°C
   2020 06 06 Šeštadienis

   ,,Persona grata": ar galima mesti gerti ir rūkyti valios pastangomis?

   2018-04-22 09:00:00
   Jūsų dėmesiui pristatome „Žinių radijo“ laidos „Persona grata“žurnalisto Raigardo Musnicko pokalbį su Marium Gabrilavičium​​.​ Psichoterapeutas Marius Gabrilavičius - totalios blaivybės idėjos pradininkas, Maksimalistų judėjimo įkūrėjas. Jis jau daug metų sėkmingai padeda žmonėms atsikratyti žalingų priklausomybių.

   Laidoje M. Gabrilavičius dalijasi mintimis apie priklausomybes, aiškina, kokiu būdų jos formuojasi, kaip yra stiprinamos.

   Sužinosite, kodėl vaikai jau darželyje žaidžia, vaidindami, kad geria alkoholį ir kaip toks elgesys paveiks juos, kai bus paaugliai ir suaugę.

   Klausykite, ką psichoterapeutas mano apie sakingą alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų vartojimą, vyriausybės įgyvendintą alkoholio pardavimo ribojimo įstatymą, fiziologinę priklausomybę. Sužinosite, kas vyksta pavartojus alkoholio, kodėl išgėrę žmonės patiria kaifą, kodėl laikui einant tos būsenos pasiekimui riekia vis didesnių alkoholio dozių.
   Kodėl atsisakyti rūkymo dažnai būna daug lengviau nei alkoholio?
   Kada žmogus jau yra priklausomas?
   Kas yra Maksimalistai? Kuo jie skiriasi nuo AA (Anoniminių Alkoholikų)?
   Kokie yra totaliai blaivaus gyvenimo pliusai? 
   Kaip sau padėti sunkiose gyvenimo situacijose?
   Kas yra kodavimas?
   Kodėl norint atsisakyti rūkymo ir alkoholio svarbu keisti aplinką?

   Ypatingai svarbu nustoti viešai toleruoti alkoholio vartojimą. Marius Gabrilavičius kalba ne apie draudimus, o apie tai, kad viešai neturi būti akcentuojamas alkoholio gėrimas, ypač patraukliu pavidalu (TV laidose, filmuose, reklamose, kai kuriamas teigiamas alkoholį vartojančio asmens vaizdinys). Tokiu būdu bus saugoma auganti karta. 


   Skaityti komentarus