°C
   2020 07 07 Antradienis

   „Ekonominis terorizmas”: Venesuela kaltina JAV „kriminaline blokada”

   Nuotrauka: AL DIA News nuotr.

   2019-08-08 08:00:00

   JAV Venesuelai įvedė naujus apribojimus: blokuojami valdžios turtai, o tiems kurie ruošiasi kišti prie to nagus - gresia antrinės sankcijos. Šis žingsnis iššaukė piktas Karakaso reakcijas. 

   Sankcijos nukreiptos prieš Venesuelos valdžios turtus JAV bei individus, kompanijas ir šalis bendradarbiaujančias su Karakasu. 

   „Visa nuosavybė ir susidomėjimas Venesuelos valdžios nuosavybe, kuri yra Jungtinėse Amerikos Valstijose… yra blokuojama ir gali nebūti perkeliama, išmokama, eksportuojama, atsiimama ar kitaip tvarkoma”, - skelbia Donaldo Trumpo pasirašytsa įsakymas. 

   Pranešimą sustiprino JAV nacionalinio saugumo patarėjo Johno Boltono paskelbtas grasinimas, teigiantis, kad bet kas, kas dirbs išvien su Venesuelos prezidentu Nikolu Maduro ir jo valdžia, susilauks antrinių sankcijų. Jis išskyrė Maskvą, kuri jau kurį laiką palaiko Venesuelą ekonomiškai bei teikia karinę pagalbą. 

   „Jungtinių Amerikos Valstijų bandymas finansiškai palaužti Maduro ir skatinti taikų demokratinį perėjimą - tvirto elgesio pavyzdys”, - sakė Boltonas. “Mes vėl kreipiamės į Rusiją, o ypač į tuos, kurie tvarko jos finansus: Nepraloškite daugiau, pasirinkę ne tą žaidimą!” 

   JAV nepripažins jokių Venesueloje vykstančių rinkimų, kol Maduro bus valdžioje, perspėjo Boltonas, pridurdamas, jog šalys, kompanijos bei individai turi pasirinkti, ar verslaus Karakase, ar Vašingtone. 

   Agresyvus žingsnis bei retorika iššaukė piktą Karakaso reakciją, kuri JAV veiksmus vadino “ekonominiu terorizmu”, tačiau sakė, kad JAV sprendimas jų jau nebestebina. Naujos sankcijos tik “įteisinta jau prasidėjusią nusikalstamą ekonominę, finansinę ir komercinę blokadą “, - teigė Venesuelos užsienio reikalų ministerija. Ji taip pat pažadėjo užkirsti kelią „didėti agresijai“, kuri paveiktų „politinio dialogo procesus“.

   Du paskutinius dešimtmečius JAV ir Venesuelos santykiai nesiklostė labai sklandžiai, tačiau per paskutinius du mėnesius jie itin pašlijo. Metų pradžioje politinė situacija Venesueloje pablogėjo po to, kai Nacionalinės asamblėjos (kuri priešinasi Maduro vyriausybei) vadovas Juanas Guaido paskelbė save laikinuoju Venesuelos prezidentu.

   Vašingtonas ir jo sąjungininkai pripažino laikiną „prezidentą“ teisėtu, tačiau J. Guaido įsitvirtinti prezidento rūmuose iki šiol nepavyko. Rusija, Kinija ir daugelis kitų šalių išreiškė paramą išrinktajai vyriausybei ir pasmerkė bandymus įvykdyti JAV remiamą perversmą.

   Skaityti komentarus