°C
   2019 07 21 Sekmadienis

   Slaptoms skyryboms Saudo Arabijoje - galas?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-01-06 20:00:00

   Saudo Arabijoje buvo priimtas naujas įsakymas: dabar, įvykus skyryboms, žmonai ši informacija bus pranešama SMS žinute. Šis įstatymas priimtas bandant sutvardyti ,,slaptų skyrybų" antplūdį.

   Prieš šį įstatymą, vyras Saudo Arabijoje galėjo išsiskirti su žmona jai nieko nepranešęs ir ši galėjo to net nesužinoti. Nuo šiandien, šalies teismai susisieks su moterimis, išsiųsdami joms SMS žinutes.

   Nors taisyklė skamba beprotiškai, juk skyrybos žinute, atrodo, būna tik tarp vaikų, šis įstatymas apgins moterų teises ir leis joms susitvarkyti reikiamą dokumentaciją, pavyzdžiui alimentų gavimo dokumentus.

   Saudo Arabijoje vyras su žmona gali išsiskirti be jokių klausimų ar priežasties. Po skyrybų, jis privalo savo buvusiąją žmoną išlaikyti bent 4 mėnesius ir 10 dienų.

   Praeitais metais Saudo Arabijoje buvo atšauktas draudimas moterims vairuoti automobilius, nors joms norint gauti vairuotojo pažymėjimą privalu gauti raštišką leidimą iš savo vyro. 

   Vis dėlto, Saudo Arabija nėra pirmoji šalis, ,įgalinusi skyrybas per trumpąją žinutę. Turkijoje nelaimingos santuokos gali būti nutrauktos telefono skambučiu, faksu, laišku ar net trumpąja žinute.

   Skaityti komentarus