°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   A. Monkevičius: džiugina egzaminų vertintojų nuotaika ir nusiteikimas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-06-07 17:00:00

   Švietimo ministras Algirdas Monkevičius penktadienį po apsilankymo Nacionaliniame egzaminų centre (NEC) teigė, kad jį džiugina egzaminų vertintojų nuotaika ir nusiteikimas.

   „Vertintojai vieną iš lietuvių kalbos egzamino rašinio temų vertins virtualiu būdu.  Šiek tiek šnektelėjau su jais – džiugina jų nuotaika, nusiteikimas. Iš įvairių vietų atvykę žmonės ruošiasi šitam sunkiam darbui, ir matau, kad tai yra sunkiausias ir didžiausios apimties vertinimas. Tikiuosi, kad viskas bus sklandu“, – BNS sakė A. Monkevičius.

   Anksčiau skelbta, kad dalis lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminų šiemet bus vertinami nuotoliniu būdu. Tai – naujovė, įdiegta šių metų egzaminų sesijoje. 

   Nuotoliniu būdu vertinami ir fizikos, informacinių technologijų, biologijos, chemijos bei anglų kalbos brandos egzaminai.

   Kaip A. Monkevičius žadėjo balandį, papildomai rasta apie 150 tūkst. eurų, jie skirti vidutiniškai ketvirtadaliu padidinti vertintojų darbo užmokestį. 

   „Tarkim, neatskaičius mokesčių virtualiu būdu egzaminą vertinantys žmonės už vieną darbą gauna 6,40 euro. Per dieną įvertina 10–14 darbų. Greta to gauna ir atlyginimą. Gal nėra tiek jau įspūdingai daug, bet ir nėra visiškai blogai“, – teigė ministras.

   „Manau, kad mes nuosekliai didinsime įkainį, teisingai atlygindami jiems už tą darbą, kurį jie atlieka“, – pridūrė jis.

   Anot A. Monkevičiaus, kol kas egzaminų sesija vyksta be nesklandumų. 

   „Kol kas tokių nebūta ir džiaugiuosi, kad taip yra. Bet jeigu ir būtų, aš nemanau, kad tai būtų dėl kažkokių žioplų ar piktybinių klaidų“, – teigė ministras.  

   Abiturientai jau laikė lietuvių kalbos ir literatūros, biologijos, užsienio kalbos, informacinių technologijų brandos egzaminus.

   Pirmadienį abiturientai laikys fizikos, ateinantį penktadienį – matematikos egzaminus, toliau birželį jų dar laukia istorijos ir geografijos egzaminai.

   Pagrindinė brandos egzaminų sesija vyks iki birželio 20 dienos.

   Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus iš viso yra pateikę 30 tūkst. kandidatų. 

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus