°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   „Gazprom“ sutinka atpiginti gamtines dujas Centrinei ir Rytų Europai

   Nuotrauka: Reuters nuotr.

   2018-05-25 07:00:00
   Ketvirtadienį Margrethe Vestager (Europos komisijos atstovė konkurencijos klausimais) pranešė, jog Europos Sąjunga nusprendė įpareigoti rusų energetikos milžiną „Gazprom“​ teikti gamtines dujas rinkos kainomis Rytų Europos sektoriui.

   „Gazprom teks atleisti vadeles Europos rinkoje ir leisti vartotojams įsigyti gamtines dujas sąžininga kaina“, - pasakė M. Vestager.

   Europos komisijos sprendimas priimtas po trejus metus trukusios teisinės kovos su energetikos milžinu. Šis sprendimas privers Gazprom atšaukti sankcijas, neleidžiančias jų produkto perpardavinėti kitoms šalims, dėl ko dujų kaina Bulgarijoje ir Baltijos šalyse turėtų kristi.

   ES komisijos nuotr.


   2015 m. balandį Europos komisija Gazprom pateikė reikalavimus, teigdama, jog ši įmonė pažeidžia ES skaidrios rinkos taisykles, neleisdama savo šalims klientėms (Bulgarija, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Slovakija) perpardavinėti nusipirktų dujų kaimynėms, taip suskaidydama rinką ir atimdama galimybę derėtis dėl geresnės kainos.

   ,,Visos įmonės, užsiimančios bet kokia veikla Europoje privalo laikytis Europos rinkos taisyklių, nesvarbu kokioje šalyje jos įsikūrusios. Mūsų reikalavimai tiksliai nurodo Gazprom kaip jie privalės vystyti savo verslą ateityje", - komentavo M. Vestager.

   Jei rusų energetikos magnatas nesilaikys priimtų taisyklių, ES turi teisę skirti Gazprom baudą, siekiančią iki 10 % jos metinių pajamų.

   Gazprom atstovas Aleksandr Medvedev, pranešė, jog yra patenkintas Europos komisijos sprendimu ir laikysis visų iškeltų reikalavimų.

   A. Medvedev Sankt Peterburgo Ekonomikos forume teigė: ,,Europos komisijos  priimtas antimonopolijos tyrimo sprendimas mus tenkina. Mes visada rodėme savo norą bendradarbiauti kuo labiau abiems pusėms naudingomis sąlygomis, kurios atitiktų visus įstatyminius reikalavimus."

   Jis taip pat pridūrė: ,, Šiandien komisijos priimtas sprendimas yra palankus ne tik mums, bet ir bendrai Europos gamtinių dujų rinkai. Gazprom visada laikėsi visų ES galiojančių antimonopolinių įstatymų, ketina juos gerbti ir ateityje.

   Skaityti komentarus