°C
   2020 06 06 Šeštadienis

   A. Guoga: Neklusnus vaikas

   Nuotrauka: Mirror nuotr.

   Autorius: Aurimas Guoga
   2018-11-14 10:00:00

   Jeigu dar prieš kokį šimtmetį kam nors papasakotumėte, kad mūsų laikais vaikai muša savo tėvus, niekas nepatikėtų. Tuo patikėti jiems būtų ne lengviau nei jeigu mums kas nors pasakotų, jog po šimto metų žmonės tyčia padeginės savo namus, nes bodėsis šiltu ir jaukiu gyvenimu.

   Kaip taip galėjo nutikti? Žinoma, galima apkaltinti liberalus ir jų prieš šeimą nukreiptas nuostatas. Tai būtų visiškai teisinga, tačiau nė kiek nepadėtų kapstytis iš baisios padėties, kurioje atsidūrė šiuolaikinė šeima. 

   Todėl pasiieškokime atsakymų, kurie galėtų parodyti išeitį. Talmude, „Sanhedrino“ traktate 97a aprašomas rabių pokalbis kaip atrodys pasaulis prieš Mesijo atėjimą. Čia randame tiksliai tai, ką matome šiame klipe: rabis Nehorai sakė: „kartoje prieš Mesijo atėjimą jauni žmonės įžeidinės senus, senoliai demonstruos jauniesiems pagarbą; dukros sukils prieš savo motinas, įdukros prieš įmotes. Žmonės būdu panašės į šunis, sūnaus bus neįmanoma sugėdinti tėvo akivaizdoje.“ 

   Kaip nutiko, kad vaikas kelia ranką prieš savo motiną, kad jos nekenčia ir ja ir bjaurisi? Šie vaikai tam tikra savo sielos dalimi jaučia, kad aplinka kurioje jie auga veda juos į dvasinę mirtį. Vaikai gelbėjasi kaip įmanydami – visa kaip siunčia tėvams ženklus, kad keistų savo gyvenimo būdą ir (ar) bendravimo su jais pobūdį. Man šis elgesys primena veršiuką, kuris draskosi pakeliui į skerdyklą. 

   Vaikai tampa ramūs ir paklusnūs tuomet, kai tėvai gyvena moralų gyvenimo būdą, paiso D-vo ir nebijo apginti savo vertybių. Tada vaiko siela rami, nes žino, kad per gyvenimą jį veda patikima ranka.

   Video: vaikas muša mamą

   Skaityti komentarus