°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   LKL apžvalga po pirmojo rato. 3 dublis

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-11-08 19:00:00

   Jei visgi Šarūnas Jasikevičius pasitrauktų iš Kauno „Žalgirio“ ar Lietuvos krepšinio rinktinei reikėtų naujo stratego, pirmiausia visų žvilgsniai turi būti nukreipti į Kazį Maskvytį.

   I rato netikėtumas

   Pasak garsaus šalies krepšinio apžvalgininko Vaido Čeponio: „Klaipėdiečių sudėtis popieriuje man net kiek prastesnė, nei praėjusį sezoną, dalis specialistų prieš čempionatą teigė, kad „Neptūnas“ aukščiau ketvirtosios vietos nepakils, tačiau ekipa rungtyniauja brandžiau nei 2017-2018 m. čempionate“. Vaidas Čeponis išskyrė didelį indėlį į svarų komandos žaidimą įnešančius veteranus  - Lorenzo Williamsą ar Tomą Delininkaitį, bet nereikia pamiršti puikiai derinius išpildančio Jerai Granto, ar neturinčio kur trauktis, tik žaisti gerai - Tito Masiulio. 

   Visos šios sėkmės didžiausias kaltininkas, be abejo, treneris Kazys Maskvytis. Pakartosiu, ką ir sakiau ankstesnėse apžvalgose dar pavasarį, jog Kazys Maskvytis labiausiai yra neįvertintas Lietuvos treneris. Jei visgi Šarūnas Jasikevičius pasitrauktų iš Kauno „Žalgirio“ ar Lietuvos krepšinio rinktinei reikėtų naujo stratego, pirmiausia visų žvilgsniai turi būti nukreipti į Kazį Maskvytį. Tai treneris, kuris niekada komandose neturėjo superžvaigždžių, bet pasiekdavo maksimalius rezultatus. Štai ir dabar. Pirmoji vieta rezervuota „Žalgiriui“, antroji ir trečioji atitinkamai atsinaujinusiam „Rytui“ ir įspūdingą sudėtį surinkusiam „Lietkabeliui“. Aišku, dar liko trys ratai, bet maloni „Neptūno“ staigmena - pirmavimas jau po pirmojo turo - įvardijama kaip netikėtumas.

    

   Ar atsigaus „Šiauliai“ ?

   „Šiauliai“ yra paskutiniai po pirmojo turo. 0 pergalių. 9 pralaimėjimai. Artimiausias konkurentas - Kėdainių „Nevėžis“ - jau turi dvi pergales. Artėjant reguliaraus sezono pabaigai niekas nenori būti paskutinis ir vėl melstis, kad Nacionalinės krepšinio lygos nelaimėtų tą komanda, kuri turi didelę LKL standartus atitinkančią salę, solidų LKL mastais biudžetą. Jeigu laimi tokia komanda kaip, tarkim, Jonavos ar Palangos ekipos, tuomet jau drebės kinkos LKL paskutinę vietą užėmusiai komandai. Ar išsikapstys „Šiaulių“ ekipa? „Žalgiris“ „nugvelbė“ Donatą Sabeckį ir Lauryną Birutį. Nei vienas iš legionierių neįvykdo keliamų užduočių. Lyderio naštą bando tempti Ingas Vaitkus ir Arminas Urbutis, Kristupas Žemaitis. Visgi to maža, norint išbristi iš turnyro lentelės dugno būtinas solidus papildymas įžaidėjo ir centro puolėjo pozicijose.

    

   Ar geras „Skycop“  startas?

   4 pergalės ir 5 pralaimėjimai. Tarsi Feniksas pakilęs iš pelenų, Prienų krepšinio klubas ne tik neiškrito į NKL, bet ir suradęs generalinį rėmėją sugebėjo suburti konkurencingą komandą, kuri dar sezono pradžioje kėlė tikslą grasinti didžiajai ketveriukei. Broliai Lavrinovičiai, M. Gecevičius, M. Bruesewitz, M. Lukauskis jau ne jaunuoliai, bet turintys parako veteranai, vedantys savo komandą pirmyn. Jeigu pralaimėjimai prieš „Žalgirį“, „Rytą“, „Neptūną“, galima sakyti, dar planuoti, bet prieš „Dzūkija“ ar prieš „Nevėžį“, kaip sąlygiškai popieriuje silpnesnes komandas, laimėti būtina. Ar sezonui artėjant link pabaigos nenusės veteranų baterijos? Žaidėjų amžius solidus, kita vertus žaidžiamos vos vienerios rungtynės per savaitę, ar galima pervargti?

   „Lietkabelio“ ramybė baigėsi ?

   Ramybė baigėsi? Surinkta solidi žaidėjų sudėtis, komandos vairas patikėtas ištikimam ekipos veidui Gintarui Kadžiuliui. Pasirodymas nėra prastas, užimama ketvirtoji vieta. Staiga tarsi viesulas į komandos vadovo vietą įlekia Jonas Vainauskas. Ilgus metus be dėmesio buvęs sporto vadybos specialistas iš karto ėmėsi permainų. Atleistas treneris Gintaras Kadžiulis, savu noru pasitraukęs asistentas Marius Prekevičius, „Skycop“ ekipai skolinamas Vytenis Lipkevičius. Žinant Joną Vainauską, neramiai po kiekvieno pralaimėjimo turėtų jaustis ir naujasis treneris N. Čanakas. O taip norėjosi stabilumo šioje Aukštaitijos sostinės ekipoje. O gal naujos Jono Vainausko idėjos kaip tik sugrąžins „Lietkabelio“ ekipą į LKL finalus?

   Skaityti komentarus