°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Italija su Kinija pasirašė 2,5 milijardų eurų vertės sandorį

      Nuotrauka: apa.az nuotr.

      Autorius: minfo.lt informacija
      2020-04-02 09:00:00

      Italija šeštadienį pasirašė preliminarią sutartį su Kinija ir tapo pirmąja Septynių pramoninių šalių grupės dalimi, prisijungusia prie Kinijos rengiamo vietovių ir kelių infrastruktūros didinimo projekto.

      Kinijos prezidentas Xi Jinping po vizito Romoje pasirašė maždaug 30 panašių sandorių, iš kurių 10 buvo sudaryti su Italijos įmonėmis, likę kiti su ministerijomis ir įvairiomis viešosiomis įstaigomis.

      Italijos Ministro Pirmininko pavaduotojas Luigi Di Maio teigė, kad sandorių vertė iš pradžių buvo 2,5 milijardo eurų (2,8 milijardo dolerių), tačiau iš tiesų galima jų vertė buvo net 20 milijardų eurų.

      Toliau pateikiama išsamesnė  informacija apie kai kuriuos sudarytus susitarimus ir sandorius tarp įmonių ir kitų Italijos institucijų.

      CDP ir Kinijos bankas

      Italijos valstybinis skolintojas „Cassa Depositi e Prestiti“ (CDP) pasirašė sutartį su Kinijos banku, kad šis leistų parduoti „Panda“ obligacijas - skolą, kurią užsienio subjektai pardavė žemyninės Kinijos dalies investuotojams.

      CDP pareiškė, kad išleis 5 milijardų juanių (744,5 mln. USD) vertės obligacijas. CDP ir Kinijos bankas taip pat bendrai finansuos Italijos kompanijas už 4 milijardus juanių. CDP atstovas penktadienį sakė, kad per artimiausią savaitę bus išleista pirmoji „Panda“ obligacijų dalis.

      CDP ir „Snam“

      CDP ir Italijos dujų įmonė „Snam“ pasirašė memorandumą su Kinijos Šilko kelio fondu (KŠKF) dėl bendradarbiavimo tarptautinių investicijų srityje Kinijoje ir kitose 120 šalių, kurios jau yra pasirašiusios šį dokumentą.

      „Snam“ ir KŠKF teigė, kad dar svarstys galimą bendradarbiavimą gamtinių dujų tiekimo sektoriuje – galbūt padės tiesiant dujotiekius, taip pat galės kartu dirbti suskystintų dujų terminalų infrastruktūroje ir biokuro gamyklose.

      Italijos metalų apdirbimo įmonė „Danieli“

      Italijos metalų apdirbimo įmonė „Danieli“ pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo dalį plieno gamyklos darbo perkelti į Kiniją, iš kurios vėliau visas plienas bus pervežtas į Azerbaidžaną.

      Triesto ir Genujos uostai

      Kinijos Komunikacijų ir statybos įmonė (KKSĮ) pasirašė dvi bendradarbiavimo sutartis su Triesto uosto valdžios institucijomis ir su komisaru, kuris prižiūri prieš metus sugriuvusio Genujos tilto rekonstrukcijos darbus.

      Ansaldo Energia

      Įmonė „Ansaldo Energia“ pranešė, kad pasirašė susitarimą su „China United Gas Turbine Company“ (UGTC) dėl technologinio bendradarbiavimo dujų turbinų gaminimo srityje.

      „Ansaldo Energia“ taip pat sudarė maždaug 25 milijonų eurų vertės sutartis dėl AE94.2K dujų turbinos ir sintetinių dujų kompresorinio traukinio diegimo Bengango sujungto ciklo jėgainėje, kuri yra Benxi mieste šiaurės rytų Kinijoje.

      Suning

      Kinijos elektroninės prekybos grupė „Suning“, didžiausia Italijos „Serie A“ futbolo komandos „Inter Milan“ akcininkė paskelbė apie susitarimą su Italijos prekybos agentūra siekiant padidinti „Made-in-Italy“ eksportą į Kiniją.



      Intesa Sanpaolo

      „Intesa Sanpaolo“ pasirašė memorandumą su Kinijos miestu Čingdao, siekdama plėtoti turto valdymo paslaugas vietos klientams per jai priklausančią bendrovę pavadinimu „Yi Tsai“. „Intesa“ siekia artimiausiu metu parduoti savo finansinius produktus Čingdao, teigė „Intesa“ generalinis direktorius Carlo Messina.

      Eni

      Italijos energetikos milžinė „Eni“ pasirašė susitarimo memorandumą su Kinijos banku, kad užtikrintų sklandų kredito tiekimą.

      Ferrovie dello stato ir Aeroporto di Roma

      Italijos geležinkelių grupė „Ferrovie dello Stato“, „Atlantos“ oro uosto operatorius „Aeroporti di Roma“ ir sportinių automobilių gamintojo „Ferrari“ muziejus pasirašė komercinį susitarimą su didžiausia Kinijos internetine kelionių agentūra „Ctrip“, siekdami plėtoti Kinijos turizmą Italijoje.  

      Skaityti komentarus