°C
   2020 09 27 Sekmadienis

   Arvydas Daunys: Jokia Baltarusijos tauta nerūpi nė vienam Vakarų valdančiajam

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: Arvydo Daunio Facebook įrašas
   2020-08-14 09:00:00

   Ką gi... neužilgo matysime tai, ko taip stengėsi išvengti Vakarai - gilią Baltarusijos integraciją su Rusija, su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis, už kurias bus atsakingi "mūsų politikai", su prezidentu Nausėda priešakyje, spaudę Lukašenką į kampą ir taip neabejotinai dirbę Putinui. Ir dar klausimas ar jie tikrai tą daro iš kvailumo, o ne sąmoningai.

   Kokiu tuščiagalviu reikia būti manant, kad Lukašenka paliktas likimo valiai vienas prieš Vakarus ir plius ant jo dar varo ir Rusija, sena jo sąjungininkė? Tipo užspaustas į kampą jis pasiduos ir sutiks perduoti valdžią Baltarusijos opozicijos pasiūlytam ar šiaip kokiam Vakarams priimtinam kandidatui...

   Taip manyti - tai reiškia laikyti Putiną visišku kvailiu, kokiu jis tikrai nėra. Net jo pikčiausi priešai nedrįsta taip jo vadinti.

   Putinas globalioje šachmatų lentoje žaidžia jau seniai.. ir reikia prisiminti - dar nė karto nėra pralaimėjęs. Jis visada padarydavo savalaikį ir netikėtą ėjimą, palikdamas savo priešus apstulbusiais.

   Prisiminkime Donbasą, Krymą, Osetiją, net Čečėniją ar Siriją, kurioje Putinas išgelbėjo Asadą,kaip diktatorių pasmerktą Vakarų valstybių, vadovaujamų JAV, bet taip ir nesugebėjusių pasiekti Asado nuvertimo. Atvirkščiai, Asadas prie Putino išplėtė savo valdžią sutvirtino ją ir išplėtė savo valdomą teritoriją. Ten karo pabaigos dar nesimato, tačiau jau nebesigirdi ir Vakarų šūkių "Asadą lauk!".

   Tai, kaip galima tikėtis to, kad Putinas paliks tai, kas jam pats krenta į rankas? - Tai yra "gili Baltarusijos ir Rusijos integracija"?

   Kuriai įvykus mūsų kaimyninė šalis virs Rusijos avanpostu prie mūsų sienų. Ir esamoms sąlygomis tai būtinai įvyks

   Nes Lukašenka norėdamas išsaugoti savo kailį ir bent šiokią tokią valdžią neturės kitos išeities iš situacijos, į kurią jį stumia Lenkija ir Lietuva su Latvija, savo atskirąja nuo ES politika skatindamos Baltarusijos piliečius ir suteikdama jiems nerealias viltis apie kažkokią demokratiją, kuri būtinai atsiras nuvertus Lukašenką.

   Putinas tokių demokratijų proveržius gerai moka nuraminti, ypač jei tai bus integruota į Rusiją respublika, į kurią jis seniai lenkė Lukašenką, ir nuo kurios pastarasis turėdamas manevro laisvę iki šiol sumaniai išsisukinėjo. tačiau manevro laisvė susiaurėjo iki bendros su Putino šalies, kurioje pastarasis jau turės nemažas teises, o į protestuojančius piliečius tiesiog žiūrės pro pirštus - tai jau nebebus grėsmė bendrai didžiulei valstybei.

   Vakarai supratę savo klaidą atšoks ir vėl imsis svarstyti naujas sankcijas Rusijai, o Lietuvos pašonėje atsiras dar vienas pasienio su Rusija postas, vietoj buvusio baltarusiško.

   Pretenzijas dėl Astravo galima bus pamiršt amžiams, nes tai jau nebus vien Baltarusijos suverenus klausimas, papildomai Lietuva bus užspausta Rusijos jau iš dviejų pusių - Kaliningrado ir dabartinės Baltarusijos, kas padarys Suvalkų koridoriaus gynybą visai beprasmiu procesu. - Rusijos kariuomenė jau stovės NATO pasienyje.

   Įdomiausia tai, kad iš tikrųjų visi puikiai supranta, kad jokia Baltarusijos tauta nerūpi nė vienam Vakarų valdančiajam.. tai yra tik propagandiniai lozungai siekiant pakelti patrankų mėsą į kovą, kurioje laimės tie, kurie net arti tos kovos nedalyvavo.

   Jie turi interesą perimti dar šviežią mėsą ir kelis metus ja mėgautis, kol naujoji "žalia" Baltarusijos valdžia, nesuprasdama kas vyksta vykdys Vakarų instruktorių "patarimus", kaip tą savo laiku darė Lietuva, dabar nebeturinti jokio suvereniteto, net teorinio.

   Bet, kaip jau minėjau, Putinas jau laukia patogaus momento.. savo kariuomenę į Baltarusiją jis įves formaliai-"teisėtai", bet nepavėluos nė minutės.
   Aš jau užsipirkau kavos ir keptų saulėgrąžų (rusiškų) - bus įdomu stebėti mūsų politikų "darbo rezultatą".

   P.S. yra variantas, kurio nepaminėjau - Lukašenka irgi mirtingas. Staigios jo mirties atveju situacija gali apsisukti visai netikėtai visiems.

   Skaityti komentarus

   Daiva Archipovaite 2020 15 08 10:59

   Viskas gerai, su Putinu jau susitarti. Projektas Ukraina nr 2 ne pavyko.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai