°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Streikas Belgijoje paralyžiavo šalį: atšaukti skrydžiai, sustabdytas viešasis transportas, užblokuoti keliai

      Nuotrauka: straitstimes nuotr.

      2019-02-16 08:19:00

      Vasario 13 dieną vykęs protestas Belgijoje dėl atlyginimų ir darbo sąlygų paralyžiavo šalį, chaosas įsivyravo oro uostuose, keliuose ir danguje.

      Nors Briuselio oro uostas praeitą savaitę pranešė, kad vyks streikas, tačiau tūkstančiai keliautojų nebegalėjo pakeisti savo planų, tad jie buvo priversti laiką leisti oro uoste šalies, kuri vadinama ES sostine. Maždaug 60,000 žmonių kelionės planai buvo sutrikdyti, nes tik avariniai ir kariniai skrydžiai galėjo palikti arba atvykti į Belgiją.

      Kadangi visi skrydžių vadovai streikavo, todėl net tie skrydžiai, kurie turėtų tik kirsti Belgijos oro erdvę, turėjo pakeisti maršrutą taip, kad aplenktų šalį.

      Streikas persidengė su NATO gynybos ministrų vizitu, kurie buvo susitarę dėl susitikimo Briuselyje. Net šie NATO pareigūnai pateko į chaosą ir buvo priversti leistis gretimose šalyse, o likusią kelio dalį vykti automobiliais.

      Keliauti Belgijoje ne ką lengviau. Trečiadienį vykusiame streike dalyvavo ir viešojo transporto darbuotojai bei nacionalinio geležinkelio institucijos, todėl traukiniai ir autobusai ženkliai vėlavo.

      Kai kurios gamyklos negalėjo dirbti dėl streikuojančių darbuotojų, o daugybė piketų ir demonstracijų užkimšo kelius. Du darbuotojai Gente buvo hospitalizuoti, kai piktas vairuotojas, nepatenkintas eismą blokuojančiais piketais, įvažiavo į protestuotojus. Vairuotojas buvo tuoj pat suimtas.

      Be transporto kompanijų darbuotojų, streike dalyvavo nemaža dalis valstybinių institucijų darbuotojų. Tai reiškia, kad mokyklos, vaikų lopšeliai taip pat neveikė, o policija turėjo laikina pakeisti darbuotojus  Belgijos kalėjimuose.

      24 valandas trukusiame darbo sustabdyme dalyvavo trijų didžiausių Belgijos profesinių sąjungų nariai, kurie drauge sudaro beveik 4 milijonus iš 11 milijonų šalies gyventojų. Yra manoma, jog jų bendros pastangos sukėlė dešimties milijonų eurų ekonominę žalą.

      „Mes norime skleisti žinią darbdaviams, kas jie bebūtų, jog mes pavargome, kad jie visą tešlą, kurią kuriame mes, įsideda sau į kišenę. Laikas dalį jos atiduoti darbuotojams“,- streiko dieną kalbėjo Robert Verteneuil, „Socialistinės Belgijos darbo federacijos“ prezidentas.

      Valdininkai į streiką atsakė sakydami, kad tai nieko neišspręs ir kvietė užmegzti dialogą, tikindami, jog jų atlyginimo pakėlimo pasiūlymas buvo racionalus. 

      Skaityti komentarus