°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   6 subrendimo požymiai, kuriais turėtumėte džiaugtis

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-12-20 19:00:00

   Gebėjimas pasakyti „Ne“ situacijose, kuriose nesijaučiate gerai, užduotims, kurių atlikti neturite galimybės ar idėjoms, kuriomis netikite yra super galia.

   Nesvarbu, ar dažnai sulaukiate kritikos iš kitų, ar ne, tačiau daugelis sutiksite, kad sena patarlė – mūsų didžiausi kritikai esame mes patys – tiesa. Net jei ir pasiekiama savo užsibrėžtą tikslą, vis tiek randame priežasčių kritikuoti save.

   Pagrindinė savikritikos priežastis – perfekcionizmas. Nors tai gali pasirodyti kaip ambicingas požiūris į gyvenimą, tačiau Tony Robbins primena mums:

   „Tobulybė – žemiausias pasaulyje standartas. Nes jei bandote būti tobulais, žinote, kad jais nebūsite. Taigi siekiate to, ko neįmanoma pasiekti.“

   Yra begalės priemonių, galinčių padėti atsikratyti neigiamų minčių, pavyzdžiui, meditacija ar joga, bet turbūt pats stipriausias priešnuodis – džiaugsmas savo laimėjimais.

   Žemiau pateikti 6 ženklai, kurie rodo, kad esame subrendę ir turėtume sau už tai padėkoti.

   1. Jūs mažiau kreipiate dėmesį į kitų nuomonę

   Dalis šio suvokimo ateina su laiku, tačiau gebėjimas būti savimi nepaisant to, ką sako kiti, nusipelno pripažinimo. Net jei yra tik kelios vietos, kuriose galite jaustis gerai ir drąsiai ištarti, jog jūsų neveikia aplinkinių nuomonė, turėtumėte džiaugtis šiuo pasiekimu.

   2. Jūs nebijote pasakyti „Ne“

   Kai kuriems iš mūsų to net nereikia mokytis, tačiau yra tokių, kuriems tai – sunkiausiai ištariamas žodis. Ypač tokiose situacijose, kai „Ne“ reikia pasakyti savo mylimajam ar aukštas pareigas einančiajam.

   Gebėjimas pasakyti „Ne“ situacijose, kuriose nesijaučiate gerai, užduotims, kurių atlikti neturite galimybės ar idėjoms, kuriomis netikite yra super galia, už kurią turėtumėte sau padėkoti.

   3. Jūs esate dėkingas savo praeičiai

   Nepriklausomai nuo to, ar jūsų praeitis buvo sunki, ar ne, viskas, ką patyrėte, suformavo jus, tad svarbu mokėti pažvelgti į savo patirtis iš šono, priimti jas tokias, kokios jos buvo ir negyventi baimėje.

   4. Jūs tikite progresu

   Nesvarbu, kokio amžiaus būtumėte, kiek patirties sukaupėte ir kiek pasiekėte gyvenime, jūs visą laiką progresuojate. Tai svarbu suvokti ir žinoti, jei šiandien sekėsi sunkiau, tai reiškia kita diena bus lengvesnė, todėl neverta nervintis.

   5. Jūs esate pasirengęs išklausyti

   Klausymas gali pasirodyti kaip natūralus dalykas, tačiau retas kuris identifikuoja save klausytoju. Neesate tikras, ar jūs esate klausytojas? Prisiminkite paskutinį pokalbį su draugu ar kolega, kuriame nebuvo aptarinėjami dramatiški įvykiai. Kai nekalbėjote, ar jūs nuoširdžiai klausėte ir suvokėte, ką sako kitas? Ar visgi jūsų mintys plaukiojo kažkur kitur, o gal jūs svarstėte, ką sakysite toliau?

   Jei jūs ne tik gebate klausyti, bet ir suprantate to svarbą, pasidžiaukite savimi, jūs turite retą įgūdį.

   6. Jūs džiaugiatės dažniau nei lyginate save su kitais

   Nesvarbu, kiek esate pasiekę gyvenime, jūs niekada nebūsite vienintelis žmogus Žemėje, siekiantis tam tikrų tikslų. Vienas iš aiškiausių subrendimo indikatorių – jūsų reakciją, kai sužinote, kad pasisekė kažkam kitam.

   Ar jūs būnate džiaugiatės kitų laime ir jaučiatės įkvėptas judėti pirmyn? Ar jūs skęstate pavyde? Jei jus tiksliau apibūdina pirmasis sakinys, tuomet didžiuokitės savimi, jūs esat tikras komandos žaidėjas. 

   Skaityti komentarus