°C
   2019 04 24 Trečiadienis

   S. Skvernelis: bankų rinkoje reikia naujų žaidėjų

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2018-11-29 08:00:00
   2018-11-29 08:00:00

   Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad koncentracija bankų rinkoje, kaip ir mažmeninėje prekyboje, yra per didelė, todėl reikėtų pritraukti naujų dalyvių.

   Premjeras reagavo į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Stasio Jakeliūno pareiškimą, kad vienas iš dviejų Lietuvoje veikiančių švediškų bankų – SEB arba „Swedbank" – turėtų būti parduotas.

   „Negirdėjau konkrečiai komiteto pirmininko (S. Jakeliūno – BNS) pasisakymo (...). Aš manau, kad ta koncentracija, kuri yra šiandien, kaip ir prekyboje, yra per didelė ir reikėtų ieškoti alternatyvų didinti konkurenciją, kviestis naujus rinkos dalyvius, tame tarpe ir bankus, ir investicinius fondus", – žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis.

   Premjeras teigė, kad po šio pasisakymo jis S. Jakeliūno kompetencija nesuabejojo – Seimo Biudžeto ir finansų komitetui „valstietis" vadovaus ir toliau.

   „Jakeliūnas yra itin padorus ir kompetetingas žmogus, net neabejoju jo kompetencija", – sakė S. Skvernelis.

   S. Jakeliūnas trečiadienį pareiškė, kad Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse yra per didelė Švedijos kapitalo bankų koncentracija, todėl vienas iš dviejų šalyje veikiančių švediškų bankų – SEB arba „Swedbank" – turėtų būti parduotas.

   Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius teigė esąs nustebęs, kad tokius pasiūlymus teikia politikai, tuo metu Seimo narys konservatorius Mykolas Majauskas Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareiškimą pavadino „kliedesiais".

   Lietuvoje šiuo metu veikia švedų kapitalo bankai „Swedbank", SEB, amerikiečių investuotojų perkamas „Luminor", latvių „Citadele", Šiaulių bankas ir Medicinos bankas. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus