°C
      2024 04 26 Penktadienis

Plaukikas D. Rapšys pasaulio taurės varžybose Kinijoje iškovojo auksą, o A. Šidlauskas - bronzą

Nuotrauka: Danas Rapšys | BNS nuotr.

2019-08-10 21:00:00

Kinijoje vykusio antrojo pasaulio plaukimo taurės etapo vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale šeštadienį lietuvis Danas Rapšys pranoko visus varžovus ir iškovojo aukso medalį.

Mūsų šalies atstovas nuotolį įveikė per 1 min. 45,07 sek. ir 0,67 sek. pagerino savo paties praėjusią savaitę Japonijoje pasiektą pasaulio taurės varžybų rekordą.

Antras finišavo kinas Ji Xinjie (1.46,68), trečias - amerikietis Blake'as Pieroni (1.47,90).

D. Rapšys Kinijoje triumfavo ir 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Vyrų 200 m plaukimo krūtine rungties finale lietuvis Andrius Šidlauskas užėmė trečiąją vietą ir pelnė bronzos apdovanojimą. Mūsiškis finišavo per 2 min. 11,65 sek.

Greičiau plaukė tik amerikietis Andrew Wilsonas (2.08,24) ir kinas Zhang Ruixuanas (2.10,68).

Paskutinis FINA pasaulio plaukimo taurės Azijoje etapas, į kurį taip pat vyks D. Rapšys ir A. Šidlauskas, bus surengtas rugpjūčio 15-17 dienomis Singapūre. Po jo šios varžybos sugrįš tik rudenį. Spalio 4-6 dienomis plaukikai varžysis Budapešte (Vengrija), spalio 11-13 dienomis - Berlyne (Vokietija). Pasaulio taurę užbaigs paskutiniai du etapai Viduriniuose Rytuose - lapkričio 1-3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7-9 dienomis - Doha (Kataras).