°C
   2019 02 15 Penktadienis

   Stalo teniso žaidėja V. Venckutė: „Pasiekimai ateina tik didelio noro ir sunkaus darbo dėka, tačiau viskas yra įmanoma“

   Nuotrauka: Asmeninis archyvas

   2018-07-10 19:00:00
   2018-07-10 19:00:00

   Vitalija Venckutė žaisti stalo tenisą pradėjo būdama vos aštuonerių metų. Pirmoji mergaitės pažintis su šia sporto šaka nebuvo sėkminga, kadangi Vitalijai šis užsiėmimas nepatiko. Vis dėlto, sportininkė netrukus iškovojo pirmąsias pergales įvairiose varžybose ir tai suteikė norą toliau sunkiai dirbti.

   Įspūdingi pasiekimai ir žaidimas Lietuvos rinktinėje

   Šiuo metu V.Venckutė užima antrąją vietą pajėgiausių sportininkių reitinge. „Šis mano pasiekimas yra tikrai labai geras, nes labai stengiausi tai įgyvendinti. Džiaugiuosi ir tikiuosi, jog pavyks išsilaikyti reitingo viršuje ir ateityje“,- pasakojo sportininkė.

   Stalo teniso žaidėja per šį laikotarpį savo kolekciją papildė daugybe apdovanojimų. Vis dėlto, sportininkei didžiausias emocijas sukelia triumfas Lietuvos čempionate ir stipriausių top-12 Lietuvos žaidėjų varžybose. „Laimėjau du aukso medalius, todėl buvo tikrai labai smagu. Manau, kad šios mano dvi pergalės buvo įsimintiniausios, nes tai yra mano geriausi pasiekimai“,- pripažino V.Venckutė.

   Pasak sportininkės, iškovoti vietą Lietuvos rinktinės sudėtyje nėra lengva, nes egzistuoja didelė konkurencija. „Kai tai padarai, žinai, kad važiuosi atstovauti Lietuvai ir tas jausmas yra labai geras. Dar daugiau treniruojiesi, kad pasirodytum ir atstovautum savo šaliai kuo geriau ir iškovotum kuo daugiau pergalių“,- teigė V.Venckutė.

   Artimiausiųjų žmonių palaikymas ir sporto psichologija

   V.Venckutė labiausiai žavisi indės Manikos Batros demonstruojamu žaidimu. „Man ji patinka, nes yra labai unikali. Smagu žiūrėti, kaip ji žaidžia, nes yra labai universali žaidėja, kuri gali žaisti įvairiais stiliais“,- susižavėjimo neslėpė stalo teniso žaidėja.

   Artimiausiųjų žmonių ratas ir kolegos padeda sportininkams nepalūžti sunkiomis akimirkomis. Vis dėlto, varžybų metu taip pat labai svarbi yra psichologija. „Kiekvieną dieną negali būti tobulos formos ir ne visada pasirodai geriausiai varžybose, todėl artimiausi žmonės padeda tai išgyventi ir toliau siekti savo tikslų. Kai žinai, kad tau reikia laimėti svarbią kovą, būna labai sunku susikoncentruoti. Tu pradedi jaudintis, bandai save raminti, pabendrauji su treneriu, artimaisiais. Turi savimi pasitikėti, treniruotis, visa tai padeda pakelti psichologinę būseną“,- svarstė V.Venckutė.

   Pasak V.Venckutės, žmogus, kuris nori pradėti sportuoti, turėtų pasidomėti užsiėmimo subtilybėmis. „Kiekvienas įsivaizduoja, kokia sporto šaka labiau patinka. Pasiekimai ateina tik didelio noro ir sunkaus darbo dėka, tačiau viskas yra įmanoma“,- patarimais dalijosi stalo tenisininkė.

   Sveikos gyvensenos ir pozityvumo svarba

   Sportininkė neabejoja fizinio aktyvumo ir mitybos svarba. „Tik tinkamai viską suderinus turi pakankamai jėgų atlikti darbus dienos eigoje. Žmonėms reikia kuo daugiau judėti. Tie, kurie taip gyvena, vėliau jaučiasi daug geriau“,- sveikos gyvensenos privalumus įžvelgė V.Venckutė.

   Pasak V.Venckutės, sportininkai susidūrę su sunkumais turi nepamiršti pozityvumo ir tikėjimo savimi. „Praėjusiais metais patyriau traumą ir kurį laiką negalėjau sportuoti. Po jų turėjau nesėkmingų varžybų ruožą ir man buvo labai sunku psichologiškai. Pradėjau treniruotis, stengiausi ir šis sezonas yra vienas iš mano geriausių. Reikia visą laiką su savimi kovoti, nenuleisti rankų ir dirbti toliau“,- atskleidė stalo teniso žaidėja.

   V.Venckutė šiuo metu ruošiasi liepos mėnesį Portugalijoje vyksiančioms Europos universitetų žaidynėms. „Dirbu fiziškai, tačiau taip pat žaidžiu ir stalo tenisą. Rugsėjį taip pat galbūt dalyvausiu Europos čempionate Ispanijoje. Nėra laiko poilsiui, reikia tobulėti. Norėtųsi iškovoti medalį“,- artimiausius savo planus atskleidė talentinga sportininkė. 

   Skaityti komentarus