°C
   2020 07 05 Sekmadienis

   Ką svarbu atlikti iki 8 valandų ryto?

   Nuotrauka: Pixabay

   2018-11-14 21:00:00

   Ar žinote, kaip teisingai planuoti pirmąsias ryto valandas, kad diena praeitų prasmingai? Šie patarimai padės suprasti, ką ir kodėl verta daryti ryte.

   1. Pasiruoškite iš vakaro.

   Prieš miegą neužsiimkite tuo, kas kelia stresą. Esant stresinėms situacijoms, išsiskiria hormonas kortizolis, kuris neleidžia jums užmigti. Vietoje to užsiimkite kuo nors, kas padės atsipalaiduoti ir atminkite paprastas taisykles:

   • Nesinaudokite mobiliaisiais įrenginiais bent valandą iki miego. 
   • Telefone įjunkite skrydžio rėžimą. 
   • Stenkitės negalvoti apie darbą.
   • Sprendimai dažniausiai ateina, kai esate atsipalaidavę.
   • Leiskite laiką su artimaisiais.
   • Sukurkite tinkamas sąlygas miegui.

   2. Miegokite ne mažiau nei 7 valandas.

   „Elkitės su savimi kaip su savo mobiliuoju telefonu: miegokite, kol pasikrausite“, — pataria leidinio The Huffington Post įkūrėja Ariana Hafington.

   Remiantis Amerikos nacionalinio miego fondo tyrimais, kai mes reguliariai išsimiegame, gerėja atmintis, išradingumas ir dėmesingumas, mažėja uždegiminiai procesai, streso lygis, depresijos rizika, o gyvenimo trukmė ilgėja.

   Jei jūs išsimiegate ir rūpinatės savo organizmu, jums nebus reikalingas kofeinas ir kiti stimuliatoriai. Dažniausiai mes juos vartojame dėl darbinio grafiko nuo 8 iki 17 valandos, nuolatinio miego trūkumo ir priklausomybės nuo technologijų.

   3. Pabuskite tuo laiku, kuriuo nusprendėte.

   Kaip pasakė amerikiečių mąstytojas Ralfas Valdo Emersonas, pasitikėjimas savimi – esminė sėkmės paslaptis. O pasitikėjimas auga, kai darote tai, ką esate sau pažadėję.

   Pirmas rytinis pažadas — atsikelti arba ne nutartu laiku — visą dieną nukreips teigiama arba neigiama linkme.

   4. Nedelsdami pakeiskite aplinką.

   Atsikėlę iš miegamojo eikite į kiemą arba bent jau į kitą kambarį. Taip greičiau išsijudinsite ir pajusite žvalumą. Paprastas aplinkos pakeitimas pakrauna mus energija, nes smegenys mėgsta naujoves.

   5. Medituokite, susirašykite savo tikslus.

   Rytas — idealus metas apgalvoti norimą ateitį. Šiuo laiku mūsų smegenys nusiteikę kūrybiškai. Užsiimkite meditacija, o po to vizualizuokite savo tikslus. Įjunkite vaizduotę ir įsivaizduokite, kokį gyvenimą norėtumėte gyventi.

   Vaizduotė svarbiau už žinias. Žinios yra ribotos, o vaizduotė aprėpia visą pasaulį. (Albertas Einšteinas)

   Kai vizualizuojate ir užsirašote savo tikslus, darykite tai jausdami viską, ko norite. Įsivaizduokite, kad jūsų svajonės jau išsipildė. „Pasimatuokite“ naują gyvenimą, įvykius. Tai padės pasielgti naujai, kad pagaliau pasiektumėte kažką naujo savo gyvenime.

   Susirašykite tikslus ir laiką, per kurį norite juos pasiekti, taip pat kainą, kurią esate pasirengę sumokėti. Kaip teigia milijardierius Haroldas Huntas, siekiant tikslo svarbūs du dalykai. Pirmas: nuspręskite, ko jums norisi. Labai daug žmonių niekada to nedaro. Antras: nustatykite kainą, kurią teks sumokėti, o tuomet jau būsite pasirengę ryžtingai veikti.

    6. Sportuokite, klausykitės kažko naudingo.

   Padarykite mankštą ar tiesiog pasivaikščiokite pėsčiomis. Tuo metu patartina įsijungti ir klausytis audioknygos, paskaitos ar įkvepiančios muzikos. Judėjimas jus tonizuos, suaktyvės smegenų veikla.

   7. Suvalgykite kažką naudingo smegenims.

   Riešutai ir sėklos. Jie turi daug vitamino E, kuris palaiko kognityvinius gebėjimus.

   Avokadas. Sudėtyje yra mononesočiųjų riebalų rūgščių, kurios pagerina kraujotaką. Be to, avokadas padeda sumažinti kraujospūdį, kuris taip pat naudingas smegenų sveikatai.

   Burokėliai. Juose esantys antioksidantai apsaugo nuo vėžio, o nitratai gerina smegenų kraujo apytaką.

   Mėlynės. Jos turi daug antioksidantų, vitaminų C ir K, skaidulų. Dėl didelio kiekio galaklo rūgšties mėlynės apsaugo smegenis nuo streso ir sunaikinimo.

   Kokosų aliejus. Slopina uždegiminius procesus, stiprina atmintį ir kovoja su žalingomis bakterijomis žarnyne.

   Ciberžolė. Gerina deguonies patekimą į smegenis. Jūs aiškiau mastysite ir geriau apdorosite informaciją.   8. Atlikite sunkų arba svarbų darbą.

   Kaip pasakė Markas Tvenas, jei iš ryto prarysite gyvą varlę, nieko blogiau jau nenutiks. Atlikite sunkiausią dienos darbą, kol kiti dar tik prasikrapšto akis.

   Jei norite būti sėkmingu, turite kažką dėl to daryti. Sėkmės, kaip ir turtų, neįmanoma gauti – ją reikia sukurti darbu. Įjunkite savo kūrybiškumą ir pradėkite dirbti.

   Skaityti komentarus