°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   „Wimbledon“ čempionas Novak Djokovic: „Visų pirma aš esu krikščionis ortodoksas, o po to atletas“

   Nuotrauka: The Ringer nuotr.

   2019-07-17 08:00:00

   Jei reikėtų sudaryti sąrašą sportininkų, kurių dosnumas liejasi per kraštus, tuomet be jokių abejonių Novak Djokovic atsirastų šio sąrašo viršuje.

   Būdamas 33-ejų metų, serbų teniso žvaigždė Novak Djokovic laimėjo penktąjį „Wimbledon“ čempiono titulą ir 16-ąjį kartą laimėjo „Grand Slam“ taurę, aplenkdamas Roger Federer sudėtingoje dvikovoje. Galima tvirtai teigti, kad šis vyras, kuris dominuoja teniso elito gretose jau taip ilgai, stiprybės paskutinėse rungtynėse  sėmėsi iš Biblijos.

   „Visų pirma aš esu krikščionis ortodoksas, o po to atletas“

   Numeris vienas teniso žaidėjas pasaulyje yra krikščionis ortodoksas ir jis viešai apie tai klaba. Novak Djokovic galima išvysti interviu metu kalbant apie tikėjimą arba nešiojantį kryželį. Tikėjimas jam atsirado anksčiau nei visi 68 titulai, įskaitant 12 iš „Grand Slam“ turnyrų.

   „Tai pats svarbiausias titulas mano gyvenime, nes visų pirma aš esu krikščionis ortodoksas, o po to atletas“, - sakė jis 2011 metais, kai jis iš Irenaeus rankų, Serbijos ortodoksų bažnyčios patriarcho, gavo pirmo laipsnio St. Sava ordiną. Jis gavo tokį įvertinimą, nes finansiškai prisidėjo prie religinių pastatų renovacijos Serbijoje.

   Jo dėka restoranas nemokamai dalina maistą neturtingiesiems

   Daugybė padėkų skrenda žaidėjui, kuris sugebėjo laimėti nesuskaičiuojamą daugybę turnyrų bei pasirašyti reklamos kontraktų ir dabar dalį lėšų savanoriškai skiria nepasiturintiems. Jums spręsti. Praeitą gruodį Novak Djokovic fondas, kuris paaukojo 94,000 eurų mokyklos Pozegoje, Serbijoje renovuoti.

   2017 metų spalį teniso žvaigždė paskelbė, jog Serbijoje atidaro restoraną, kuris dalins nemokamą maistą benamiams bei nepasiturintiesiems. „Aš pinigų turiu užtektinai. Uždirbau pakankamai, kad galėčiau pamaitinti visą Serbiją. Manau, jie to nusipelno už tokį palaikymą, kurį man teikia“, - sakė jis.

   Šalies vaikų likimas (kur minimali alga tuo metu buvo mažiau nei 200 eurų per mėnesį) labiausiai neramino Novak Djokovic dosnią sielą. Štai kodėl 2015 metais jo fondas kartu su „World Bank“ sujungė jėgas tam, kad visi Serbijos vaikai turėtų galimybę eiti į mokyklą ir teisę į priežiūrą. Atsidėkodami už jo gerumą UNICEF 2015 metų rugpjūtį paskelbė Novak Djokovic geros valios ambasadoriumi Serbijoje.

   „Novak Djokovic yra tikras vaikų čempionas visame pasaulyje. Jis rodo, kad galingas balsas ir veiksmai gali keisti vaikų likimus, tai pavyzdys jaunimui“,- sakė Yoka Brandt, UNICEF direktoriaus pavaduotojas.

   Pavyzdys visiems vaikams... ir jo šeimai

   Novak Djokovic niekada nepamiršo, iš kur kilo, nes šis atsidavęs krikščionis užaugo šalyje, kurioje 1992-1995 vyko konfliktas su Bosnija ir Hercegovina. Ir tai, be jokios abejonės, palaiko jo žmona Jelena, su kuria jis pradėjo susitikinėti 2005 metais, nes lankė tą pačią mokyklą Belgrade. Jie prieš Dievą prisiekė mylėti vienas kitą 2014 metais, o jų du vaikai yra Stefan (4metai) ir Tara (metais). Smagu, kad jų namų aplinka puikiai pritaikyta ne tik mokytis teniso, bet ir dosnumo. 

   Skaityti komentarus