°C
   2022 10 01 Šeštadienis

   Simona Damulienė: „Tik išsilavinę ir protingi žmonės gali išspręsti visas kylančias problemas“

   Nuotrauka: Simona Damulienė su šeima

   Autorius: Darius Rekis
   2018-04-19 11:00:00

   Tik išsilavinę ir protingi žmonės gali išspęsti visas kylančias problemas bei sutvarkyti likusias sistemas.

   Jaunos, trijų vaikų mamos projektas „Noriu augti laimingas”, inicijuotas Jonavos gausių šeimų klubo „Gilė” veikloje netruko išaugti iki savarankiškos organizacijos. Projekto tikslas – į Jonavos rajono mokyklų klases pakviesti kuo daugiau žinomų, įdomių asmenybių, savo srities profesionalų, projekto idėjos autorės vadinamų Ypatingaisiais vaikų draugais. Remiantis savo kompetencijomis, šie žmonės prisideda prie vaikų ugdymo, papildo tradicines pamokas. Tokia Simonos Damulienės idėja sulaukė ir rajono valdžios pripažinimo, o jos iniciatyva įsteigtos Viešosios įstaigos „Noriu augti laimingas“ toliau vystoma veikla (projektas „Noriu augti laimingas“) išrinkta kaip geriausia jaunimo idėja tarp Jonavos rajono jaunimo projektų. Su, praktiškai nuliniu biudžetu, Simonai pavyko tikrai nemažai nuveikti. Vien per 2017 metus aplankytos 18 mokyklų ir suorganizuota 40 pamokų, susitikimų su savo srities profesionalais.

   Papasakok šiek tiek apie save.

   Gimiau augau ir mokiausi Jonavoje. Dar nebaigusi vidurinės žinojau, kad būsiu finansų analitikė, todėl mokslus tęsiau KTU. Turiu finansų vadybos bakalauro ir finansų ekonomikos magistro diplomus. Buvo laikas, kai tikėjau, jog visas problemas gali išspręsti gerai subalansuotas biudžetas. Tačiau atsiradę vaikai aukštyn kojom apvertė visus mano planus, tikslus, vertybes ir patį suvokimą apie gyvenimą. Manau, kad su savo vaikystės svajone atsisveikinau visam laikui. O kalbant apie šeimą, ją sukūrėme gana anksti. Dvidešimties ištekėjau, o po metų jau gimė dukra. Kartu su vyru studijavome dieninėse studijose, tad būdavo, kad ir į paskaitas važiuodavom kartu. Pasakas prieš miegą skaitydavom apie ekonominių teorijų istoriją ar elektros sistemas. Tačiau bendrai prisiminus buvo smagu.

   Trys vaikai, nedaugelis šiandien ryžtasi tokiai gausiai šeimai, kas paskatino? Gal trys dar ne riba?

   Dar viena mano vaikystės svajonė buvo trys vaikai. Ar bus ketvirtas? Priklauso nuo vyro. Medį pasodino, sūnų augina, o namo dar nepastatė. Jei pastatys, tada ir pagalvosim (juokiasi).

   Kaip sekasi auginti vaikus, gal turi kokią savitą ugdymo metodiką?

   Manau, kad man sekasi gerai. Ar tikrai? Reiktų klausti mano vaikų arba palaukti, kol jie užaugs ir pažiūrėti, kas iš jų išėjo. Esu perskaičiusi ne viena knygą apie vaikų auklėjimą, dalyvavusi seminaruose ir baigusi mokymų kursus apie pozityvią tėvystę, vaikų psichologiją. Visumoje yra dvi taisyklės, kurios apima viską ir kuriomis aš vadovaujuosi augindama vaikus, tai, pirmiausia, pagarba jiems ir savo pačios tinkamas pavyzdys.

   Papasakok apie projekto „Noriu augti laimingas“ idėją ir kodėl nusprendei, kad projektas turėtų išaugti iki viešosios įstaigos?

   Dukrai pradėjus lankyti mokyklą, į klasę pravesti pamoką atėjo dailininkė Sigutė Ach. Ji papasakojo vaikams apie save, darbą leidykloje, knygų iliustravimą, kartu su vaikais padarė darbelį dažais piešiant ant stiklo. Po susitikimo dukra visiems apie tai pasakojo, ėmė lankyti meno mokyklą, kurti knygeles, rašyti pasakas. Moters įtaka buvo neįtikėtina! Pagalvojau, gaila, kad svečiai vaikus aplanko taip retai, gaila, kad tokios pamokos mokamos ir dažniausiai vyksta ne klasei, o visai mokyklai aktų salėje.

