°C
   2019 06 16 Sekmadienis

   Australijoje patvirtintas vėžį naikinantis gydymas

   Nuotrauka: Xtalks nuotr.

   2018-12-23 08:00:00

   Perversmą sukėlęs vaistas nuo vėžio, kuris užprogramuoja imunines ląsteles ieškoti ir naikinti vėžines ląsteles, buvo patvirtintas Australijoje.

   „Terapinių prekių administracija“ (TGA) paskelbė, kad CAR-T terapija buvo patvirtinta naudoti vaikų ir jaunuolių gydymui, jeigu jiems yra nustatyta ūminė limfogeninė leukemija bei suaugusių gydymui, jei nustatyta difuzinė didelių B ląstelių limfoma.

   CART-T terapija „išmoko“ imunines ląsteles kovoti ir sunaikinti vėžines ląsteles. Pirmiausia, ląstelės yra išimamos iš paciento kūno, tuomet jos yra genetiškai pakeičiamos ir grąžinamos atgal į kūną.

   Prieš patvirtinat šį gydymą, pacientai, sergantys agresyvia kraujo vėžio forma ir išbandę visus gydymo būdus, turėdavo ieškoti gydymo kitose šalyse.

   Daniel Clarke, 45, su šeima skrido į Jungtines Amerikos valstijas tam, kad galėtų gauti CAR-T gydymą. Po mėnesio jo vėžys išnyko.

   „Aš jaučiausi tarsi kažkas būtų man sugrąžinęs gyvenimą“,- kalbėjo jis.

   „Tai atsitiko taip greitai. Rugsėjo pabaigoje mes nuvykome į Bostoną, aš nežinojau, ko tikėtis, tad tikėjausi geriausio, o bijojau blogiausio. Atėjus lapkričiui, aš buvau pasiekęs visišką remisiją.“

   Farmaciniam gigantui „Novartis“ priklauso ši terapija. „Novartis“ jau padidino produkciją, nes produkto paklausa – didelė.

   „Mes stengiamės padidinti pajėgumą JAV ir Šveicarijos įstaigose, o visai neseniai pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su „Fraunhofer“ (Vokietija) bei „CellforCure“ (Prancūzija)“,- sakė atstovas spaudai Lauren Carey.

   „Šios papildomos gamyklos stengsis aprūpinti visą pasaulį mūsų produktu.“

   CAR-T terapija nėra klasifikuojama kaip „vaistas“, todėl ji negali būti kompensuojama.

   Pacientai, kurie sutiko taip gydytis Australijoje, turi sumokėti daugiau kaip 598000 Australijos dolerių.

   Greg Hunt, Australijos sveikatos ministras, stengsis padaryti, kad šis gydymas būtų kompensuojamas kaip įmanoma greičiau. 

   Skaityti komentarus