°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   A. Daunys: „Opozicija dabar ploja iš džiaugsmo, matydama, kaip Tapinas sėkmingai, žingsnis po žingsnio, perima vadovavimo pedagogų protestui vadeles“

   Nuotrauka: A. Daunio Facebook įrašo iliustracija

   Autorius: A. Daunio Facebook įrašas
   2018-12-06 15:00:00

   Infa redaktorius Arvydas Daunys savo feisbuko paskyroje analizuoja žurnalisto Andriaus Tapino dalyvavimą būsimame gruodžio 9 dienos mitinge:

   Jau visi greičiausiai žinote, kad žurnalistas Tapinas stoja prie mokytojų streiko-protestų vairo. Jis kuria protesto akcijos planus, kreipimusis į Seimą, buria profsąjungas - na, klasikinis judėjimo perėmimo pavyzdys.

   Klausimas tik kitas - kam jam to reikia - jis juk žurnalistas?

   Nuotraukoje (publikuotoje) atsakymas.

   Jei kas įdėmiau skaitėte Tapino siūlymus mokytojams, - tai ten siūlomas reikalavimas stabdyti Seime biudžeto priėmimą, esą tam, kad būtų perskirstytos jo lėšos ir skirta lėšų mokytojams.

   Labai pagirtinas noras, jei jo nesakytų tas, kuris visą laiką kaišiojo valstiečiams pagalius į ratus, o pereito savo organizuoto mitingo prie Seimo metu reikalavo surengti išankstinius rinkimus, o tarpuose tarp siūlymų prieidavo pasitarti su patronu (nuotrauka žemiau).

   Opozicija (pagrindinai konservatoriai) dabar ploja iš džiaugsmo, matydama, kaip Tapinas sėkmingai, žingsnis po žingsnio, perima vadovavimo pedagogų protestui vadeles, kurių pagalba bandys stabdyti svarbių valstybei dokumentų priėmimą, kurių parengimui, pastebėkime, buvo rengtasi ne vieną savaitę.

   Dabar, jei biudžeto priėmimas būtų atidėtas, bandant vėl perskirstyti jo lėšas, gali būti, jog jo priėmimas nebus įgyvendintas iki Naujųjų metų, kas gresia jau valstybės finansavimo krize sekančiais metais. Tada atlyginimų negaus apskritai niekas. Nei padidintų, nei įprastų. Bent jau pirmuoju metu po Naujųjų.

   Kam tai bus naudinga? Opozicijai, be abejo :) - Bus pasakyta ir pirštu parodyta - valstiečiai nesusitvarko! Jie kalti! Ir be abejo, - bus teisūs, valstiečiai iš tiesų jau su niekuo nesusitvarko. Tačiau biudžeto galimas nepriėmimas būtų ne dėl jų kaltės, bet kas gi tada aiškintųsi?. Vis tik dabar ne apie juos...

   Pastebėkime kada Tapinas įsijungė į šį procesą - tada, kai mokytojų judėjimas išsiplėtė tiek, kad jau tapo aišku - jie nesitrauks. Iki tol, pačioje pradžioje jis į juos net nereagavo :)

   Beje, gal kas galėtumėt įdėti nuorodą į kitokią Tapino nuomonę apie mokytojus iš ankstesnių mokytojų mitingų? Facebook kažkas buvo įmetęs jo pasisakymus, kur gerbiamas žurnalistas reiškėsi visiškai priešingai, nei kalba dabar.

   Ačiū Laimai, padėjo surast ankstesnius jo pasisakymus ankstesnių mokytojų mitingų atžvilgiu - jie gan įdomūs - štai vienas jų:

   Citata: "Nėra sąlygų, nėra galimybių tobulėti, uždaras ratas – šaukia pseudošventieji mokytojai, primindami „Aukso veršio“ Vasisualijų Lochankiną, kuris savo baisingas badaujančio kančias pavertė principu. Taip ir su mokytojais – atrodo, kad jie gyvena urve, saulės šviesos nemato ir tik ryte už grandinių yra velkami mokyti vaikų.": Citatos pabaiga.

   Plačiau apie jo visą pasisakymą rasite google suvedę:  "Kokie šventi mokytojai, kokie baisūs tėvai, kokie baisūs vaikai"

   O šiuo metu - stebėsime klasikinės taisyklės - "Jei negali sugriauti kažkokio proceso - imkis jam vadovauti" - įgyvendinimą praktiškai.

   Bus pamoka profsąjungų vadams, kurie tą taisyklę turėtų mintinai žinoti, vos tik stoję prie savo vadovaujamų profsąjungų varo.

   P.S. Reikėtų primint, kad valdantieji valstiečiai patys finansavo Tapiną, o kartu su tuo ir šią akciją, skyrę Tapino "LaisvėsTV" nemažą sumą - 100 000 eurų, kovai su korupcija. Kas primins, kiek korupcionierių išaiškino gerbiamas žurnalistas už šiuos pinigus? - Tačiau neabejotinai už šiuos pinigus pridės savo "maitintojams valstiečiams" galvasopio.

   Beje, mokytojų mitinge dalyvaut reikėtų bet kuriuo atveju - jei nekalti, kad [...] ir leidosi priviliojami. Juos paremt reikia.

   Skaityti komentarus