°C
      2024 03 19 Antradienis

      Donatas Pracevičius : „Aš noriu, kad mano vaikas augtų Lietuvoje, o ne Švedijoje“

      Nuotrauka: Asmeninis archyvas

      Autorius:
      2018-09-26 10:00:00

      Labai buvo sunku toli nuo namų. Nors ir mėgstu naujoves, bet aš esu namų vaikas.

      Toli nuo namų. Tipinė emigranto pradžia

      Donatas kilęs iš Kėdainių rajono, Akademijos kaimo. Nuo vaikystės jautė ypatingą trauką automobiliams. Gal tam turėjo įtakos jo tėčio Daliaus ilgametis darbas tvarkant įvairius automobilių gedimus. Baigęs vidurinę mokykla vaikinas įstojo į Kauno technikos kolegiją. Mokslai sekėsi neblogai – buvo įdomu ir praktiška. Sėkmingai baigęs mokslus Donatas įsidarbino autotransporto remonto įmonėje. Aišku, pradedančiam specialistui, kaip dažniausiai būna, atlyginimas nebuvo toks kokio norėtųsi. Suviliojo Švedija. Pasak Donato, „labai buvo sunku toli nuo namų. Nors ir mėgstu naujoves, bet aš esu namų vaikas“. Nors Švedijoje nebuvo vienišas, visą laiką buvo kartu mylima žmona Neda, brolis Žymantas su antra puse, bet vis kažko tai trūko. „Tai pasiilgstu tėvų, tai savojo kiemo, savojo kaimo, draugų“, – kalbėjo Donatas.

      Gyvenimo Švedijoje iššūkiai ir tai, ko neturėtų būti

      „Žinoma, tikrai nebuvo blogai toli nuo tėvynės. Pirmiausia, daugiau savarankiškumo. Mūsų mama ir tėtis yra labai rūpestingi. O ten, toli nuo jų, teko išmokti ir maisto gamybos ir namų ruošos darbų. Mėgstame keliauti, todėl aplankėme daug įžymių vietų. Taip, uždarbis neblogas, bet iš kitos pusės pasilikęs Lietuvoje būčiau labiau patobulėjęs automobilių remonto srityje, bet jau ir tam dabar atėjo laikas“, – šyptelėjo Donatas.

      „Aišku, ir ten daug trūkumų. Siaučia pabėgėliai. Vakarop tikrai nejauku išeiti į gatvę, juolab su mažu vaiku vežimėlyje. Visiškai nesijauti saugus ir dėl sveikatos sistemos. Jei esi ne vietinis, greitoji važiuoja tik kai miršti. Buvo situacija, kai mūsų vaikui buvo temperatūra 39oC, tai gavome pasiūlymą vėdinti patalpas. Dirbti lietuvių valdomose įmonėse tikrai sunku, nežinau kur dingsta tautiečių palaikymas, bet vietoj to gauname tik priešiškumą“, – teigė 3 metus Švedijoje dirbęs Donatas.

      Sulaukus šeimos pagausėjimo teko rimčiau apsispręsti dėl ateities. Pirmiausia, norėdamas ten likti privalai mokėti kalbą. Žinoma, neviliojo bendravimas – „visi švedai šypsosi į akis, o už akių apšnekinėja vieni kitus. Lietuviams, kurie nemoka kalbos, švedai atrodo mandagus ir mato tik gerąją jų pusę“, – šypsosi Donatas.

      Parduotuvėse labai daug pusfabrikačių. Mūsų parduotuvėse, deja, jų irgi daugėja, bet ten žymiai daugiau. Kas tikrai patiko, tai didžiulis grybų derlius. „Vietiniai renka tik „voveruškas“, o mums lieka gausybė baravykų. Juokavom, gal tiesiog jie nepažįsta grybų“, – dalijasi prisiminimais Donatas.

      Ateitis tik Lietuvoje

      Šiandien Donatas su šeima gyvena Klaipėdoje. Kartu su broliu ir mokslo draugu turi bendrą veiklą, susijusią su automobilių remontu ir galios didinimu. Donatas sau ir kitiems pabrėžia – labai svarbu turėti aiškią specialybę, išsilavinimą. Ar tai būtų universitetas, kolegija ar net profesinė mokykla. Turėdamas aiškią specialybę turi visus šansus darbo rinkoje. Žinoma, svarbu nepamiršti tiesiog pasiūlyti save. Vienas įžymus visuomenės veikėjas teigė: „Aš pasiekiau daug, nes tiesiog nebijojau siūlyti savęs“. Šiandien mes dirbame kartu su broliu savo tėvynėje, tėvai visai netoli.

      „Atrodo, kasdien mes skubame, dirbame, lekiame. O tėvams retai pasakome, kaip mes juos mylime. Bet šis sugrįžimas ir parodo meilę namams, tėvams, Lietuvai. O svarbiausia, brangiausi žmonės: tėvai, žmona, vaikai. Kaip gera, kai vėl visi esame kartu“, – surimtėjęs baigia Donatas.

      Skaityti komentarus

      kEMlzpAX 2021 28 12 01:50

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      kEMlzpAX 2022 22 01 01:36

      555

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai