°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Gydytojas sveikiems žmonėms diagnozuodavo vėžį, kad uždirbtų daugiau pinigų

      Nuotrauka: Examiner nuotr.

      2019-04-13 08:00:00

      Deja, kiekvienas iš mūsų yra praradęs artimą žmogų, kuris sirgo vėžiu. Šia baisia liga  serga milijonai žmonių visame pasaulyje. Vėžys yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių visame pasaulyje, 2018 metais buvo užfiksuotos 9,6 mln. mirtys.

      Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pranešimas teigia, kad „tai kyla dėl greito nenormalių ląstelių formavimosi, kurios išauga už joms skirtų ribų. Tokį pakitimą gali lemti išoriniai veiksniai bei paveldėti genetiniai faktoriai.“

      Taip pat „daugiau kaip 60proc. visų naujų vėžio atvejų pasitaiko Afrikoje, Azijoje bei Centrinėje Amerikoje. Šiuose regionuose mirtys sudaro net 70proc. visų mirčių nuo vėžio.“

      Vėžiu sergančių pacientų būklė yra bloginama taikant agresyvų gydymą kaip, pavyzdžiui, chemoterapiją ar radiaciją.

      Pasak Klivlando klinikos:

      „Chemoterapija ir radiacija sunaikina vėžines ląsteles. Tai taip pat sunaikina normalias ląsteles. Tai tokios ląstelės, kurios sudaro apsauginį burnos bei virškinamojo trakto gleivinės sluoksnį. Toks gydymas gali sukelti žaizdas burnoje ir/arba gerklėje, kurios būna skausmingos. Skausmas gali varijuoti nuo lengvo iki labai didelio.

      Virškinamasis traktas gali būti dirginamas, o tai gali sukelti pykinimą, vėmimą bei viduriavimą. Tokios būklės nėra ilgalaikės ir jūs taip pat galite gauti medikamentus, kurie palengvintų nepageidaujamą poveikį. Po kamieninių ląstelių transplantacijos, jūsų kraujo tyrimo rezultatai ims gerėti, tuomet burnos bei gerklės gleivinė ims gyti, o pykinimo ir vėmimo simptomai nykti.

      Kai kurie pašaliniai efektai gali išlįsti po kelių mėnesių ar metų. Juos gali lemti radijo terapija arba chemoterapija, kai kurie gali likti visiems laikams, pavyzdžiui, nevaisingumas. Kai kuriuose pacientuose, gaunančiuose radijo terapiją ir tam tikrą chemoterapiją, buvo pastebėtas antrinis supiktybėjimas. Paklauskite savo gydytojo dėl galimos specifinės rizikos. Rizika priklauso nuo jūsų amžiaus, moterų menopauzinio statuso, ar anksčiau yra tekę gydytis radijo terapija, chemoterapijos tipo ir dozių kiekio, transplantato tipo bei ligos.“

      Nepaisant katastrofiško šių metodų efekto, žmonių pasitikėjimas mažėja dėl gydytojų melagysčių bei prastų sprendimų. Taip įvyko ir Dr. Farid Fata, onkologo iš Mičigano, kuris valdė daugelį Detroito priemiesčio klinikų, atveju.

      Prieš penkis metus jis buvo apkaltintas ir areštuotas dėl vėžio gydymo skyrimo pacientams, kuriems jo nereikėjo, o kai kurie iš jų net nesirgo vėžiu.

      Pasak, JAV advokatės Barbara McQuade:

      „Dr. F. Fata nerūpėjo pacientai; jis jais naudojosi kaip daiktais. Jis pergydė, per mažai gydė ir melavo pacientams apie jų vėžio statusą tam, kad galėtų padidinti savo pelną.“

      Nors chemoterapija yra toksinė tiek vėžiniams, tiek sveikiems audiniams, F. Fata „skyrė nuodą šiems žmonėms ne tam, kad jie liktų gyvi, o tam, kad uždirbtų.“

      Jo pacientai turėjo progą iškelti bylą ir gauti dalį pinigų, kuriuos jis susirinko meluodamas. Vienas iš jo pacientų, Chris Sneary, kuris lankėsi pas gydytoją dėl sėklidžių vėžio nuo 2010 iki 2013 metų, sakė:

      „Aš šiuo žmogumi visiškai pasitikėjau tam, kad padėtų man ir mano šeimai išgyventi tai, kas tuoj turėjo įvykti. Dr. F. Fata pasinaudojo mano pasitikėjimu, baime mirti, o labiausiai mano sveikatos draudimu.“

      Donald Crabtree, kuris sirgo vėžiu, prabilo teisme po savo mirties, nes jo žmona Marietta garsiai perskaitė jo pareiškimą:

      „Nė vieno naviko būklė nepagerėjo – jų skaičius ir dydis išaugo... Aš manau, Dr. F. Fata sąmoningai ir tyčia gydė mane nuo ne to vėžio ir skyrė ne tą chemoterapiją.“

      2015 metų rugsėjį F. Fata buvo pripažintas kaltas dėl 13 sveikatos priežiūros ir finansinių nusikaltimų, o JAV apylinkės teismo teisėjas Paul Borman paskyrė 17,600,000 JAV dolerių baudą.

      Jis prisipažino, kad teikė nereikalingą, agresyvų vėžio gydymą kaip, pavyzdžiui, chemoterapija ir kamieninių ląstelių terapija 553 pacientams tam, kad praturtėtų. Tai maždaug sudarė 34,000,000 JAV dolerius, gautus iš „Medicare“ bei kitų privačių draudimo įmonių.

      Graudžiu balsu jis tarė:

      „Aš pažeidžiau Hipokrato priesaiką ir pacientų pasitikėjimą. Aš nežinau, kaip galėčiau užgydyti šią žaizdą. Aš nežinau, kaip išreikšti gailestį ir gėdą. Jie atvyko pas mane, ieškodami užjautos ir rūpestingumo. Aš juos nuvyliau. Aš stipriai nusidėjau.“

      Tačiau jo atsiprašymai nebuvo verti nieko lyginant su atmosfera, kuri tvyrojo teismo salėje:

      Pasak federalinio prokurorų, jis buvo „pats didžiausias apgavikas šios šalies istorijoje“, nes savo pacientais rūpinosi tik kaip praturtėjimo šaltiniu.

      Nuosprendžio paskelbimo dieną daugelis nukentėjusių vilkėjo ryškiai geltonus rūbus, kurie simbolizavo paskutinę dieną, kai jis regi Saulę. Po valandą trukusio svarstymo, teisėjas grįžo ir nuteisė „gydytoją“ kalėti 45 metus.

      C. Weber sakė:

      „Tai pats didžiausias sukčiavimo ir apgaulės atvejis mano karjeroje. Dr. F. Fata ne tik apgaule gavo milijonus dolerių iš valstybės, bet ir melavo savo pacientams apie jų sveikatos būklę ir sąmoningai rizikavo jų gyvybėmis.

      Dėl jo melų ir veiksmų kai kurie pacientai, kuriais jis turėjo rūpintis, mirė. Kaltinamasis savanaudiškai rūpinosi savo finansine gerove, o ne pacientų sveikata. Ši pasibaisėtina ir žiauri schema sužalojo šimtus pacientų ir jų šeimų ir pavogė iš jų kai ką, ko jokia teismo bausmė negalės atpirkti.“

      F. Fata įkalintas Mičigano kalėjime nuo 2015 metų vasario. 

      Skaityti komentarus

      as 2019 13 04 10:17

      tai ka jo nesusaude ,valstibe pasipelne bauda

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai