°C
   2021 04 13 Antradienis

   Slavojus Žižekas: Vladimiras Putinas turi sielą

   Nuotrauka: RIA

   2021-04-05 15:00:00

   „Die Welt“ publikuojame tekste žymus slovėnų filosofas Slavojus Žižekas rašo: „Joe Bidenui gal ir atrodo, kad jo kolega Rusijoje yra besielis žudikas. Tačiau J. Bidenas nepastebėjo kai ko svarbaus, susijusio su Vladimiru Putinu.“

   „Nesižaviu nei V. Putinu, nei Donaldu Trumpu. Tačiau tai, ką J. Bidenas neseniai pasakė savo interviu apie „žudiką“ V. Putiną, sukėlė man nostalgiją tiems laikams, kai valdžioje buvo D. Trumpas.

   J. Bidenas teigė, kad 2011 metais, būdamas viceprezidentu, asmeniškai V. Putinui pasakė, kad šis neturįs sielos.

   George‘as Bushas jaunesnysis yra sakęs, kad V. Putino akyse pamatė jo sielą.

   Ką, po galais, visa tai reiškia? Kad Putinas neturi sielos, o Bidenas ją turi?

   Putinas greitai ir meistriškai atkirto: jis palinkėjo Bidenui sveikatos ir pasiūlė atvirai padiskutuoti svarbiais pasauliui klausimais per „Zoom“.

   D. Trumpas 2017 metais žurnalistui, pavadinusiam V. Putiną „žudiku“, davė suprasti, kad Amerika elgiasi ne geriau: „Pas mus daugybė žudikų. Manote, kad mūsų šalis tokia nekalta?“

   Tuomet Trumpas pademonstravo sąžiningą realizmą. Be to, jis atleido patarėją Johną Boltoną, norėjusį agresyvių veiksmų prieš Iraną ir Šiaurės Korėją. Taip Trumpas stengėsi išvengti naujo karo.

   Bidenas – priešingai – demonstruoja norą vykdyti intervencinę politiką, kuri gresia taikos pasaulyje suardymu.

   Net baisiausi žmogžudžiai turi „sielą“, turtingą vidinį gyvenimą. Už kiekvieno didelio politinio nusikaltimo yra poetas ir religinis mitas. Kodėl? Nes gyvename epochoje, kuri save vadina laiku, kai baigėsi ideologijos. Nebeliko bendrų tikslų.

   Neseniai Putinas degančiomis akimis interviu kalbėjo apie tai, kad „išdavystė – didžiausias nusikaltimas, o išdavikai turi būti nubausti“. Taip galime suvokti, kas dedasi Putino sieloje, kaip veikia jo protas.

   Neigti, kad politinis priešininkas turi sielą, - tai nusiritimas į vulgarų rasizmą.“

   Šaltinis

   Skaityti komentarus