°C
      2024 03 29 Penktadienis

      JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras skleidžia klaidingą informaciją apie gripo vakcinas (II dalis)

      Nuotrauka: Medical nuotr.

      2019-01-20 09:01:00

      JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras skleidžia klaidingą informaciją apie gripo vakcinas (I dalis)

      CDC pateikti mirtingumo rodikliai nėra patikimi

      Daugybė kitų tyrimų patvirtino tą patį: CDC tvirtinimai apie vakcinų efektyvumą nėra patikimi. 2005 metais spalį „The Lancet“ paskelbta sisteminė apžvalga rado nedidelį vakcinų efektą mirtingumui mažinti, tačiau jos autoriai, įskaitant pagrindinį autorių Tom Jefferson, „Kohreino bendrijos“ geriausią mokslininką, įspėjo, jog šis atradimas turi būti priimamas su žiupsneliu druskos. Jie vakcinos suvokiamą poveikį priskyrė vakcinacijos rodikliams tarp kohortų „kas lėmė atrankos šališkumą“.

      Atsitiktiniai kontroliuojami tyrimai galėtų sumažinti tokį subjektyvumą, jie pastebėjo, tačiau tokių tyrimų įrodymai buvo „silpni ir blogai pranešti“. Taigi, norint „paaiškinti gripo vakcinų poveikį“, reikia atlikti placebu kontroliuojamus tyrimus. Problema ta, kad tokie tyrimai yra neįmanomi dėl „etninių sumetimų“, nes masinė vakcinacija yra rekomenduojama ir skatinama.

      Kitaip tariant, mokslas nebuvo įrodęs skiepų veiksmingumo, kai CDC paskelbė vakcinacijos rekomendacijas ir dabar jie atsisako patyrinėti išsamiau, nes valdžios technokratai jau seniausiai apsisprendė, jog kiekvienas sulaukęs 6 mėnesių turėtų būti skiepijamas nuo gripo.

      Pagrindinis 2005 metų NIH tyrimo autorius, Lone Simonsen, kartu su W. Paul Glezen išleido recenziją „tarptautinė epidemiologija 2006“ žurnale, kuri dar kartą iškėlė CDC tvirtinimų problema. Nors, senolių vakcinacija išaugo net 67prc nuo 1989 metų iki 1997 metų, tačiau nebuvo įrodymų, kad skiepijimas sumažino mirčių ar hospitalizavimų skaičių. Priešingai, „mirčių ir hospitalizavimų skaičius toliau auga“. Tyrimai, kuriuos CDC citavo tam, kad argumentuotų tvirtinimą, jog mirčių skaičius dramatiškai mažėja, buvo šališkai atrinkti, todėl „vakcinų nauda buvo iš esmės pervertinta“.

      Tyrimas, paskelbtas „tarptautiniame epidemiologijos žurnale 2006“, patvirtino apžvalginių tyrimų sisteminį šališkumą. Jo autoriai padarė išvadą, jog remiantis tyrimų rezultatais, „pirmenybę skiepytis  gauna pakankamai sveiki senjorai“, tad tokio šališkumo pakanka teigti, kad „visas tyrimas buvo šališkas“.

      Trūksta ne tik įrodymų, patvirtinančių gripo vakcinos veiksmingumą ir saugumą, bet ir yra priežasčių abejoti gripo sukeltų mirčių skaičiumi.  

      Gripo vakcinos tyrėjas Peter Doshi pateikė laišką „BMJ“, kurį išspausdino 2006 metų lapkritį: „gripo vakcina: politika prieš įrodymus“. „Trūksta ne tik įrodymų, patvirtinančių gripo vakcinos veiksmingumą ir saugumą, bet ir yra priežasčių abejoti gripo sukeltų mirčių skaičiumi“,- jis apibendrino situaciją.

      Be to, „gripo vakcinos yra didelė našta, atsieinanti milijardus dolerių kasmet.“

      Tikrai, kasmet didžioji dalis populiacijos išleidžia nemažą dalį pinigų skiepams dėl įsitikinimo, tačiau 2014 metų Kohreino meta analizė apibendrino sisteminės apžvalgos rezultatus ir padarė išvadą, jog „nerasta rutininio sveikų suaugusių skiepijimo nuo gripo pagrįstumo.“

      Atsitiktinai kontroliuojamo tyrimo metu buvo tiriama skiepijimo nuo gripo kainos efektyvumas tarp sveikų, jaunesnių nei 65 metai suaugusių, tyrimo rezultatai buvo paskelbti „JAMA 2000“ žurnale, kurie teigė, jog mažai tikėtina, kad tokia praktika „kada nors suteiks ekonominę naudą“ – pasak jų, vakcinacija kainuoja daugiau nei neskiepijimas.

