°C
   2019 06 26 Trečiadienis

   Ar Vaidas Čeponis nėra krepšinio dalis?

   Nuotrauka: Vaidas Čeponis | Asmeninis archyvas

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-09-04 22:00:00

   Tarsi perkūnas iš giedro dangaus šiandien ryte pasiekė žinia apie Vaido Čeponio atleidimą iš Viasat Sport Baltic (šis pavadinimas mielesnis) (ar, galbūt, tik iš Eurolygos) komentatoriaus pareigų. Priežastis tiesiog įdomi, nes pasak spaudos pranešimų, jis ir toliau, kaip ir praėjusį sezoną, nusprendė komentuoti LKL mačus per Baltijos televiziją. Pastaroji televizija priklauso LNK kanalų grupei, kuri yra konkurentė TV3 kanalams.

   Jeigu tai tikroji priežastis, kodėl tada taikomi dvigubi standartai? Kodėl ilgą laiką buvo leidžiama dirbti Nerijui Kesminui, komentavusiam per daugelį televizijų? Arba kodėl dirba Rytis Vyšniauskas ir Maksimas Vajevodinas, kurie šią vasarą komentavo pasaulio futbolo čempionatą? Jei visi, tai visi. Atleidžiame gal tada visus? Jokiu būdu - galiu tvirtai galima pasakyti sirgalių balsais! Tiek Nerijus, tiek Rytis ir Maksimas yra reikalingi sporto kanalui kaip, žinoma, ir Vaidas. Tai keturi profesionalai, kurie papuošia mūsų transliacijas.

   Nepatvirtintais duomenimis komentatorių uždarbis siekia 65 eurus už vienas Eurolygos varžybas. Darbas yra neeilinis, jeigu nesi kaunietis, įvertink kelionės laiką. Įvertink pasiruošimą varžyboms. Įvertink netradicinį darbo laiką. Pagaliau, didieji kritikai, įvertinkite darbo pobūdį. Gerbiu kiekvieną sąžiningai atliekamą darbą, bet vadybininkui ar, tarkim, vairuotojui, drįstu teigti, jog nereikia tiek sugebėjimų, kiek komentatoriui. O dar nervinė įtampa, o kur dar nekultūringi komentarai ?

   O dabar pabandykite išgyventi gaudami tokį atlyginimą. Žinoma, viską suderinus tai padaryti nėra sunku. Reikia tik geros darbdavių valios. Palyginkime kitą darbo poziciją – mokytojo. Atlyginimai niekada neglostė širdies. Bet gabesni mokytojai gali dėstyti ir kitame darbe, ir išgyventi. Jei esi geidžiamas, tarkim ,mokymo centre ar kitoje mokykloje, vadinasi esi vertinamas kaip specialistas. Analogiška situacija su Vaidu Čeponiu. Pakviestas komentuoti LKL, vadinasi, yra vertinamas. Tokį darbuotoją reiktų gerbti, tausoti, mylėti. O čia pasitelkiamos ambicijos – “Kas čia viršininkas” ir pralaimi Lietuvos krepšinis.

   O ar turime kuo jį pakeisti? Taip. Galiu sėsti ir komentuoti aš ar koks eilinis kritinius komentarus rašantis vaikėzas, bet ar tai bus pagarba Lietuvos krepšiniui? Ar buvo pagalvota apie tai? Vaidas Čeponis yra netipinis komentatorius – specialistas. Žinoma, gražią taisyklingą kalbą naudoja Rytis Vyšniauskas, o Vaidas Čeponis - analizės specialistas. Šis komentatorius kartu su treneriais sėdi prie derinių lentos, analizuoja įvykius, nepraleidžia nei vieno trenerių seminaro. Nesvetimas jam ir humoro jausmas. Gal kartais persistengia, bet juokauti būtina, juk nesame mes paniurusi tauta!  Mes turime stiprią rinktinę, “Žalgirį” stiprų LKL ir LKF, gerus teisėjus ir, žinoma, superinį komentatorių duetą: Rytį Vyšniauską ir Vaidą Čeponį. Pagalvokite apie žiūrovą ir suteikite jam geriausia produktą!

   Skaityti komentarus