°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   221 cm ūgio jaunasis Lietuvos krepšininkas Jonas Paukštė: „Daug dirbdamas privalau pasiekti bent jau Eurolygą“

   Nuotrauka: Junior Tournament City of Santa Cruz de Tenerife

   Autorius: Adomas Pakalnis
   2018-09-18 19:00:00

   Krepšiniu domėjausi jau nuo mažų dienų. Krepšinį pradėjau lankyti ketvirtoje klasėje - Vilniaus krepšinio mokykloje. Pirmasis treneris buvo Raimundas Kairys.

   Arvydas Sabonis. Žydrūnas Ilgauskas. Eurelijus Žukauskas. Martynas Andriuškevičius. Robertas Javtokas. Jonas Valančiūnas. Donatas Motiejūnas. Laurynas Birutis. Ir dar ir dar daug turime labai aukštų vyrų krepšinio aikštelėje. Sabonio kultas pripratino sirgalius turėti aukštą tarsi uola žmogų mūsų baudos aikštelėje. Klasikinis, labai aukštas vidurio puolėjas buvo kiekvienoje Lietuvos rinktinėje. Žinoma turime galvoti ir apie ateitį. Perspektyvusis 18-metis Jonas Paukštė galbūt bus mūsų krepšinio ateitis.

   Tai vilnietis, užaugęs „Ryto“ sistemoje. Rungtyniavo ir Regionų krepšinio lygoje (RKL) ir Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL). Nors ypatingo rezultatyvumo neparodė, bet jau pirmieji produktyvaus žaidimo bruožai parodyti, kuomet „Ryto“ jauniai bendraamžių Eurolygoje Belgrade iškovojo titulą, kai Jonas vidutiniškai per 13 minučių metė po 4,8 taško bei atkovodavo 4,9 kamuolio. Dėl užsitęsusio brendimo Jonas nerodo staigaus blykstelėjimo krepšinio aikštelėje, bet talentingu jaunuoliu patikėjo Ispanijos „Baskonia“ krepšinio komanda ir pasiūlė dvejų metų kontraktą.

   Ispanija traukia daugelį įvairaus amžiaus Lietuvos krepšininkų. Svarbu atsidurti laiku ir vietoje. Vitorijoje Jonui liūdna nebus. Šiam klubui priklauso ir  tautietis Tadas Sedekerskis. Jonas nelinkęs daug kalbėti, bet linkęs daug ir sunkiai dirbti. Po truputi linkime Jonui kilti laiptais link svajonės žaisti  Eurolygoje. Jonas paprastas ir kuklus vaikinas, todėl nemėgsta daug kalbėti, bet sutiko atsakyti į keletą klausimų.

    

   Papasakokite kokie buvo jūsų pirmieji žingsniai krepšinyje?

   Krepšiniu domėjausi jau nuo mažų dienų. Krepšinį pradėjau lankyti ketvirtoje klasėje - Vilniaus krepšinio mokykloje. Pirmasis treneris buvo Raimundas Kairys.

   Kokie jūsų kaip krepšininko privalumai ir trūkumai?

   Gebėjimas užbaigti metimą iš vidutinio nuotolio, bei iš po krepšio. Šiuo metu gerinu savo gebėjimą tinkamai užsiimti vietą po krepšiu. Reikia išmokti geriau gintis tiek vienas prieš vieną, tiek zonoje. Darbo turiu daug (šypsosi).

   Koks krepšininkas(ai) yra jūsų idealas?

   Labai patinka Kristupo Porzingio žaidimas. Jo sugebėjimas užbaigti savo ataką iš tolimo bei artimo atstumo efektyviai. Kalbant apie Lietuvos krepšininkus, man pavyzdys būtų  Domantas Sabonis. Patinka jo žaidimo stilius, užsidegimas, ypatingai profesionalus požiūris į krepšinį.

   Kokios jūsų kaip krepšininko svajonės?

   Pasiekti bent Eurolygos lygį. Noriu žaisti Eurolygos komandoje, būti stipria tos komandos dalimi. Tam reikia daug prakaito išlieti, o aš tam esu pasiruošęs.

   Esi Vilniaus „Ryto“ sistemos auklėtinis, ar galėtum teigti, kad niekuomet nežaistum Kauno „Žalgiryje“?

   Kaip sakoma- niekada nesakyk niekada. Nesu kategoriškas šiuo klausimu. Aš per daug nekreipiu į kitų žmonių užbrėžtas kategoriškas nuomones.

   Kaip pavyko įsikurti Ispanijoje? Kokie pirmieji įspūdžiai?

   Maniau kad bus sudėtingiau, tačiau čia jau visa sistema sustatyta ir man telieka, tik treniruotis ir prižiūrėti savo sveikatą.

   Ačiū už pokalbį.

   Skaityti komentarus