°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Užsienio investuotojai: inžinierių Lietuvoje reikės vis daugiau

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Integrity PR
      2018-06-27 12:00:00

      Kaune baigėsi antrus metus iš eilės vykstanti inžinerijos akademija „Littelfuse Engineering Academy“. Vienintelės tokio tipo programos Lietuvoje metu, gabiausi šalies inžinerijos bei gamtos mokslų studentai gali išbandyti savo jėgas mokydamiesi bei tuo pat metu dirbdami pagal specialybę. Kaip teigia akademiją organizavusios vienos didžiausių pasaulyje JAV elektronikos gamybos bendrovės „Littelfuse“ viceprezidentas Juergenas Scheele, inžinerijos specialybę pasirinkusiems studentams – puikios perspektyvos: „Rinkos tendencijos tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje rodo, kad talentingų inžinierių paklausa bent kelis dešimtmečius į priekį nežada trauktis“.

      Šiemet inžinerijos akademija vyko birželio 5-21 dienomis ir joje dalyvavo 14 specialią atranką įveikusių KTU studentų. Akademijos metu su Lietuvos studentais dirbo skirtingų elektronikos inžinerijos, inovacijų, mokslinių tyrimų bei įvairių verslo valdymo sričių ekspertai, atvykę iš viso pasaulio. Kaip ir pernai, perspektyviausias akademijos studentas apdovanotas, o 11-ai geriausius rezultatus akademijos metu demonstravusiems studentams pasiūlyta įsidarbinti „Littelfuse“ bendrovėje.

      Inžinerijos akademijos nugalėtoju, kurį rinko visos programos metu studentus stebėjusi tarptautinė komisija, šiemet tapo KTU studentas Mindaugas Česnavičius. Jo teigimu, įvykusi akademija leidžia geriau pažinti inžinerijos specialybę bei plačias galimybes, atsiveriančias pabaigus studijas.

      „Mano nuomone, didžiausias šios akademijos privalumas yra tai, kad ji leidžia suprasti, jog baigus inžinerinės pakraipos studijas galima rinktis karjerą įvairiose srityse – nuo projektų valdymo iki pardavimų ar rinkodaros“, – savo įspūdžiais pasidalino M.Česnavičius, kuriam po akademijos pasiūlyta rinkos tyrimų analitiko pozicija „Littelfuse“ įmonėje.

      Pasak Lietuvoje viešėjusio ir akademiją atidariusio bendrovės „Littelfuse“ viceprezidento Juergeno Scheele, didėjant konkurencijai dėl talentingų inžinierių, Kaunas tampa šios rinkos Meka Lietuvoje. 

      „Kai prieš šešerius metus pirmą kartą atvykome į Lietuvą, susipažinome su čia dirbančiais puikiais savo srities ekspertais, gebančiais kurti produktus, atitinkančius pasaulinio lygio gamybos standartus. Šiandien galiu drąsiai teigti, kad mūsų sprendimas ateiti į Lietuvą pilnai pasiteisino. Be to, tikiu, jog šioje šalyje ruošiami inžinieriai turi didelį potencialą jau netolimoje ateityje kurti pasaulinės reikšmės inžinerinius sprendimus. Žmonės, su kuriais teko susitikti šiemet akademijos metu, ne kartą nustebino savo kompetentingumu bei projektais, kuriuos vysto ar prie kurių prisideda. Jie didele dalimi ir yra priežastis, kodėl mes vis dar esame čia ir kodėl Lietuvoje per penkis metus išsiplėtėme iki daugiau nei 800 darbuotojų“, – sako J. Scheele.

      Anot Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektros ir elektronikos fakulteto dekano Algimanto Valinevičiaus, kasmetinė akademijos programa tapo malonia tradicija, kuri ypač naudinga studentams.

      „Kaune vykstančią inžinerijos akademiją vertiname dėl dviejų dalykų: visų pirma, tai puikus pavyzdys, kaip bendrovės gali prisidėti prie būsimų specialistų ugdymo, o visų antra – tai puiki galimybė studentams įgyti neįkainojamos patirties dirbant rinkoje lyderiaujančiose bendrovėse“, – teigia A. Valinevičius.

      „Littelfuse“ yra NASDAQ vertybinių popierių biržoje listinguojama įmonė (NASDAQ: LFUS), kurianti, projektuojanti bei gaminanti įvairius daviklius, galios valdymo įrenginius ir jutiklių komponentus. Bendrovė veikia daugiau nei 15 šalių ir turi apie 11 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje. 2017 m. „Littelfuse“ metiniai pardavimai siekė 1,2 milijardo JAV dolerių. Lietuvoje bendrovė veikia nuo 2012 metų. Šiuo metu joje dirba daugiau nei 800 darbuotojų.

      Skaityti komentarus