°C
   2020 07 09 Ketvirtadienis

   „Kibernetinė policija“ greitai prisidės prie policijos, stabdant neleistinos informacijos plitimą internete

   Nuotrauka: Vladimir Trefilov nuotr.

   2018-11-14 09:00:00

   „Kibernetinė policija“ galėtų sujungti suinteresuotus piliečius, kurie norėtų padėti policijai ir prisidėti prie neleistinos bei ekstremistinės informacijos, skelbiamos internete, ieškojimo, sakė parlamentarai iš valdančiosios Jungtinės Rusijos partijos.

   Parlamentarai, kuriems kilo ši idėja, mano, kad kibernetinę policiją turėtų sudaryti piliečiai ir tai turėtų tapti viešąja organizacija. Visi žmonės 18-os metų ir vyresni turėtų teisę prisijungti prie savanorių komandos, sakė jie.

   Jie naikintų draudžiamą informaciją iš rusiškos pasaulinio tinklo dalies, įskaitant karo propagandą, medžiagą, kuri galėtų kelti nacionalinį, rasinį ar religinį pyktį bei kitą nelegalią informaciją.

   Įstatymo projektas taip pat įpareigoja prokuratūrą, policiją, valstybės bei vietinės valdžios kūnus bendradarbiauti su kibernetine policija.

   Šį projektą remiantys parlamentarai sakė, jog tokių grupių tikslas nėra suvaržyti kalbos laisvę internete.

   „Tai tam, kad būtų imtasi veiksmų prieš nelegalią informaciją, skelbiamą internete; kad padidėtų piliečių aktyvumas“,- sakė jie, pridurdami, jog „kibernetinė policija... būtų legaliai sujungta su įstatymų vykdytojais“, kurie „profesionaliai“ ieško neleistinos informacijos internete. 

   Skaityti komentarus