°C
   2019 05 24 Penktadienis

   Ar tai bankinių kortelių ateitis?

   Nuotrauka: Karališkojo Škotijos Banko nuotr.

   2019-03-11 21:00:00

   Karališkasis Škotijos bankas nusprendė išbandyti biometrinę bankinę kortelę, kuri leidžia atsiskaitymą patvirtinti piršto antspaudu.

   Žmonės, dalyvaujantys kortelės bandymuose, nebeturės įsiminti savo PIN kodo - jis taps tiesiog nereikalingas. Visi pirkiniai, viršijantys 30 svarų (bekontakčio atsiskaitymo riba) bus patvirtinami piršto antspaudu.

   Banko manymu, šis atsiskaitymo metodas bus ne tik saugesnis, bet ir paprastesnis.

   Kortelės bandymai prasidės balandį, šį atsiskaitymo būdą testuos 200 banko klientų.

   Kortelėse slepiasi sensoriai, gebantys nuskaityti jūsų piršto antspaudą. 

   Kadangi banko kortelėje baterijos nėra, reikalinga energija paimama iš bankinių kortelių terminalo.

   Ar tai išties saugiau?

   Naudotojui uždėjus pirštą ant sensoriaus, šis nuskaitys jo piršto antspaudą ir jį palygins su tuo, kuris įrašytas į kortelės atmintį.

   Anot Karališkojo Škotijos Banko, tai „didžiausias technologinis šuolis bankinių kortelių pasaulyje per ilgą laiką“. Šį projektą Škotijos Bankas vykdo kartu su skaitmeninio saugumo įmone Gemalto, VISA bei Mastercard.

   Kortelės anksčiau jau buvo išbandytos Kipre, kur susilaukė gerų atsiliepimų. Jungtinėje Karalystėje toks bandymas - pirmas.

   Howard Bergu, Gemalto įmonės direktorius, teigia: „Piršto antspaudo naudojimas vietoje PIN kodo turi šūsnį privalumų, iš kurių svarbiausi - padidintas saugumas ir patogumas."

   „Vartotojai gali paprasčiausiai greitai uždėti pirštą ant sensoriaus ir apmokėjimas bus patvirtintas, tai paprasta lyg atrakinant telefoną. Šis metodas taip pat eliminuos PIN kodo vedimą, kas ne tik ilgai užtrunka, bet ir erzina pirkėjus."

   Skaityti komentarus