°C
   2023 01 27 Penktadienis

   Teisingumo departamentas leido Joe Bideno asmeniniams advokatams ieškoti įslaptintų dokumentų be FTB dalyvavimo

   Nuotrauka: Getty Images nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2023-01-19 17:00:00

   Pranešama, kad prezidento Joe Bideno teisingumo departamentas (DOJ) leido asmeniniams prezidento advokatams ieškoti įslaptintų dokumentų atskirose vietose be saugumo patikrinimų ir FTB dalyvavimo.

   Kritikai suabejojo, kodėl Bideno asmeniniai advokatai iš pradžių ieškojo įslaptintų dokumentų. Kiti klausė, kodėl prezidento teisininkų komanda ketvirtadienį toliau ieškojo jo namuose įslaptintų dokumentų, kai anksčiau tą dieną buvo paskirtas specialusis advokatas.   Kaip rašo „The Wall Street Journal“, pradinėje DOJ įgaliotoje paieškoje dalyvavo asmenys, neturintys saugumo pažymėjimo, ieškantys galimai įslaptintos medžiagos. "Bideno teisininkų komanda pasiruošė apieškoti kitus jo objektus, ieškodami panašių dokumentų, ir su Teisingumo departamentu aptarė galimybę, kad FTB agentai dalyvaus, kol Bideno advokatai atliks papildomas kratas. Vietoj to abi pusės susitarė, kad asmeniniai Bideno advokatai apžiūrės namus, praneš Teisingumo departamentui, kai tik nustatys kitus galimai įslaptintus įrašus, ir pasirūpins, kad teisėsaugos institucijos juos paimtų“, – sakoma pranešime.

   Atstovų Rūmų priežiūros komiteto pirmininkas respublikonas Jamesas Comeris mano, kad niekas nebūtų žinojęs apie Bideno namuose atrastus dokumentus, jei "CBS News" nebūtų pirma pranešusi apie skandalą. Kilus skandalui, Baltieji rūmai pareikalavo visiško skaidrumo.

   Baltieji rūmai dar nepaaiškino, kodėl Bideno asmeniniai advokatai iš pradžių ieškojo įslaptintų dokumentų Bideno gyvenamojoje vietoje ir Bideno Penno centre.

   Ketvirtadienį penki papildomi įslaptinti dokumentai buvo rasti praėjus vos kelioms valandoms po to, kai Baltieji rūmai atskleidė, kad vienas dokumentas buvo rastas trečiadienį saugykloje netoli Bideno Vilmingtono namų garažo, šeštadienį pranešė „The New York Times“. Teisingumo departamento darbuotojai ketvirtadienį gavo dokumentą, kurį trečiadienį atskleidė prezidento teisininkų komanda, neturėjusi saugumo pažymėjimų.

   Asmeninis Bideno advokatas Bobas Baueris šeštadienį pareiškė, kad vienas dokumentas atvedė Bideno advokatus prie dar penkių slaptų dokumentų, kurie, matyt, buvo atrasti, nes „asmeninė Bideno teisininkų komanda neturėjo saugumo patikrinimų, todėl, pamatę vieno puslapio dokumentą su slaptumo žymomis, jie išvalė teritoriją ir toliau nežiūrėjo".

   Iki šiol prezidento asmeniniai advokatai atrado iš viso 25 įslaptintus dokumentus – kai kurie iš jų yra itin slapti.

   Advokatas ir Džordžo Vašingtono universiteto teisės mokyklos profesorius Jonathanas Turley'is pirmadienį paklausė, kodėl Bidenas naudojosi savo asmeniniais advokatais, kad galėtų ieškoti įslaptintos informacijos.

   „Keista, kad Bidenas nesinaudojo saugumo pareigūnais ar FTB tolimesnėms paieškoms, – rašė jis pirmadienį leidinyje „The New York Post“. - Prezidentas turi daugybę žmonių, kurie reguliariai tvarko įslaptintą medžiagą. Tad kam naudotis advokatais?"

   Atsakymas, atrodo, yra toks pat, kaip ir Hillary Clinton elektroninių laiškų atveju: kontrolė. Naudodamasis privačiu advokatu, Bidenas gali padidinti advokato ir kliento privilegiją. Trumpas taip pat pasinaudojo tokiais patarimais, tačiau galiausiai FTB surengė kratą jo namuose, kad apieškotų ir pašalintų ne tik įslaptintą medžiagą, bet ir dėžėse su ta medžiaga rastus dokumentus.

   Nors ši advokato ir kliento privilegija gali būti įveikta taikant „nusikaltimo ir / arba sukčiavimo išimtį“, ji suteikia pradinės apsaugos lygį. Tai taip pat leido Bidenui kontroliuoti įslaptintos informacijos atradimą ir pradinį aptikimo įrašą.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus