell tvirtina, kad yra pakankamai pažeistų balsavimo biuletenių, kad teismai galėtų pakeisti 2020 m. rinkimų rezultatus kiekvienoje valstijoje.

      Advokatas L. Lin Wood taip pat yra minimas byloje.

      Skaityti komentarus