   Tad pasitelkus į pagalbą dar kelias mama, ėmiausi kviesti į Jonavos mokyklų klases įvairius žinomus žmones, savo sričių profesionalus, kurie su vaikais dalijosi žiniomis ir patirtimi per praktinius užsiėmimus.

   2017 m. vasarą supratau, kad artėja mano jaunėlio trečiasis gimtadienis. Tad teko apsispręsti ar grįžti į darbo rinką, ar kurti kažką savo. Nesinorėjo visko mesti. Taip sėkmingai įgyvendintas projektas, kurį pavadinome „Noriu augti laimingas“, šią vasarą transformavosi į VŠĮ „Noriu augti laimingas“.

   Kaip sekasi naujai organizacijai, ar turi pagalbininkų su kuriais drauge dirbate?

   Netikėta pačiai, tačiau vis atsiranda žmonių, norinčių man padėti. Šiuo metu turiu kelias savanores. Atsiranda ir organizacijų, siūlančių veiklas, bendradarbiavimą. Noro, ambicijų netrūksta. Manau, judame pirmyn.

   Ar naujai įsteigta viešoji įstaiga apsiribos projekto tikslais, o gal jau turi kokių naujų planų, naujų veiklų, kurias ketini įgyvendinti šioje organizacijoje?

   Dar ieškau savęs, tačiau manau, kad savanorystė, socialiai atsakingos bendruomenės kūrimas bei neformalus ugdymas yra tie kertiniai taškai. Kaip jau minėjau, buvo laikas, kai tikėjau biudžeto subalansavimu. Vaikai ir patirtis rodo, kad karalius yra švietimas. Tik išsilavinę ir protingi žmonės gali išspręsti visas kylančias problemas bei sutvarkyti likusias sistemas.

   Kas Tau labiausiai patinka Jonavoje?

   Jonava - mažas, saugus miestas. Yra draugiškų bendruomenių, daug aktyvių jaunimo organizacijų. Čia viskas arti, arti ir Kaunas, jeigu reikia didmiesčio pramogų.

   Kaip reagavo šeima į Tavo norą steigti organizaciją ir dirbti visuomenei naudingus darbus? Vaikams nepritrūksta mamos dėmesio?

   Manau, kad vaikams pritrūksta dėmesio, kai mama dirba tradicinį darbą nuo 8 iki 17 val. ir grįžta namo pavargusi, suirzusi, susirūpinusi. Aš išleidžiu dukrą į mokyklą, nuvežu sūnus į darželį. Pasitinku grįžtančius namo. Susirgus nereikia prašytis iš darbo, samdytis auklės ir šauktis giminaičių pagalbos. Aš visada šalia. Žinoma, pasitaiko, kad tenka išvažiuoti kelioms dienoms ar nebūti savaitgalį, tačiau tuo metu jie puikai leidžia laiką su savo tėčiu ar seneliais.

   Be to, kiek tik įmanoma, vaikus įtraukiu į savo veiklas, ypač vyriausiąją dukrą. Mano didžiausiam džiaugsmui, net ir vyras vis dažniau prisijungia prie kompanijos. Jam labiausiai esu dėkinga už galimybę realizuoti save, savo idėjas.

    Sena tiesa, kad moteris laiko visas keturias namų sienas. Kai laiminga mama – laimės daugiau ir visai šeimai.

   Kokių dar pomėgių turi, kuo užsiimi be mamos pareigų ir vadovavimo viešajai įstaigai?

   Be to, kad esu mama, žmona ir „Noriu augti laimingas“ vadovė, esu Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) valdybos narė, Jonavos r. jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos ,,Apskritas stalas“ (JonAS)  valdybos narė, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) regioninė konsultantė ir Jonavos gausių šeimų klubo „Gilė“ narė. Gal būt atrodo, kad tai daug įvairių veiklų, bet jos visos labai artimos: jaunimo politika ir neformalus ugdymas.

   Laisvalaikis geriausias su draugais, mėgstu stalo žaidimus, teatrą, skanų maistą, jogą. Na, o jei kalba pasisuktų apie laiką, kurį galėčiau skirti tik sau, tai jį praleisčiau vonioje, pilnoje karšto, levandom kvepiančio vandens ir skaityčiau knygą.

