°C
   2019 09 17 Antradienis

   VMI pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-04-17 14:00:00

   Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradeda grąžinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokas.

   Naujausiais VMI duomenimis, deklaracijas jau pateikė daugiau nei 493 tūkst. gyventojų, jiems bus grąžinta apie 112 mln. eurų GPM permokų.

   Nuo trečiadienio pavedimai į žmonių sąskaitas bus atliekami kiekvieną darbo dieną, pranešė VMI. 

   Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius VMI gavo iš viso apie 959 tūkst. pajamų ir 42 tūkst. turto deklaracijų, apie 115 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai. Apie 185 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtinu GPM – jie turės sumokėti 85 mln. eurų.

   GPM permoką gali susigrąžinti darbuotojai, kuriems buvo pritaikytas per mažas metinis neapmokestinamųjų pajamų dydis, taip pat mokėję gyvybės draudimo, studijų ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto paskolą.

   Deklaracijas privalo pateikti ir gyventojai, kurie pernai užsiėmė individualia veikla ar gavo apmokestinamų pajamų, jiems pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis, individualių įmonių, ūkinių bendrijų, mažųjų bendrijų savininkai.

   Pajamų deklaravimas kasmet prasideda apie kovo vidurį ir baigiasi gegužės 2-ąją.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus