°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Krūtų implantai: tiksinti laiko bomba moterų kūnuose

      Nuotrauka: BBC nuotr.

      2018-12-08 08:00:00

      Kiekvienais metais Jungtinėse Amerikos valstijose maždaug 300,000 moterų ir paauglių nusprendžia pasididinti krūtis. Manoma, kad kiekvienais metais visame pasaulyje yra panaudojama nuo 5mln. iki 10mln. implantų.

      Prieš operaciją daugumai moterų sakoma, kad tai labai paprasta ir saugi procedūra. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) taip pat tvirtina, kad krūtų implantai yra reliatyviai saugūs.

      Dauguma moterų net neįtaria, kad situacija yra kiek kitokia.

      Šiuo metu vis daugėja įrodymų ir siaubingų moterų patirčių, o tai rodo, jog krūtų implantai nėra saugūs ir gali sukelti autoimunines ligas bei kitokias problemas.

      Silikoninių krūtų implantų skandalas

      JAV maisto ir vaistų administracija netikrina visų į rinką patekusių implantų jau daugiau kaip 40 metų, todėl nėra tikslinga pasikliauti jų informacija.

      Viena garsiausių bylų, susijusių su silikoniniais krūtų implantais, sudrebino pasaulį dar devyniasdešimtaisiais, kai 450,000 amerikiečių padavė į teismą „Dow Corning“ – didžiausią silikoninių implantų gamintoją pasaulyje.

      „Dow Corning“ niekada nepripažino, kad jų implantai yra pavojingi sveikatai, tačiau nukentėjusioms moterims sumokėjo nežmoniškas pinigines išmokas. Jų 1970-ųjų metų implantai turėjo labai ploną išorinį sluoksnį, buvo „lipnūs“ ir dažnai plyšdavo. Ne maža dalis moterų mirė dėl ligų, sukeltų šių implantų, kol laukė teismo nuosprendžio.

      Nepaisant to, FDA atliktus tyrimus vadino „klaidingais“ ir nepašalino „Dow Corning“ implantų iš rinkos.

      Silikoniniai implantai grįžo į rinką

      Nepaisant bylinėjimosi „Dow Corning“ bei kiti silikono gamintojai grįžo į rinka ir vėl siūlo silikoninius implantus. Implantai buvo sugrąžinti be didesnio ištyrimo, tad duomenys apie jų saugumą – abejotinos kokybės.

      Plyšęs silikoninis implantas

      „Dow Corning“ silikoninių implantų sudėtis

      Pagrindinė problema yra tai, kad moterys, sužinojusios, kad implantų sudėtyje yra silikono arba salino nesidomi detalesne jų sudėtimi.

      Tiesa ta, kad implantų sudėtis nėra žinoma. Detalaus sudedamųjų dalių sąrašo nėra ir patys plastikos chirurgai nėra jo matę. Tai tik patvirtina faktą, kad gamintojai nenori atskleisti šios informacijos.

      Kai kurie mokslininkai bandė nuodugniai ištyrinėti implantų sudedamąsias dalis ir jų poveikį sveikatai. Jie padarė išvadą, kad nėra vienos medžiagos, kuri kelia sveikatos problemas, bet platinos, toksiškų druskų bei kitų sudedamųjų dalių visuma silikoniniuose implantuose – toksiški sveikatai.

      Krūtų implantai sukelia vėžį

      Visai neseniai Prancūzijoje atliktas tyrimas rado ryšį tarp krūtų implantų ir anaplastinės didelių ląstelių limfomos. Šiuo metu krūtų implantai Prancūzijoje yra dedami su perspėjimu apie galimą vėžį.

      Pelėsių sukelta sisteminė problema

      Kita mažai aptarinėjama, tačiau rimta problema – ant krūtų implantų gali augti pelėsis ir daugintis bakterijos, o tai gali stipriai išbalansuoti imuninę sistemą. Štai kodėl Dr. Kolb mano, kad salino implantai taip pat pavojingi.

      Bakterijos ir pelėsis pradeda augti, jei vožtuvas, esantis salino implantuose, yra pažeidžiamas auto įvykio, kitokio pobūdžio traumos metu ar darant mamogramą. Žinoma, jei vožtuvo pažeidimas sukelia implanto subliuškimą, tuomet moteriai vožtuvas yra pakeičiamas ir ji nesuserga. Tačiau kai kurias atvejais pažeidus vožtuvą skystis neišbėga, o tai puiki terpė daugintis mikroorganizmams.

      Tokios bakterijų ir pelėsių sankaupos krūtinėje – mirtinos. Pelėsis gamina biotoksiną, kuris yra neurotoksiškas. Daugelis moterų, turinčios šią problemą, gyvenimą užbaigia neįgaliojo vežimėlyje. Kita dalis praranda savo identitetą, nebegali normaliai mąstyti ar bendrauti su kitais.


      Savižudybių rizika

      Taip pat ne visi žino, kad krūtų implantai didina savižudybės riziką. Moterys, turinčios implantus, tris kartus dažniau nusižudo nei tos, kurios jų neturi.

      Gydytojai, sakantys, kad tai „absoliučiai saugu“, pelnosi iš krūtų implantų

      Deja, daugelis chirurgu teigia, jog krūtų implantai yra visiškai saugūs. Nenuostabu, juk FDA skelbia tik apie galimus plyšimus. Kita vertus, plastikos chirurgai uždirba milžiniškus pinigus iš šios paprastos procedūros, tad jie nenori tikėti jos žala organizmui.

      Ar yra nežalingų implantų?

      Jei jums labai reikia implantų, tuomet, pasak krūtų implantų ekspertės Dr. Susanos Kolb, saugiausias variantas yra lygaus paviršiaus salino implantai, kurie neturi vožtuvo. Taip yra todėl, kad kitos tekstūros implantai gali atsisluoksniuoti ir sukelti imunines reakcijas. Verta paminėti, kad net šis variantas nėra visiškai saugus.

      Sveikatos tikrinimas ir implantų šalinimas

      Jei jūs jau turite implantus, tuomet būtina tikrintis, ar jiems viskas gerai. Tačiau protingiausias sprendimas – implantų šalinimas, kuris nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Procedūrą turėtų atlikti tik patyrę chirurgai, kurie žino ne tik kaip išimti implantus, bet ir kaip rūpintis pacientėmis po operacijų.

      Svarbu nepamiršti, jei turite implantus, kad juos privaloma keisti kas 5-10 metų, o to dažnai nepamini plastikos chirurgai.

      Be to, pasak medicinos instituto, moterys, kurioms buvo atliktos krūtų operacijos, įskaitant ir krūtų implantų įdėjimą, tris kartus dažniau turi nepakankamą kiekį pieno maitinant krūtimi. Susirūpinimą kelia ir pieno kokybė, tačiau nėra atlikta pakankamai tyrimų.

      Keiskime visuomenės požiūrį į išvaizdą

      Mums reikia nustoti stengtis būti panašiems į žurnalų viršeliuose besipuikuojančius modelius. Visuomenės nuostatos nepasikeis per vieną naktį, tad svarbus pradėti nuo savęs ir įkvėpti aplinkinius, o ypač jaunas merginas pasitikėti savimi, mylėti ir priimti savo išvaizdą tokią, kokia ji yra.

      Mes turime neleisti savo vaikams tapti Narcizais ir apsėstais grožio kultu. Žmonės turi suprasti, jog krūtys yra skirtos maitinimui.

      Kam keisti savo kūną, kam kelti papildomą stresą organizmui ir rizikuoti savo sveikata vien tam, kad atrodytume „gražiau“? 

      Skaityti komentarus