°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Vaikai ir mobilūs įrenginiai: trys Sergejaus Avakovo patarimai (su video)

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-01-26 21:00:00

      Šiais laikais kiekvienas vaikas turi telefoną ar kitą mobilų įrenginį. Tokia šiuolaikinio pasaulio realybė ir niekur nuo jos nepasislėpsime. Tačiau tėvai gali išmintingai į tai pažiūrėti ir neleisti, kad vaikams išsivystytų kompiuterinė priklausomybė. Kaip tai padaryti? 5 vaikų tėtis ir projekto „Trečiojo tūkstantmečio psichologija“ dėstytojas Sergejus Avakovas duoda tris vertingus patarimus.

      1. Naudokite mobilų įrenginį kaip vaiko lavinimo priemonę

      Sąveikai su įrenginiu naudojama energija. Klausimas, kur mes tą energiją nukreipsime. Ji gali būti tiek kurianti, tiek griaunanti. Jei leisime vaikams laisvai naudotis kompiuteriu, jie gali paskęsti virtualioje realybėje, o tai veda į priklausomybę.

      Todėl tėvai turi tapti tarpininkais tarp vaiko ir virtualaus pasaulio, technologijų ir jų suteikiamų galimybių.  Kaip tai padaryti? Patys stenkitės dažniau mobilų prietaisą naudoti savo ugdymui. Yra daugybė mokomųjų ir pažintinių programų, filmų, animacijos, kurie lavina atminti, mąstymą, rodo tinkamo, moralaus elgesio pavyzdį, suteikia įvairių gyvenimo sričių žinias.

      2. Skirkite vaikui LAIKO 

      Tėvai visuomet vaikui nori paties geriausio, veikia vedini gerų ketinimų. Jie nori apsupti vaiką geriausiais dalykais, dovanoja dovanas, norėdami taip išreikšti savo meilę. Tačiau Sergejus Avakovas pažymi, kad tikrą tėvišką meilę atskleidžia paprastas žodis iš 6 raidžių. Tai LAIKAS. Vaikai trokšta mūsų laiko, mūsų dėmesio, bendravimo su mumis. Galima pažaisti su vaiku jo mėgstamą kompiuterinį žaidimą, nuoširdžiai domintis jo subtilybėmis, o po to, pavyzdžiui, eiti drauge pasivaikščioti.


      3. Mylėkite vaiką besąlygiškai

      Šiuolaikinės technologijos patenkina bazinius vaiko poreikius - troškimą būti laisvu, troškimą vystytis ir daryti poveikį realybei. Virtualiuose žaidimuose vaikai gali realizuoti savo gebėjimus, valdyti, pasiekti tikslus, jausti savo svarbumą.

      Dažnai būna, kad vaiko, kuris šeimoje nėra mylimas ir priimamas besąlygiškai, savivertė tampa žema dėl tėvų dėmesio trūkumo. Ir energijos, kurios jam trūksta šeimoje, jis ima ieškoti virtualiame pasaulyje. Tokiu atveju vystosi priklausomybė. Ką daryti tėvams? Svarbu šeimoje sukurti atmosferą, kuri leistų ramiai  bendrauti su vaiku. Svarbu kurti gilius, Важно строить глубокие, tvirtus santykius, kad vaikas suprastų, jog bet kuriuo atveju, bet kokiomis aplinkybėmis jūs jį suprasite ir mylėsite.

      Auklėjimas – nesibaigiantis kūrybinis procesas! Pasitelkite savo išradingumą, kūrybiškumą bendraudami su vaiku, būkite jam įdomūs. Atminkite, kad jūsų tėviška, motiniška meilė ir dėmesys daug vertingesni nei bet kokie kompiuteriai ar kiti mobilūs įrenginiai.

      Tegu šiuolaikinės technologijos padės jums ir jūsų vaikui praplėsti akiratį ir sužinoti daug įdomių, naudingų dalykų, o tuo pačiu, leis stiprinti tarpusavio santykius, daugiau sužinoti vieniems apie kitus.

      Skaityti komentarus