°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio kovose – užfiksuotos sensacijos ir įvarčių lietus

Nuotrauka: Moneycontrol nuotr.

2018-07-04 19:00:00

Pasaulio futbolo čempionate buvo sužaistos visos aštuntfinalio etapo rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad tarp aštuonių stipriausių planetos rinktinių pateko Prancūzija, Urugvajus, Rusija, Kroatija, Brazilija, Belgija, Švedija ir Anglija.

Permainingoje kovoje – Prancūzija išsiuntė namo Argentiną

Antoine‘as Griezmannas jau 13-ąją minutę realizavo 11 metrų baudinį ir išvedė Prancūziją į priekį 1:0. Argentina nekėlė baltos vėliavos ir netrukus Angelis Di Maria tiksliu smūgiu išlygino rezultatą, o Gabrielio Mercado įvartis persvėrė rezultatą savo rinktinės naudai 2-1. Benjaminas Pavardas vėl greitai atstatė lygybę šioje dvikovoje 2-2, o Argentinos rinktinės sirgalių viltis palaidojo talentingasis prancūzas Kylianas Mbappe, kuris pasiuntė kamuolį du kartus tiksliai į vartų tinklą ir svariai prisidėjo prie to, jog Prancūzija žengtų į ketvirtfinalį – 4:2.

E.Cavani vedama Urugvajaus rinktinė eliminavo Europos čempionus

Edinsonas Cavani nuginklavo vartininką sužaidus vos septynias minutes ir Urugvajaus rinktinė įgijo pranašumą 1:0. Pepe smūgiu galva nukreipė kamuolį į vartus ir antrojo kėlinio pradžioje rezultatas tapo lygus 1-1. Edisonas Cavani rungtyniavo nesustabdomai ir pasižymėjo dar kartą bei tai leido Urugvajaus rinktinei tęsti kovą pasaulio futbolo čempionate – 2:1.

Rusija po dramatiškos kovos privertė lagaminus susikrauti Ispanijos rinktinę

Ispanijos rinktinė dvikovos pradžioje sulaukė netikėtos varžovų dovanos – po smūgiuoto Marco Asensio baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į Sergejaus Ignaševičiaus koją, o nuo jos atsidūrė vartuose 1:0. Susirinkusius Rusijos rinktinės aistruolius iš savo vietų pakėlė Artiomas Dziuba, kuris pirmojo kėlinio pabaigoje realizavo 11 metrų baudinį ir rezultatas tapo lygus 1:1. Rinktinėms per likusį pagrindinį rungtynių laiką ir pratęsimą pasižymėti taip ir nepavyko. Šios akistatos herojumi tapo Rusijos rinktinės vartininkas Igoris Akinfejevas, kuris atrėmė net du varžovų baudinius ir padėjo komandai patekti į kitą etapą.

Įspūdingu vartininkų žaidimu paženklintose rungtynėse – Kroatijos pergalė

Mathiasas Jorgensenas pasinaudojo sumaištimi baudos aikštelėje ir jau 1-ąją rungtynių minutę pasiuntė kamuolį į vartus bei išvedė Daniją į priekį 1:0. Vos po trijų minučių gynėjų grubiomis klaidomis pasinaudojęs Mario Mandžukičius išlygino rezultatą 1:1. Luka Modričius pratęsimo pabaigoje nepasinaudojo puikia galimybe išplėšti pergalę – kroatas nerealizavo teisėjo skirto 11 metrų baudinio, todėl nugalėtoją teko aiškintis baudinių serijos metu. Kasperas Schmeichelis atrėmė du varžovų smūgius, tačiau Danijelis Subašičius tai padarė net tris kartus iš penkių ir padėjo Kroatijos rinktinei po dramatiškos kovos iškovoti bilietą į ketvirtfinalį.

Brazilijos rinktinė pranoko Meksiką

Meksikos rinktinė pradėjo drąsiai rungtynes ir kūrė pavojingas atakas, tačiau pasižymėti nepavyko. Brazilija surengė rimtesnį vartų šturmą tik pirmojo kėlinio antroje pusėje, tačiau po keturiasdešimt penkių minučių žaidimo rezultatas buvo lygus 0-0. Antrajame kėlinyje brazilai pasinaudojo varžovų klaidomis ir įveikę Meksiką pateko į kitą etapą – 2:0.

Įspūdingame trileryje Belgija palaužė Japoniją

Belgijos rinktinė užtikrintai pradėjo aštuntfinalio rungtynės ir kūrė pavojingas atakas. Vis dėlto, komandoms per pirmąjį kėlinį pasižymėti taip ir nepavyko 0-0. Antrajame kėlinyje grubia varžovų klaida pasinaudojęs Genki Haraguchi nuginklavo vartininką ir netikėtai išvedė japonus į priekį 1:0, o Takashi Inui tikslus tolimas smūgis padvigubino rezultatą ir pasiuntė belgus ant bedugnės krašto 2:0. Belgijos rinktinė nepasidavė ir Jano Vertongheno įvartis 69 rungtynių minutę sušvelnino rezultatą 1:2, o po keitimo aikštėje pasirodęs Marouane Fellaini pasiuntė tiksliai kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo lygus 2:2. Rinktinės apsikeitė pavojingomis atakomis, o besibaigiant teisėjo pridėtam laikui atrodė, jog komandoms teks žaisti pratęsimą. Vis dėlto, Japonijos rinktinės žaidėjai po pakelto kampinio nespėjo sugrįžti į gynybą, o už tai juos nubaudė Naceras Chadli, kuris pasiuntė kamuolį į vartus ir išplėšė Belgijos rinktinei dramatišką pergalę – 3:2.

Šveicarijos ir Švedijos akistatoje – pastarųjų pergalė

Pirmajame kėlinyje abi rinktinės kūrė atakas, tačiau pasižymėti nepavyko. Emilis Forsbergas antrajame kėlinyje pasiuntė galingą smūgį iš toli, kamuolys atsitrenkė į varžovą ir atsidūrė vartuose. Švedijos rinktinė po 24 metų pertraukos žais pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalyje – 1:0.

Paskutinėje aštuntfinalio akistatoje – dramatiška Anglijos rinktinės pergalių po baudinių serijos

Anglijos rinktinė užtikrintai pradėjo rungtynes ir kontroliavo jų eigą. Komanda per pirmąjį kėlinį atliko 8 smūgius, tačiau vos 1 į vartų plotą, o rezultatas išliko lygus 0-0. Antrojo kėlinio pradžioje Harry Kane‘as realizavo 11 metrų baudinį ir padėjo anglams išsiveržti į priekį 1:0. 93 rungtynių minutę Yerry Mina smūgiuotas kamuolys atsidūrė varžovų vartų tinkle ir tai komandas pasiuntė žaisti pratęsimą 1:1. Per papildomas 30 žaidimo minučių rinktinėms pasižymėti nepavyko, todėl rungtynių nugalėtojas sprendėsi baudinių serijos metu. Kolumbija seriją pradėjo užtikrintai ir pirmavo 3-2, tačiau tada M.Uribe smūgiuotas kamuolys atsimušė į skersinį, o C.Bacca smūgį atrėmė Anglijos rinktinės vartininkas Jordanas Pickfordas. Paskutinį baudinį Anglijos rinktinės gretose sėkmingai realizavo Ericas Dieras, kuris padėjo šiai rinktinei ne tik patekti į ketvirtfinalį, bet ir panaikinti ilgai gyvavusį prakeiksmą. Anglai iki šiol buvo pralaimėjusi visas 3 baudinių serijas, kuriose dalyvavo pasaulio čempionatų metu.