      Peter Doshi 2013 metais „BMJ“ pateikė dar vieną laišką. Po visų šių metų CDC vis tiek neišsižadėjo savo tvirtinimų. Ir visgi, jei CDC tvirtinimai būtų tiesa, tai reikštų, „kad vakcinos nuo gripo gali išsaugoti daugiau gyvybių nei bet kuris kitas licencijuotas medikamentas planetoje. Galbūt tam yra priežastis, kodėl CDC neskelbia to garsiai: tai per daug gerai, kad būtų tiesa. Nuo 2005 metų, ne CDC mokslininkai pastebėjo neįmanomą dalyką: gripo vakcinos apsaugo nuo 50prc visų mirčių, kai tuo tarpu gripas žiemos metu sukelia maždaug 5prc mirčių.“

      Nepaisant to, CDC nepaneigia ar kitu būdu neatsako į kritiką.

      „Jei apžvalginiais tyrimais negalima pasikliauti“, Doshi iškėlė klausimą, „kokių yra įrodymų, kad gripo vakcinos sumažina senjorų mirčių skaičių – priežastis dėl kurios politika buvo sukurta? Beveik jokių... Tai reiškia, kad gripo vakcinos buvo patvirtintos senų žmonių naudojimui, nors nė vienas klinikinis tyrimas neparodė rimtų išeičių sumažėjimo.“

      „Galbūt taip palankiau“,- pridūrė Doshi, „tai pareigūnų nesidomėjimas įrodymų trūkumu.“

      Jis toliau stebi, kai valdžios agentūros skatina skiepytis nuo gripo, sakydamos, jog skiepo saugumas įrodytas. Jis pacitavo pavyzdį iš „YouTube“ vaizdo įrašo, kurį patalpino NIH. Jame JAV nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto direktorius, Anthony Fauci, paskelbė, jog rimtų gripo vakcinos pašalinių poveikių pasireiškimas yra „labai labai labai retas“.

      Visgi, „po kelių mėnesių Australija sustabdė jaunesnių nei penki metai vaikų vakcinacijos programą, kai (vienas iš 110 vakcinuotų) vaikų patyrė febrilias konvulsijas po vakcinacijos. Kita rimta ir netikėta reakcija į skiepą nuo gripo pasireiškė Švedijoje ir Suomijoje, kur H1N1 gripo vakcina buvo siejama su narkolepijos atvejų padidėjimų tarp suaugusių (maždaug vienas iš 55,000 vakcinuotų). Tęstiniai valdžios užsakytų ir ne valdžios mokslininkų tyrimai patvirtino skiepų vaidmenį šiuose rimtuose įvykiuose.“

      Vaido įraše NIH atstovas Anthony Fauci taip pat buvo vienas iš prieštaraujančių atlikti atsitiktinius placebu kontroliuojamus tyrimus, kurie nusakytų gripo vakcinų saugumą. „Priežastis? Placebo gavėjai negautų skiepo nuo gripo – tik tiek, ačiū CDC gairėms.“

      „Vaistų kompanijos“,- tęsė Doshi, „seniai žino, jog norint parduoti produktą, pirmiausia reikia žmonėms „parduoti“ ligą.“ Tik šiuo atveju „pardavėjais tapo visuomenės sveikatos pareigūnai.“

      Išvada

      Nėra patikimų įrodymų, kurie patvirtintų CDC teiginius, jog gripo vakcina sumažina hospitalizacijų ar mirčių skaičių senolių tarpe. Tyrimai, kuriais CDC remiasi, buvo diskredituoti dėl jų sisteminio „sveikų vartotojų“ pasirinkimo šališkumo, nors mirtingumo rodiklis pastebimai padidėjo, padidėjus gripo vakcinų naudojimui – kurį CDC paskatino, remdamasi argumentais apie vakcinų naudą, kurių patvirtinti negali, sumenkindama jų riziką, pasinaudodama žmonių gąsdinimą kaip marketingo strategija tam, kad paskatintų vakcinaciją nuo gripo. 

      Skaityti komentarus