Metodika, kuri atsirado iš patirties
Sakoma, jog patys geriausi atradimai gimsta iš patirties, tuomet, kai reikia išspręsti vieną ar kitą problemą. Taip nutiko ir su Kneipo metodikos – filosofijos gimimu.
Kneipas gimė Bavarijoje, 1821 m. Būdamas dar labai jaunas jis svajojo apie tai, jog bus teologas, tačiau šiai svajonei įgyvendinti koją pakišo liga: jaunas vaikinas susirgo tuo metu pasaulyje gana plačiai paplitusia liga – tuberkulioze. Praradęs viltį, jog daktarai jį gali išgydyti, matydamas, kad tradicinė medicina yra bejėgė, Kneipas ėmė ieškoti kitų būtų ir priemonių, kurios jam padėtų atgauti gyvybinę energiją ir įveikti tą negailestingą ligą.
Jis susidomėjo vandens terapija, perskaitė knygą apie maudynių poveikį šaltame vandenyje. Knyga Kneipui leido dar kartą suprasti, tarsi priminė, jog grūdinimasis – maudynės šaltame vandenyje – tai yra tie būdai, kurie gali jam sugrąžinti prarastą fizinę be dvasinę energiją. Jis pradėjo praktikuoti tokias maudynes šaltame vandenyje – iš pradžių buvo nemalonu, tačiau po procedūros pastebėjo, jog jausdavosi daug žvaliau. Galiausiai po metų buvo pasiektas tikslas – liga buvo įveikta, o Kneipas ir toliau pradėjo plėtoti tokį paprastą ir visiems prieinamą sveikatingumo metodą. Jis buvo pramintas „vandens gydytoju“, natūraliosios medicinos pradininku.
Vienas takelis – daugybė potyrių
Kneipo filosofija remiasi 5 elementų sistema. Vienas iš elementų yra judėjimas. Kuomet viešėsite Birštone, būtinai išbandykite Kneipo sode esantį takelį. Drąsiai, basomis kojomis juo pereikite ir leiskite savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais. Ėjimas tokiu refleksoterapiniu takeliu – tai išbandymas kiekvienam iš mūsų. Ir nors takelis prasideda dirbtine žolyte, iš pradžių būna malonu eiti, nes pėdas maloniai kutena, visgi, vėliau juo einant darosi ne taip jau ir malonu, mat tenka pereiti per odai šiurkščius paviršius, tokius kaip kietos eglių šakelės, kankorėžiai, akmenėliai... Sakoma, jog tokia procedūra gerina kraujotaką ir net padeda atstatyti imuninę sistemą. Tad tikrai verta pereiti tokiu takeliu!
Po pasivaikščiojimo takeliu – vandens terapija ir Kneipo kava
Jei perėjote per visą taką ir nežinote, ką dar būtų galima nuveikti Birštone esančiame Kneipo sode, tuomet atsigaivinkite Kneipo kava. Ir Jums tikrai nereikia ieškoti, kurgi gi čia tas kavos aparatas – Kneipo kava teka iš fontanėlio, esančio sode. Viskas, ką Jums tereikia padaryti, tai tik pamerkti savo rankas iki alkūnių (pirma dešinės rankos, po to – kairės) į gana vėsų vandenį, palaikyti jame 30-40 sekundžių, ir štai, gausite gerą dozę ne kofeino, bet šalčio, kuris teigiamai veiks kūną – atšaldys kapiliarus ir tokiu būdu pažadins Jūsų gyvybinę energiją, tonizuos.
Jei nusprendėte ir toliau tęsti Kneipo procedūras, tuomet, vertėtų užsukti į turizmo centrą, esantį greta Kneipo tako, ir įsigyti Kneipo vaistažolių arbatos. Ramiais vakarais galėsite ją gurkšnoti į sveikatą.
Kneipo patarimai
Ulrich Ruckert knygoje „Mūsų sveikatos knyga“ yra aprašoma ligų profilaktika ir gydymasis natūraliomis priemonėmis. Remiamasi ir Kneipo aprašomomis natūraliomis priemonėmis tam tikroms ligoms gydyti. Štai keletas iš jų:
- Reumatiniams skausmams įveikti teologas Kneipas siūlė vartoti raktažolių arbatą: „Jeigu turite polinkį sąnarių ligoms arba jau kenčiate skausmus, pradėkite gerti kasdien po du puodelius raktažolių arbatos. Gerkite ilgą laiką. Pamatysite, smarkūs skausmai atsileis ir ilgainiui visai pranyks“.
- Pagiriamąjį žodį skyrė ir šalpusniui, teigdamas, jog norint išvalyti krūtinę ir plaučius, labai patartina gerti šalpusnio arbatą.
- Tiems, kuriuos nuolat vargina žemas kraujo spaudimas, rekomendavo gerti gudobelės arbatą: „Joje esančios medžiagos skatina koronarų pralaidumą ir stiprina širdies raumenį. Kai padidėja širdies pajėgumas ir pagerėja jos darbas, pradeda stabilizuotis kraujospūdis. Geriausiai gudobelės arbatą gerti rytą pusryčiaujant ir vakare prieš miegą.“
Skaityti komentarus