   Ačiū už pokalbį!

   Skaityti komentarus

   Paul 2022 06 03 09:48

   Sveiki visi, malonu pasidalinti puikiu liudijimu apie DR SUNNY, kuris sugrąžino mano šeimai laimę. Aš tikrai noriu pasakyti visam pasauliui, kad yra burtininkas, vardu DR SUNNY, kuris yra toks tikras ir tikras. Niekada netikėjau niekuo iš šių dalykų, bet kai 1 metams netekau žmonos, man reikėjo pagalbos, kol radau puikų burtininką, ir jis patikino, kad žmoną susigrąžinsiu vos per 48 valandas, bet turėjau abejonių. . ir po 48 valandų, kai burtininkas pasakė, kad suskambo mano telefonas ir stebėtina, kad mano žmona man neskambino pastaruosius 1 metus ir atsiprašė už patirtą skausmą. ji mane sukėlė ir pasakė, kad yra pasirengusi grįžti namo dėl manęs. Daktaras SUNNY tikrai leido jai suprasti, kaip stipriai ją myli ir kaip jam jos reikia. Jis taip pat atvėrė jai akis, kad įsivaizduotų, kiek meilės mes turime dalytis kartu. Ir toliau dalinsiuos šiuo liudijimu visame pasaulyje. Ačiū daktarui SUNNY už gerą darbą, kurį jis padarė dėl manęs. Susisiekite su juo dabar, nes jis yra labai galingas ir visada jums padės. Tikėkite juo ir darykite tai, ko jis iš jūsų prašo, ir jokiu būdu neabejokite juo. jūsų WhatsApp +2348082943805 arba el. paštu: [email protected]

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Lydia 2022 12 03 10:09

   KAIP AŠ GRĄŽINAU BUVO VYRĄ, PADĖDAMAS TIKRŲ IR VEIKSMINGŲ DR. Sunny burtų. Mano vardas Lydia Gomez, niekada nemaniau, kad vėl nusišypsosiu, Mano vyras paliko mane su dviem vaikais vieneriems metams, Visos pastangos jį sugrąžinti nepavyko Maniau, kad daugiau jo nebematysiu, kol nesutikau ponios, vardu Maria, kuri man papasakojo apie burtininką, pavadintą Dr.Sunny. Ji davė man jo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį, aš susisiekiau su juo ir jis patikino mane 48 valandas mano vyras grįš pas mane, po mažiau nei 48 valandų grįžo mano vyras ir pradėjo maldauti atleidimo sakydamas, kad tai velniai dirba, todėl iki šiol stebiuosi dėl šio stebuklo, negalėjau pastoti, bet kai tik buvo užkeikta, pastojau ir pagimdžiau trečią vaiką, jei jums reikia jo pagalbos, galite susisiekti su juo el. paštu: [email protected] arba WhatsApp arba paskambinkite jam dabar: +2348082943805. Dr.Sunny taip pat gydo: 1. ŽIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. VĖŽYS 4. ALS (Lou Gehrig liga) 5. Hepatitas B? 6. Laimėk loteriją 7.Jei norite pastoti

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Hilary Franco 2022 25 08 10:27

   Mane paliko aštuonerių metų vyras. Nevalgiau ir su niekuo nekalbėjau, daug verkiau, buvau tokia prislėgta, kad dėl viso streso atsidūriau ligoninėje. Vieną dieną internete ieškojau pagalbos, nes aš jį labai myliu ir juo rūpinuosi ir aš tiesiog noriu, kad jis grįžtų namo. Radau tiek daug liudijimų apie daktarą Ilekhojie, kad jis išsprendė tiek daug santykių problemų... Buvau priverstas jam paskambinti ir viską jam paaiškinti, nes mačiau daug gerų istorijų apie jį. Jis man pasakė, kad mano vyras grįš po kelių dienų, kai padės man susitaikymo burtą. Padariau kaip liepė ir pateikiau viską, ko prašė ir lygiai po 3 dienų vyras grįžo namo savo noru ir paprašė susitaikyti. Labai džiaugiuosi, kad daktaras Ilekhojie padarė, kaip pažadėjo. Jei norite pagalbos santuokoje, pasikalbėkite su daktaru Ilekhojie. El. paštas [email protected] WhatsApp/Viber +2348147400259

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai