°C
   2019 12 09 Pirmadienis

   Žvejai pagavo patį didžiausią laimikį... (FOTO)

   Nuotrauka: sakhalin.Info nuotr.

   2019-01-03 21:00:00

   Grupė žvejų iš Sachalino (Rusijos sala Japonijos šiaurėje) nesitikėjo eilinėje žvejyboje pagauti tokio monstro. Ši milžiniška žuvis, laikoma delikatesu, deja, prasmirdo pakeliui į krantą.

   Žvejai sugebėjo ištraukti net 1100 kilogramų sveriančią žuvį, kuri buvo įstrigusi į jų tinklus, išmestus netoli Iturupo salos. Ši mėnulžuvė, dar vadinama mola-mola, yra sunkiausia kaulėtoji žuvis mūsų vandenynuose. Ji minta medūzomis ir yra labai visli, per nerštą išneršianti iki 300 milijonų ikrų.

   ,,Gyvenime neesu regėjęs tokio dydžio žuvies... Buvome pagavę delfinžuvę, taip pat pagarsėjusią dėl savo dydžio, bet jos pasiekia tik iki 1,5 metro ilgio. Paprastai pagautos mėnulžuvės sverdavo iki tonos, bet ši yra kažkas kito", - teigė žvejys A. Balkarov.

   Kol žvejai grįžo iš vandenyno, praėjo trys dienos ir žuvis pradėjo pūti. Deja, bet šią žuvį vietiniai atidavė laukiniams gyvūnams, tokiems kaip lokiai.

   Nors mėnulžuvių pardavimas ES, Japonijoje ir Taivane draudžiamas, jos vertinamos kaip delikatesas ir svarbus ingridientas tradicinėje Azijos medicinoje.

   Skaityti komentarus